скала

Триває підготовка стрийської «Скали» до нового сезону 2015/2016 років, у рамках якої заплановано й ряд контрольних поєдинків.

Другий з таких відбувся 3 липня проти команди Олександра Севідова, який віднедавна очолив харківський «Металіст».

«Скала» (Стрий) – «Металіст» (Харків) - 0:2 (0:1).
3 липня 2015 р. 17 год. м. Стрий. Стадіон «Сокіл». 28 градусів. 3000 глядачів. Арбітр: Степан Лапко (Львів). Асистенти арбітра: Віктор Кравченко та Ростислав Якимик (обидва – Львів).

«Скала» (1-й тайм): 92. Роман Данкович-к., 22. Юрій Антонів, 3. Роман Подоляк, 5. Тарас Максимович, 6. Роман Ботвинник, 8. Владислав Клименко, 99. Володимир Пришнівський, 10. Віталій Рябушко, 93. Назар Кміть, 7. Дмитро Скакун, 14. Василь Цюцюра.

«Скала» (2-й тайм): 89. Денис Завгородний, 15. Петро Стасюк-к., 20. Едуард Мись, 18. Валерій Бондаренко, 16. Ігор Коцюмака (33. Олег Соловйов, 86), 23. Михайло Березовий (24. Максим Білас, 77), 17. Богдан Іванченко, 9. Олег Квич, 11. Андрій Маляренко (25. Олег Домальчук, 86), 49. Андрій Кохман, 9. Віталій Лазаренко.

Головний тренер – Василь Малик.

«Металіст»: 23. Сергій Погорілий-к. (1. Денис Сидоренко, 46), 3. Назар Малиновський (46. Євген Зубейко, 60), 50. Олексій Полянський, 30. Артем Путівцев (32. Олексій Колтун, 77), 15. Дмитро Рижук (19. Назарій Шевченко, 71), 5. Кирило Ковальчук (8. Олексій Курилов, 46), 4. Сергій Рудика (25. Олег Синиця, 64), 17. Олексій  Довгий (23. Сергій Сизий, 74), 88. Олександр Нойок, 7. Іван Бобко, 33. Володимир Прийомов (10. Богдан Бойчук, 67)

Головний тренер – Олександр Севідов.

Голи: Олексій Полянський (45), Богдан Бойчук (71).

Вже стало доброю традицією проведення у Стрию товариських матчів у літнє міжсезоння, коли стрийська «Скала» має можливість випробувати свої можливості у поєдинках з грандами українського футболу. І почалися такі спаринги, до речі, саме із протистоянь проти харківського «Металіста». Вперше команда зі Слобожанщини приїхала до Стрия 23 червня 2012 року. Тоді цей поєдинок викликав неабиякий інтерес і стадіон «Сокіл» був заповнений вщент. А закінчилася ця зустріч бойовою нічиєю – 2:2. На голи Кристіна Вільягри та Марка Торсільєрі стрияни відповіли влучними ударами з 11-метрової позначки двох центральних оборонців Михайла Бесараба та Романа Козака, причому останній приніс нічию «малиново-зеленим» на останній хвилині зустрічі.

Менш вдало закінчилося минулорічне протистояння «Скали» проти іншого гранда українського футболу та одного з найамбіційніших клубів нашої країни – дніпропетровського «Дніпра». Тоді господарі протрималися до 33-ї хвилини, коли Андрій Блізніченко відкрив рахунок. А після перерви почин молодого півзахисника продовжили лідери «Дніпра» два Євгени –  Селезньов та Коноплянка. Перший з них записав на свій рахунок «хет-трик», а другий – «дубль». У підсумку - 0:6 на користь команди Мирона Маркевича…

…Цього разу «Металіст» завітав до Стрия у відмінному настрої. Спочатку харків`яни вдома на своїй базі 24 червня переграли краматорський «Авангард» (2:0), після чого вирушили до Закарпаття навчально-тренувальний збір, де вже встигли провести один контрольний поєдинок, добряче розім`явшись на аматорській команді з Мукачевого – 6:0. Саме із Закарпаття завітала команда Олександра Севідова на поєдинок із «Скалою». Як розповів перед матчем головний тренер «Металіста» Олександр Севідов, не приїхали до Стрия три гравці. І якщо Денис Кулаков більше не виступатиме за харків`ян, то Сергій Назаренко та Станіслав Куліш нині травмовані.

Василь Малик, натиомість, на гру виставив ті ж два склади (по тайму кожен з них), що грали 30 червня в Бережанах проти тернопільської «Ниви», з тією лише різницею, що в другому таймі замість Романа Герича місце у воротах посів Денис Завгородний. Отже, з перших хвилин місце у воротах «Скали» зайняв Роман Данкович. Лінія захисту: справа Юрій Антонів, зліва – Роман Ботвинник, і пара центральних оборонців – Роман Подоляк та Тарас Максимович. В опорній зоні грали Владислав Клименко та Назар Кміть. Над ними розташувався Володимир Пришнівський. Крайні атакувальні півзахисники: Віталій Рябушко (праворуч) та Дмитро Скакун (ліворуч). І на вістрі атаки діяв Василь Цюцюра.

