Меморіал Ернеста Юста: Груповий етап. Перший тур

09 лютого 09:28
Переглядів: 132
Ернест Юст

Минулими вихідними три команди ФК «Карпати» розпочали свої виступи на попередньому етапі традиційного футбольного турніру пам’яті легендарного тренера львівських «Карпат» Ернеста Юста, під керівництвом якого «зелено-білі леви» в 1969 році завоювали Кубок СРСР, а наступного сезону вибороли путівку до Вищої ліги чемпіонату Радянського Союзу.

У цьогорічному Меморіалі Ернеста Юста боротьбу за почесний трофей ведуть 48 команд, три з яких представляють ФК «Карпати» – юніорська команда «Карпати» U-19, а також вихованці клубних Академії футболу та футбольної школи – «УФК-Карпати» U-17 та СДЮШОР «Карпати» U-17.

Згідно з Регламентом турніру, на попередньому етапі 48 команд-учасниць розподілено на 12 груп – по чотири в кожній. За підсумками турнірів у групах, які пройдуть за коловою системою, буде визначено команди, що продовжать боротьбу за почесний трофей в іграх плей-оф.

Минулими вихідними три «зелено-білих» команди зіграли свої перші матчі у групах в рамках попереднього етапу.

ГРУПА «3»

«УФК-Карпати» U-17 (Львів) – «Юність» (Верхня Білка) – 2:1 (1:0)

6 лютого. Початок – 12:00. Львів. Штучне поле Академії футболу ФК «Карпати»

Арбітр – Степан Лапко.
Асистенти арбітра: Олександра Вдовіна, Юрій Кравченко.

«УФК-КАРПАТИ» U-17: Задерейко, Лещук, Дерман, Медвідь, Січ (Качанівський), Пиріг, Харжевський, Сільченко, Ременюк, Пецків, Боднарь (Сєдов).

Голи «УФК-Карпати» U-17: Пецків (12), Сільченко (75).

Господарі поля активно розпочали гру і вже у дебюті мали чудову нагоду відкрити рахунок. Ременюк на швидкості увірвався на забійну позицію і не збавляючи обертів, з дальньої відстані вистрілив по воротах. Голкіпер «Юності» нічого не міг вдіяти проти такої «гармати», але його підстрахувала поперечина.

Та все ж підопічним Ярослава Дмитрасевича і Віталія Лобасюка вдалося забити швидкий гол. Сталося це на 12-й хвилині, коли «академіки», відбивши атаку суперника, миттєво вибігли у швидку контратаку у форматі «троє проти двох». Сільченко, володіючи м’ячем, дочекався, щоб один із захисників кинувся на нього і віддав передачу направо на Пецківа і той з меж карної зони зряче пробив повз воротаря – 1:0.

«Юність» до свистка на перерву мала чудову нагоду відновити рівновагу у грі, але воротар «зелено-білих» Задерейко, виявивши суперреакцію, парирував потужний удар з близької відстані у ближній кут. А от на 57-й хвилині він виявився безсилим врятувати свою команду від пропущеного голу. Гравець Верхньої Білки зі штрафного з правого флангу виконав подачу верхом у карний майданчик. Захисники «левів» винесли круглого за межі штрафної, але суперудар в дотик метрів з 25-ти по діагоналі в дальню «дев’ятку» напевне не відбив би жоден голкіпер у світі – 1:1.

І все ж у жорсткій чоловічій боротьбі 17-річні «академіки» зуміли не лише вистояти проти значно старших за віком суперників, а й вирвали перемогу. Після подачі кутового від Боднаря з правого флангу атаки Сільченко, зігравши на випередження, виграв другий поверх і ударом головою приніс перемогу своїй команді з рахунком 2:1.

«Карпати» U-19 (Львів) – «Сокіл» (Золочів) – 2:0 (1:0)

7 лютого. Початок – 11:00. Львів. Штучне поле Академії футболу ФК «Карпати»

Арбітр – Володимир Міняйло.
Асистенти арбітра: Михайло Савка, Василь Притула

«КАРПАТИ» U-19: Стецьків, Сениця, Погорілий, Завінський (Калинчук), Лебеденко, Толочко, Якимів, Шарабура (Валенко), Саутін, Микитин, Карпенко.

Голи: Карпенко (35), Микитин (79).

Гра карпатівцям давалася упродовж усього ігрового часу. За рахунок кращого контролю м’яча підопічні Романа Толочка та Олега Гараса частіше атакували. Переважали «зелено-білі» суперника і за створеними моментами. Один з них у першому таймі їм вдалося реалізувати. На 35-й хвилині Шарабура віддав передачу на Микитина. Вінгер пройшов по лівому флангу і виконав силовий простріл – дальню стійку замкнув центрфорвард Карпенко.

Що ж до дій «Сокола», в складі яких виділявся ветеран Михайло Гурка, якого вболівальники «Карпат» зі стажем мають пам’ятати за виступами в зелено-білих строях у далекі 90-ті роки минулого століття, то команда із Золочева намагалася грати активно, але в передній лінії у першій 45-хвилинці їм вдалося створити лише кілька напівмоментів, які карпатівська оборона доволі впевнено ліквідувала. Тож за мінімальної переваги «левів» – 1:0 – команди пішли на перепочинок.

У другому таймі господарі поля продовжували нав’язувати гостям свою гру. Однак довший час перевага «зелено-білих» залишалася мінімальною, а значить інтрига в матчі зберігалася. Найбільше моментів подвоїти перевагу нашої команди мав прудконогий Микитин, який раз-по-раз втікав від оборонців «Сокола». Однак через перш за все технічний брак реалізувати свій шанс йому довго не вдавалося.

І все ж на 79-й хвилині Віталій нарешті наочно продемонстрував, що доводити справу до взяття воріт суперника він все ж вміє. Змістившись справа в середину, Микитин отримав передачу на хід від опорника Толочка, вискочив на очне побачення з голкіпером, на швидкості його обіграв і закотив круглого до сітки: 2:0 – перемога юніорської команди «Карпат».

СДЮШОР «Карпати» U-17 (Львів) – «Богун» (Броди) – 1:1 (0:0)

7 лютого. Початок – 13:00. Львів. Штучне поле Академії футболу ФК «Карпати»

Асистенти арбітра: Михайло Савка, Василь Притула.

СДЮШОР «КАРПАТИ» U-17: Ющишин (Костик), Сенишин (Чиж), Оприск, Білий, Рехман, Малашевський, Дулібський, Серняк (Лесько), Клим (Кос), Нич (Пізнюк), Діма.

Гол СДЮШОР «Карпати» U-17: Малашевський (58, пенальті).

У день матчу тренер 17-річних вихованців СДЮШОР «Карпати» Іван Шуга відзначав свій 39-й день народження. Зрозуміло, що юним «левам» дуже хотілося привітати одного з своїх наставників якісним футболом та переможним результатом. Зрештою, бажаного карпатівці досягли, що називається, тільки на 50 відсотків: гру показали непогану, однак виграти їм так і не вдалося. А тепер про ключові моменти гри за порядком.

Перший тайм виявився безгольовим, хоча карпатівці не лише багато комбінували, а й створили низку небезпечних моментів. Однак з реалізацією у них відверто не складалося. Особливо «відзначився» Діма, який пробиваючи по воротах просто таки із забійної позиції з району 11-метрової позначки, поцілив прямісінько в руки голкіперу «Богуна».

По перерві «зелено-білі» продовжували володіти як територіальною, так і ігровою перевагою. Достатньо багато створювали «леви» й гольових моментів. І зрештою таки забили, однак зробили це зі стандарту. Оборонці гостей у власному карному майданчику негостинно зустріли нападника карпатівців Пізнюка і арбітр матчу Степан Лапко без вагань вказав на 11-метрову позначку. До точки підійшов Малашевський і вирок арбітра виконав бездоганно – 1:0. У воротаря «Богуна» не було жодних шансів врятувати свою команду від пропущеного голу.

Відкривши рахунок, наша команда не збавила обертів і мала дві чудові нагоди, аби подвоїти свою перевагу в рахунку і тим самим достроково вирішити долю зустрічі на свою користь. Але спочатку Кос, якого партнери вивели один на один з голкіпером, на швидкості не зумів як слід поцілити по м’ячу. А згодом Малашевський мав чудову нагоду оформити «дубль», однак пробиваючи головою по воротах метрів з восьми, не поцілив у рамку.

І як часто буває у ситуації, коли ти не реалізуєш свої моменти, суперник карає тебе своїм влучним ударом. За п’ять хвилин до фінальногго свистка після подачі верхом з правого флангу, позиційної помилки припустилися опорник та два захисники «левів», що дозволило гравцю «Богуна» на дальній стійці головою переправити круглого до сітки воріт. Тож фінальний свисток арбітра зафіксував нічию – 1:1. Про такі ігри кажуть, що одна команда втратила два пункти, а інша – один придбала. У даному випадку незадоволеними однозначно можуть бути тільки карпатівці.