Міністерство молоді та спорту підбило підсумки роботи у 2015 році

04 січня 10:30
Переглядів: 105
Жданов

28 грудня відбулось засідання колегії Міністерства молоді та спорту України, присвячене підсумкам роботи відомства у 2015 році. Виступаючи перед учасниками засідання, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов відзначив кілька принципових моментів.

По-перше, разом із Урядом, спортивними організаціями та профільним комітетом Верховної Ради було зроблено все можливе, щоб у Державному бюджеті України на 2016 р. були передбачені додаткові кошти на підготовку спортсменів до Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро.

«Бюджет Міністерства у 2016 р. збільшено до 1 млрд. 420 млн. грн. З них 441 млн. грн. за окремими статтями бюджету буде спрямовано безпосередньо на заходи з підготовки до Олімпійських та Паралімпійських ігор, виплату солідних призових за нагороди. Все це разом із придбаним сучасним спортивним обладнанням та формою, безумовно, покращить якість навчально-тренувального процесу, мотивацію спортсменів та наших збірних команд. Для нас підготовка до Олімпіади це пріоритет №1», - наголосив Ігор Жданов.

Міністр також підкреслив, що станом на грудень 2015 р. українські спортсмени у 18 видах спорту вибороли 103 ліцензії на участь у літніх Олімпійських іграх та 55 ліцензій на участь у Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро.

Протягом 2015 р. члени збірних команд України з олімпійських, неолімпійських та паралімпійських видів спорту здобули на міжнародних змаганнях, чемпіонатах Європи та світу понад 2800 нагород різного ґатунку, з них майже 1 тис. золотих.

По-друге - підвищення прозорості в роботі Міністерства, боротьба з корупцією у сфері: "Міністерство та підвідомчі державні підприємства переведено на електронні закупівлі. Порівняно із 2014 роком на 20% скорочено штат Міністерства. Впроваджено нову автоматичну і прозору формулу фінансування олімпійських видів спорту. 21 грудня 2015 р. Підписано Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями».

За словами Ігоря Жданова, комплекс цих та інших заходів різко зменшив поле для корупційних зловживань у спортивній сфері. Це дозволило зберегти у 2015 р. від неефективного використання понад 6 млн. грн. платників податків.

Окрім того, у порівнянні з 2014 р. відчутно покращилася ефективність роботи державних підприємств спортивного напрямку. Так чистий дохід ДП “Палац спорту” збільшився майже на 7 млн. грн. Чистий дохід НСК “Олімпійський” та "Арени Львів” – майже на 4 млн. грн. по кожному підприємству.

Також Міністр відзначив ефективну роботу відомства щодо формування нової якості молодіжної політики, яка будується на європейських стандартах. Протягом року підготовлено Дорожню карту реформування молодіжної сфери; за підтримки системи ООН здійснено ґрунтовне соціологічне дослідження «Молодь України 2015»; затверджено Концепцію та розроблено проект Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2016-2020 роки. Також розроблено новий механізм проведення конкурсу проектів ВМГО/ВДГО вже у 2016 році та багато інших новацій, які покликані зробити більш ефективною співпрацю Міністерства та молодіжних організацій.

Відродження національно-патріотичного виховання – ще один важливий аспект роботи Мінмолодьспорту в 2015 році. В Міністетстві плідно працює відділ національно-патріотичного виховання. Утворено Міжвідомчу комісію з питань національно-патріотичного виховання. Розроблено та затверджено Указом Президента України від 13.10.2015 №580 Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки.

«Вперше в історії незалежної України було підготовлено та представлено ґрунтовну аналітичну доповідь «Національно-патріотичне виховання – державний пріоритет національної безпеки», - зауважив Міністр.

Ігор Жданов відзначив посилення міжнародного співробітництва та європейської інтеграції України у сферах молоді та спорту: "Підписано угоди про молодіжні обміни з країнами ЄС Польщею та Литвою. Укладено та діє більше 40 міжнародних угод про співробітництво у сфері молодіжної політики, фізичної культури і спорту. Це дозволяє розвивати двосторонню співпрацю, як на рівні державних органів, так і на рівні громадських організацій".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: