Меморіал Ернеста Юста. Третій тур

22 лютого 20:00
Переглядів: 264
Ернест Юст

Минулими вихідними три команди ФК «Карпати» зіграли свої матчі в рамках третього, заключного туру попереднього етапу традиційного футбольного турніру пам’яті легендарного тренера львівських «Карпат» Ернеста Юста, під керівництвом якого «зелено-білі леви» в 1969 році завоювали Кубок СРСР, а наступного сезону вибороли путівку до Вищої ліги чемпіонату Радянського Союзу.

Нагадаємо, у цьогорічному Меморіалі Ернеста Юста боротьбу за почесний трофей розпочали 48 команд, три з яких представляють ФК «Карпати» – юніорська команда «Карпати» U-19, а також вихованці клубних Академії футболу та футбольної школи – «УФК-Карпати» U-17 та СДЮШОР «Карпати» U-17 відповідно.

Згідно з Регламентом турніру, на попередньому етапі 48 команд-учасниць було розподілено на 12 груп – по чотири в кожній. За підсумками турнірів у групах, які проходили за коловою системою, визначено команди, що продовжать боротьбу за почесний трофей в іграх плей-оф.

Минулими вихідними три «зелено-білих» команди зіграли свої треті, заключні матчі у групах в рамках попереднього етапу. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що кожна з них не просто виграла свій матч, а влаштувала справжню гольову феєрію. А сумарний рахунок трьох матчів просто таки вражає – 25:2. Тепер усі три наші команди готуються до перших матчів стадії плей-оф – поєдинків 1/16 фіналу, які будуть зіграні на наступних вихідних.

ГРУПА «3»

«УФК-Карпати» U-17 (Львів) – «Карпати» (Старе Село) – 6:1 (2:1)

20 лютого. Початок – 10:00. Львів. Штучне поле Академії футболу ФК «Карпати»

Арбітр – Олександр Кальонов.
Асистенти арбітра: Юрій Пилипів, Софія Причина.

«УФККАРПАТИ» U-17: Задерейко (Гуцул), Качанівський (Пашко), Дерман, Веремієнко (Медвідь), Січ, Донцов, Пиріг (Мацалап), Сільченко (Сєдов), Ременюк, Пецків, Боднарь (Антошик).

Голи: Боднарь, Ременюк (два), Пецків (два), Мацалап – Слобода.

Гра для «академіків» розпочалася не найкращим чином. Вже у її дебюті, на 8-й хвилині, помилка в обороні призвела до виходу сам на сам з воротарем «зелено-білих» Задерейком гравця команди з Старого Села Слободи, який виграв очну дуель у голкіпера і гості несподівано вийшли вперед у рахунку – 1:0.

Аби відновити паритет, незважаючи на суттєву територіальну перевагу, господарям знадобилося майже півгодини. На 37-й хвилині Боднарь, отримавши круглого, змістився з лівого флангу в середину і метрів з 19-ти влучно пробив у ближній кут. А перед самим свистком на перерву Ременюк з правого крила атаки перемістився в центральну зону, отримав передачу від партнера і ударом з-за меж штрафного майданчика забив, як то кажуть, гол у роздягальню, вивівши «УФК-«Карпати» вперед – 2:1.

Другий тайм суттєво різнився від першого тим, що на полі, що називається, була по суті одна команда – команда Ярослава Дмитрасевича і Віталія Лобасюка. Господарі додали в швидкості та в агресії і віковим гравцям команди гостей з кожною хвилиною ставало все важче і важче стримувати атаки суперника. «Академіки» реалізували не усі створені гольові моменти, але чотири рази таки довели справу до взяття воріт «старосельців». Тож фінальний свисток зафіксував перемогу господарів з переконливим рахунком 6:1.

ПІДСУМКОВЕ ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ

1. «УФК-Карпати» U-17 (Львів) – 3 2 1 0 8–2 7
  2. «Бори» (Бориничі) – 3 2 1 0 7–2 7
  3. «Юність» (Верхня Білка) – 3 1 0 2 7–4 3
  4. «Карпати» (Старе Село) – 3 0 0 3 2–16 0

ГРУПА «10»

«Карпати» U-19 Львів – «Легінь» Брюховичі – 8:1 (6:0)

21 лютого. Початок – 11:00. Львів. Штучне поле Академії футболу ФК «Карпати»

Асистенти арбітра: Михайло Савка, Віталій Семенів.

«КАРПАТИ» U-19: Стецьків, Погорілий, Калинчук, Завінський, Лебеденко, Толочко (Шарабура), Якимів, Лебедь, Микитин, Войтович, Валенко.

Голи у «Карпат» U-19: Войтович (два), Валенко (три), Якимів, Лебеденко, Лебедь.

У тренерського штабу юніорської команди «Карпат» перед грою з брюховицькими «легінями» виникли кадрові проблеми. Зокрема, не могли допомогти своїм партнерам через ушкодження голкіпер Кучерявий, центральний захисник Сениця та прудконогий вінгер Саутін. Тим не менше, упродовж усіх 90 хвилин гри «зелено-білі» у всіх компонентах футболу дивилися значно краще за суперників. Підопічні Романа Толочка і Олега Гараса контролювали м’яч більшу частину ігрового часу. Відповідно, вони й більше комбінували та створювали раз по раз небезпечні моменти.

Не було в них особливих проблем і з реалізацією, особливо у першому таймі. Відкрив рахунок Войтович, але найбільше проблем обороні гостей у першій 45-хвилинці створював Валенко, який до свистка на перерву записав на свій рахунок «хет-трик». Забивали у першій половині гри й опорник Якимів та лівий захисник Завінський. Тож на перерву команди пішли за рахунку 6:0 на користь карпатівців.

У другому таймі співвідношення сил на полі не змінилося. «Карпати» продовжували атакувати, а голови гравців «Легіня» на 90 відсотків й надалі були зайняті думками про те, як пропустити якомога менше. І якби «леви» реалізовували свої моменти так само, як в першій половині матчу, то рахунок до завершення гри був би двозначним. Але у другому таймі з реалізацією в карпатівців складалося трохи гірше – забити вдалося лише двічі. Спершу «дубль» оформив Войтович, а останню крапку в матчі поставив Лебедь, який з кутового забив «сухий лист».

Що ж до «Легіня», то гравцям команди гостей у другій 45-хвилинці вдавалося не лише обороняти свої ворота значно краще, ніж у першій, а й забити гол престижу. Таким чином підсумковий результат гри – 8:1 на користь «Карпат».

1. «Карпати» U-19 (Львів) – 3 3 0 0 19–1 9
  2. «Сокіл» (Золочів) – 3 2 0 1 6–5 6
  3. «Легінь» (Брюховичі) – 3 1 0 2 5–13 3
  4. ФК «Черляни» – 3 0 0 3 5–15 0

ГРУПА «4»

СДЮШОР «Карпати» U-17 (Львів) – «Західний Буг» Павлів – 11:0

21 лютого. Початок – 13:00. Львів. Штучне поле Академії футболу ФК «Карпати»

Арбітр – Богдан Горошко.

СДЮШОР «КАРПАТИ» U-17: Ющишин (Костик), Сенишин (Чиж), Оприск, Білий (Іжовський), Рехман (Нуцковський), Малашевський (Деревецький), Дулібський, Серняк (Мельник), Клим (Нич), Кос (Пізнюк), Діма (Лесько).

Голи: Клим (два), Малашевський (два, обидва – з пенальті), Деревецький (два), Пізнюк, Нич (три), Лесько.

У перемозі карпатівців ще до стартового свистка арбітра жодних сумнівів не було. Схоже, у своїй перевазі над суперником на сто відсотків, а можливо й більше, були впевнені й самі підопічні Романа Деркача та Івана Шуги. І це, коли виходити з побаченого, негативно позначилося на грі «зелено-білих» в першій половині матчу. Уже на 2-й хвилині вони мали забивати, але м’яч не опинився у сітці лише через те, що хлопці кожен самотужки намагався вирішити епізод, ніби забувши, що футбол – гра колективна, а інтереси команди завжди повинні стояти на першому місці.

Не реалізувавши перший свій шанс, «леви» так само «успішно» продовжили транжирити моменти й надалі. І так тривало до середини першого тайму, коли Клим нарешті спромігся відкрити рахунок у грі. Він же до свистка на перерву відзначився ще одним влучним ударом, оформивши тим самим «дубль» та підвівши підсумок першої 45-хвилинки – 2:0.

Судячи з того, як змінилося відношення до гри в другій її половині зі сторони карпатівців, у роздягальні вони вислухали від своїх тренерів багато не надто приємних слів на свою адресу. І треба сказати, що хлопці не лише слухали, а й, що головне, почули своїх наставників – це однозначно позитивний момент.

Після перерви глядачі побачили зовсім інше, таке, яким воно й повинно бути, відношення до футболу. «Леви» почали виконувати установку тренерського штабу, з кожного ігрового епізоду намагаючись витиснути максимум. Як наслідок, зважаючи ще й на перевагу у рівні майстерності, ледь не кожна атака «зелено-білих» завершувалася небезпечним моментом. Значно краще почало складатися і з їхньою реалізацією, найкращим свідченням чого є дев’ять голів, забитих упродовж другої 45-хвилинки. Забивали карпатівці на будь-який смак. І підсумковий рахунок – 11:0 – ще не найгірший варіант для їхніх суперників.

1. СДЮШОР «Карпати» U-17 (Львів) – 3 2 1 0 13–1 7
  2. «Богун» (Броди) – 3 1 2 0 3–1 5
  3. «Гірник» (Соснівка) – 3 1 1 1 9–2 4
  4. «Західний Буг» (Павлів) – 3 0 0 3 1–22 0