Меморіал Юста-17: СДЮШОР "Карпати" U-17 – ФК "Замок" – 3:2

05 лютого 15:30
Переглядів: 228
карпати

На футбольних полях Львівщини триває попередній етап традиційного, вже 18-го за ліком футбольного турніру пам’яті легендарного тренера львівських «Карпат» Ернеста Юста, під керівництвом якого «зелено-білі леви» в 1969 році завоювали Кубок СРСР, а за рік вибороли путівку до Вищої ліги союзного чемпіонату. Серед 60-ти учасників цьогорічного турніру одними з останніх розпочали свої виступи найстарші вихованці СДЮШОР «Карпати» U-17.

Першим суперником підопічних Василя Леськіва та Любомира Вовчука був ФК «Замок», чемпіон Жовківського району минулого сезону, який цього року гратиме у першості Львівщини. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що суперник у юних карпатівців виявився зовсім не простим. Та воно й не дивно, адже кістяк «Замку» складають гравці, більшість з яких не один сезон пограла у нижчих лігах польського чемпіонату. І все ж «зелено-білі» здобули перемогу, щоправда для цього їм довелося докласти чимало зусиль. Але про все за порядком.

Спочатку про склад нашої команди у цій зустрічіВін був наступним: Артим (Фотінос, 46), Степанчук, Максимець (Медвєдєв, 46), Стебельський, Стегніцький, Желізко, Савків (Ференц, 46), Рибачук, Притула (Капустей, 67), Сеник, Задерецький (Домарацький, 46).

Перший тайм ніби то зовні пройшов у рівній боротьбі, але за моментами «леви» мали перевагу. Кожна з команд намагалася максимально акуратно діяти в обороні, однак вдавалося їм це по-різному. Карпатівці не дозволили суперникам створити біля своїх воріт серйозну напругу, тож до перерви залишилися «сухими». А от оборона «Замку» діяла не так надійно. І в середині тайму «зелено-білі» відкрили рахунок. Притула виконав фланговий простріл, а Задерецький зіграв, як справжній центрфорвард: перебуваючи на вістрі атаки, був першим на м’ячі і в дотик влучно пробив по цілі – 1:0.

До свистка на перерву м’яч міг ще не раз залетіти до сітки воріт «Замку». Зокрема, не реалізував вихід один на один Сеник – пробив повз рамку воріт. А після удару головою Рибачука із цілком забійної позиції вже чудову реакцію виявив голкіпер суперника. Зрештою, карпатівці таки забили другий м’яч, але цього разу Задерецький наніс влучний постріл, перебуваючи поза грою.

Подвоїти рахунок підопічним Василя Леськіва та Любомира Вовчука вдалося одразу по перерві. Результативна атака почалася з передачі Ференца на Притулу, який виконав простріл. Захисник мав виносити круглого в поле, але «махнув» повз м’яча і Сеник на усі сто скористався таким подарунком – акцентований удар і рахунок став 2:0.

Втім, перевага карпатівців у два м’ячі протрималася не довго. На 55-й хвилині після подачі кутового круглий влучив у руку Притулі і арбітр вказав на 11-метрову позначку. Фотінос, який по перерві у рамці замінив Артима, «зелено-білих» не врятував – 2:1. Однак менше, ніж через десять хвилин «Карпати» забили третій м’яч. Сталося це після того, як притула виграв очну дуель у кіпера «Замку» і поновив перевагу своєї команди у два голи – 3:1.

Однак цей прикрий для гравців «Замку» епізод не зламав їх остаточно. Вони продовжували намагатися виправити ситуацію і за 15 хвилин до завершення гри забили другий м’яч. Після подачі верхом у штрафний майданчик карпатівців Фотінос не найкращим чином вибив круглого. Першим на м’ячі був гравець «Замку», якому оборона «Карпат» дозволила влучно зіграти на добиванні.

Рахунок 3:2 це далеко не 3:1, тож «Замок» почав нарощувати свої атаки. Але й «зелено-білі» також не мали наміру грати виключно в обороні, при першій нагоді вибігаючи в контратаки. Тому кінцівка гри стала насправді цікавою – глядачі стали свідками так званого відкритого футболу. Моменти, аби змінити рахунок на свою користь, мала кожна з команд. Однак в підсумку рахунок 3:2 на користь СДЮШОР «Карпати» U-17 залишився незмінним. Тож 17-річні «леви» записали до свого активу перші три бали і тепер готуватимуться до двох наступних матчів – проти новояворівського «Гірника» та «Карпат» зі Старого села.