А передувала матчу хвилина мовчання. Учасники поєдинку та глядачі вшанувала світлу пам'ять 21-річного мешканця с. Великі Дідушичі Стрийського району Андрія Грицана , який трагічно загинув під час оборони донецького аеропорту. Раніше він вважався безвісті зниклим і лише нещодавно стало відомо, що ідинтифіковане за допомогою ДНК тіло належить саме Андрієві Грицану. Вічна Йому пам'ять!

У першій половині зустрічі гості виглядали дещо краще. Вони більше володіли мячем, проте гостроти було обмаль. Відчувалося, що «Скала» трохи побоюється більш іменитого суперника. Тому біля воріт Сергія Погорілого господарі в першому таймі не створили практично жодного гольового моменту, не рахуючи кількох ударів з дальньої і середньої відстані.

Біля воріт Романа Данковича моменти почали виникати після 30-ї хвилини. Спочатку на 35-й хвилині Іван Бобко дальнім ударом випробував на міцність поперечку. Потім, на 41-й хвилині Сергій Рижук виграв двобій у Юрія Антоніва і відпасував під удар Прийомову, який пробивав метрів з 16-ти, однак удар був несильним і Роман Данкович, який провів хороший тайм, парирував цей постріл. А на останій хвилині гості таки відкрили рахунок. Іван Бобко з лівого флангу атки своєї команди подав на лінію воротарського майданчика де Олексій Довгий головою пробив повз Данковича. «Скалу» врятував Роман Подоляк, який встиг вибити буквально з лінії воріт. Мяч відлетів до Сергія Рудики, який пробивав з кіькох метрів і тут вже господарів врятував Данкович, який ногою парирував на кутовий. Подачу з кутового виконував Прийомов і центральний захисник Олексій Полянський, якого ніхто чомусь не опікав, хоча добре відоме вміння цього гравця грати на «другому поверсі»,  головою відкрив рахунок. «Скала» встигла розграти з центра поля і одразу пролунав свисток на перерву.

На другу 45-хвилинку вийшов напівмолодіжний склад. Місце у воротах зайняв Денис Завгородний. Лінія захисту: справа Петро Стасюк, який вивів «малиново-зелених» з капітанською пов`язкою, зліва – Ігор Коцюмака, і пара центральних оборонців – Едуард Мись та Валерій Бондаренко. В опорній зоні грали Михайло Березовий та Андрій Маляренко. Над ними розташувався Андрій Кохман. Крайні атакувальні півзахисники: Олег Квич (праворуч) та Богдан Іванченко (ліворуч). І на вістрі атаки діяв Віталій Лазаренко.

Господарі з перших хвилин другого тайму заграли активно, сміливо і швидко, даючи зрозуміти, що для них авторитетів на полі немає. «Скала» багато атакувала і мала кілька хороших моментів для того, щоб вирівняти становище. Такий хід подій дуже не подобався Олександрові Севідову, який за ходом гри вигукував, щоб його підопічні опустили смугастого на землю. «Куди ви лупите» - не заспокоювався головний тренер «Металіста».

На 58-й хвилині, після довгої діагональної передачі від Ігоря Коцюмаки, міг відзначитися Віталій Лазаренко, який випередив воротаря і перекинув через нього. Проте неточно. На 61-й хвилині стрияни могли зрівняти рахунок після розіграшу кутового, який було розіграно майже ідеально. Маляренко зліва подав на ближню стійку. Кохман головою продовжив політ на дальню, а Лазаренкові забракло якигось пів-кроку, щоб переправити смугастого у ворота.

Ще через чотири хвилини сильно і точно пробивав метрів з 25-ти той же Лазаренко. Сидоренко на місці.

А після цього головний тренер гостей випустив на поле свою таємну зброю. Замість молодого флангового оборонця Назара Малиновського на поле вийшов досвідчений Євген Зубейко, якого наставник «Металіста» чомусь не вніс до списку, який був наданий інформаційній службі для зачитування диктором на стадіоні (протокол матчу який мав статус товариського представники команд не заповнювали). І одне з перших підключень правого захисника стало результативним. Зубейко виклав смугастого під удар Богданові Бойчуку, який також з`явився на полі чотири хвилини перед цим, і нападник «жовто-синіх», якого ніхто не встиг накрити, розстріляв ворота Завгороднього метрів з десяти.

Це був перший момент у другій половині матчу, створений харківянами, і, як бачимо, він став результативним.

Гол престижуміг провести дуже активний Богдан Іванченко, який розпочинав тайм як лівий вінгер, а після виходу на поле Максима Біласа, перемістився у центральну зону. Проте його удар метрів з 10-12 воротар «Металіста» зумів парирувати на кутовий.

А на останніх хвилинах практично повторилася ситуація, після якої харківяни провели другий гол. Однак цього разу завершальний удар від Івана Бобка виявився трохи неточним і м`яч пролетів поруч з правою стійкою.

Свій наступний спаринг команда Василя Малика проведе 8 липня у Стрию проти учасника чемпіонату Львівщини ФК «Миколаїв». Початок матчу о 17 годині.