Міноборони зволікає зі створенням реабілітаційного центру для АТОвців на базі "Карпат" у Верещиці

09 вересня 21:14
Переглядів: 355
карпати

Тренувальна база ФК «Карпати» у селі Верещиця, яка також стала б центром реабілітації для військових АТО, буде позитивною інвестицією для Львівщини. Про це заявляють навіть очільники області. Однак міністр оборони Степан Полторак ігнорує усі звернення щодо продажу напівзруйнованого приміщення колишнього профілакторію для льотчиків. Відтак територія просто занепадає.

Політичні непорозуміння розбивають на друзки усі бажання ФК «Карпати» отримати справді якісне та затишне місце для реабілітації спортсменів. Йдеться про напіврозвалене приміщення колишнього профілакторію для льотчиків, яке, за задумом, мало б стати новою базою «зелено-білих». Однак враховуючи, що територію цілком законно можна було б викупити на аукціоні, схоже, прокурорам руїни подобаються саме в такому жахливому стані, якими є зараз.

«Я не знаю, чи це свідомо затягують. Можливо, система звикла очікувати, що хтось прийде і додатково мотивуватиме ухвалення рішень. Та є об’єкт, його не використовують, чому із цього державі не отримати якоїсь користі? Адже йдеться не про один мільйон гривень – із земельною ділянкою це понад десять чи навіть п’ятнадцять мільйонів. «Карпати» ж готові заплатити об’єктивну ринкову ціну», – каже заступник генерального директора ФК «Карпати» з юридичних питань Тарас Панкевич.

Львівський клуб і справді готовий поповнити бюджет держави для військових потреб, та деякі чиновники усіляко перешкоджають «Карпатам» втілювати задумане у життя. Тож клуб вирішили підтримати ті, кому футболісти допомагали усі ці роки. Окрім «зелено-білих», до очільника області Олега Синютки та голови обласної ради Олександра Ганущина звернулися й різноманітні організації, зокрема воїни АТО та батьківський комітет футбольної школи, із проханням пришвидшити розгляд питання щодо аукціону. Адже саме у юрисдикції Синютки та Ганущина – звернення до найвищих державних посадовців і можливість викупу через аукціон ділянки у Верещиці. До того ж планують, що на майбутній базі, окрім «Карпат», зможуть реабілітуватися бійці АТО та їхні сім’ї.

«Я вважаю, що тут ідеальне місце для реабілітації бійців та спортивної бази. Позиція держави є незрозумілою. Тут 25 років нічого не робилося, а зараз за таку ініціативу намагаються встромляти палиці в колеса», – обурюється колишній командир батареї протитанкового дивізіону 58-ої бригади, член української спілки учасників АТО Андрій Макогін.

Адже ще з початком війни «Карпати» допомагали своїм уболівальникам, які пішли на фронт. Команда як могла підтримувала моральний дух військових – проводили матч у Мар’їнці, проходили вогневу підготовку на полігоні, а юніори провели поєдинок з курсантами Академії сухопутних військ – освітнього закладу, із яким клуб активно співпрацює вже багато років. Та зараз, перешкоджаючи «Карпатам» у створенні медико-реабілітаційного центру, влада забирає у воїнів останню можливість на відпочинок від війни.

«Це було б дуже позитивно для людей, які пройшли бойові дії. Тут дуже затишна природа, озеро – ця територія є просто ідеальною для відпочинку, психологічної та фізичної реабілітації. Людина справді зможе передихнути від жахів війни», – переконаний голова Української спілки учасників АТО Сергій «Ангел».

Тож дуже не хотілося б, щоб Верещиця повторила долю тих нині занедбаних місцин, які, всупереч бажанню клубу, так і не стали базами «Карпат». Зокрема йдеться про так звану дачу Добрика. Кілька років тому віртуальна фірма-прокладка «Готель-Бутік» дивним чином викупила об’єкт. З того часу на дачі Добрика лише кропива росте – немає навіть сторожа, а колись елітні приміщення продовжують занепадати.

«Десять років тому «Карпати» багато зробили, щоб відбувся її продаж, хотіли викупити. Якби викупили, це була б одна із найкращих баз країни», – розповідає Тарас Панкевич.

Ідентична ситуація зараз із базою ЛОРТА у Брюховичах, де «Карпати» мали намір створити академію для дітей зі всього західного регіону. Натомість об’єктами, над якими львівській команді таки вдалось взяти шефство, справді можна похвалитися. Йдеться про верхні поля стадіону «Україна» із новим надсучасним проектом, штучні майданчики в Брюховичах, новітню базу для головної команди, обладнаний гуртожиток та штучне поле для дітей. Доповненням до цього переліку є село Верещиця. Тамтешній футбольній команді, школі та церкві без допомоги клубу було б непросто. Та й окрім самого села, «Карпати» допомогли облагородити навколишню територію, що могла б піти тим же шляхом, що й дача Добрика.

«Понад десять років тут усе було занедбане – в озері фактично вже ліс ріс. Я не думав, що хтось може ще відновити ту територію. Із приходом сюди ФК «Карпати» маємо відтворене русло річки, вичищені озера, відремонтовані гідроспоруди. На території ми розмістили вольєр для оленів, аби згодом випустити їх у ліс», – зазначає начальник Майданівської дільниці МРГ «Старичі» Ярослав Костів.

Та це лише початок. Планують, що нова заміська база «Карпат» у Верещиці буде не менш презентабельною. Там футболісти зможуть готуватися до поєдинків, а воїни АТО – відновлювати сили. Від бази користь матимуть усі сторони, зокрема й місцеве населення.

«Будуть нові робочі місця, податки до місцевих бюджетів. Наразі ж території не експлуатують уже років з двадцять», – каже депутат Івано-Франкової селищної ради від села Верещиця Олексій Дзизюк.

Окрім того, база у Верещиці може стати і літнім табором для дітей, які займаються у «карпатівських» школі та академії. Поки головна команда займатиметься за кордоном, талановиті вихованці зможуть набиратися сил перед новим сезоном на березі озера чи в тихому сосновому лісі.

Тим часом на найвищих рівнях обласної влади про ініціативу «Карпат» добре знають та навіть обіцяють посприяти.

«Думаю, що інвестиція ФК «Карпати» є позитивною для будь-якого регіону. Сподіваємось, найближчим часом отримаємо погодження від центральних органів влади. Після цього оголосимо аукціон, у якому кожен матиме можливість взяти участь, заплативши найкращу ціну. Та цільовим призначенням обов’язково буде – рекреація і розвиток інфраструктури», – наголосив Олег Синютка.

Від цільового призначення «Карпати», кажуть, не відступляться, тож, заручившись підтримкою влади, «зелено-білі» переконані: рекреаційному центру для спортсменів та воїнів АТО – бути.

«Гадаю, що для Яворівщини це буде дуже доброю подією. Очевидно, потрібно вивчити, на території якої ради проект буде реалізованим, щоб допомогти процесу. Взагалі, перспектива психологічної реабілітації є нагальною на порядку денному», – вважає Олександр Ганущин.

Та наразі звернення очільника Львівщини міністр оборони Степан Полторак показово ігнорує. Адже листа із проханням пришвидшити процес отримання дозволу на продаж землі через аукціон Синютка надіслав ще у квітні. Однак від Міноборони – жодної реакції, тож цього тижня звернення надіслали повторно.

«Ми сподіваємося, що вже цієї осені таки відбудеться аукціон, який дасть можливість інвестору залучити кошти у розвиток нашого регіону», – зазначив Олег Синютка.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: