Мер Львова: "Переконаний, що "Карпати" переїдуть на "Арену Львів"

26 квітня 23:58
Переглядів: 323
арена львів

Мер Львова Андрій Садовий поспілкувався із журналістами на тему майбутнього "Арени Львів". 

- Перемовини між ФК "Карпати" та Державним концерном “Спортивні арени України”, в який входить стадіон "Арена Львів", відбуваються у постійному режимі. Я знаю, що вони між собою зустрічаються, розмовляють, тому впевнений, що у кінцевому випадку вони все ж таки домовляться. Свого часу міська рада надала "Карпатам" в оренду за ціною 1 гривня стадіон "Україна", який знаходиться в центрі Львова, тому клуб думає, що переїзд на нову арену буде дорожче для них коштувати, хоча з іншої точки зору кількість вболівальників на трибунах зросте.

Не слід забувати, що "Арена Львів" - стадіон європейського рівня. Зараз на арені відбуваються різноманітні форуми, конференції та концерти. Нещодавно тут були зіграні товариські матчі ветеранів і фанів "Карпат" та київського "Динамо". Фактично, якби футболісти "Карпат" переїхали грати на новий стадіон, то "Арена Львів" була би в плюсі. Оскільки стадіоном опікується Державне підприємство, то він має підтримку зі сторони Держави, що дає можливість арені сьогодні існувати. Але хотілося би, щоб це був прибутковий проект.

- Яка, на вашу думку, головна причина незатребуваності зараз однієї з найкращий спортивних арен країни?

- Є певні відносини між "Карпатами" та Державним підприємством, а міська рада Львова не бере участі в цих переговорах, тому що це не наша компетенція. Ми всіляко будемо сприяти та допомагати, але лише два суб'єкти ведуть між собою переговорний процес.

- Як ви вже раніше говорили, на "Арені Львів" проходять різноманітні заходи. Вони хоч частково покривають витрати?

- Так, безперечно. Я знаю, що Святослав Вакарчук планує провести великий концерт, на якому стадіон непогано заробить. Переконаний, що буде таке собі "перевантаження" арени. Незважаючи на це, споруді потрібний професійний футбол, тому що тоді арена буде дихати на повні груди.

- Нещодавно президент "Карпат" Петро Димінський в одному зі своїх інтерв'ю заявив, що його клуб переїде на "Арену Львів", але на тих умовах, які "дадуть можливість управляти цим об'єктом і бути впевненим у тому, що завтра там буде все нормально"...

- Ми зараз готуємо матеріали для оголошення конкурсу стосовно якісного задіювання території біля стадіону "Україна", де є паркова зона. Це приблизно 17 гектарів землі. Нам було би дуже вигідно, щоб ця територія отримала нове життя в плані рекреації, тому що на таких зонах можуть бути розташовані певні спортивні споруди, які дають можливість розвитку людини. І саме за допомогою конкурсу ми хочемо визначити, що краще збудувати там. "Карпати" будуть мати першочергове право на реалізацію цих пропозицій. Таким чином місто допоможе вибудувати новий сегмент доходу, який також буде корисний футбольному клубу.

- Як гадаєте, чому клуб та Державний концерн не можуть вже довгий час домовитися стосовно стадіону?

- Я не є учасником цих переговорів. Можливо є якісь певні економічні чи психологічні чинники. В житті різне буває. Так й зараз далеко не кращі часи у нас з вами, але я переконаний, що врешті-решт "Арена Львів" стане домашньою ареною "Карпат".

- Ви досить часто буваєте закордоном, тому таке запитання: як подібні суперечки вирішуються у Європі?

- Є таке поняття як патріотизм. Коли в тому чи іншому місті будують якісний стадіон, то футбольна команда обов'язково туди переїжджає. У нас же в певних ситуаціях домінує економіка. Мені особисто це не до кінця зрозуміло, але це є життя, ми всі вчимося та розвиваємося. Я є оптимістом стосовно завтрашнього дня, а сьогодні така ситуація, яка є. Будемо робити все від себе залежне, щоб вона змінилася на краще.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: