Мірча Луческу: "Перерви впливали на цілісність матчу"

22 листопада 09:23
Переглядів: 140
луческу

Мірча ЛУЧЕСКУ, головний тренер «Шахтаря»

– Складно проводити такий матч. Сьогодні, напевно, було з десять таймів. Зустріч дуже часто переривалася. Це не футбол. Що стосується гри, то ми заслужено перемогли і завоювали три очки. Але вболівальники повинні зрозуміти, що таким чином вони не допомагають своїй команді. Будемо сподіватися, що у вівторок цього не повториться на «Арені Львів». Хочеться, щоб у Львові був великий футбол. Ще хочу сказати, що поле було в ідеальному стані. Рідко де можна знайти в цей час року такий хороший газон. За великим рахунком, були створені всі умови для того, щоб сьогодні вийшла видовищна, цікава гра. На жаль, ці переривання матчу порушували цілісність і не дозволяли футболістам бути постійно в тонусі. Мені здається, люди повинні приходити на стадіон з бажанням подивитися футбольний спектакль. Головними дійовими особами в ньому повинні бути тільки гравці. Не глядачі, не суддя, не хтось інший. Тільки футболісти. Якщо ми їм заважають грати, то про яку виставу може йти мова? Дуже шкода, що довелося про це говорити. Але іншого коментаря сьогоднішня гра не заслуговує.

– Для вас футбол – це більше ніж життя. Це філософія. Як поясните сьогоднішні помилки деяких гравців при прийомі м'яча? 
– Цим я, чесно кажучи, теж дуже засмучений. Зіграли добре перші 20-30 хвилин. Потім і помилки були, і те, про що я сказав раніше. Цілісності не вийшло. Повторюся, в таких умовах дуже складно зберігати концентрацію, не розслаблятися і бути постійно зібраними – і при прийомі м'яча, і в інших компонентах футболу. Напевно всі, хто знаходився на полі, думали, як би швидше закінчилася гра. Не тільки футболісти, але і ті, хто був на лавці.

– Ви легко забили два м’ячі, але потім зменшили оберти. Це пов’язано з матчем Ліги чемпіонів, що буде в вівторок? 
– Мені складно оцінити, чому так сталося. У першому таймі були ще моменти. Ми могли чотири забити. Може, в підсвідомості було те, що на нас чекає гра з «Атлетиком». 

– Ви авторитетна людина в українському футболі, і з вашою думкою не можна не рахуватися. Що б ви порекомендували, щоб фанати у Львові поводилися цивілізованіше?
– Напевно, мають бути якісь органи, які припиняли б все це. Принаймні, щоб не проносили стільки фаєрів. Таке враження, що на стадіон занесли таку кількість піротехніки, яку захотіли. Це говорить про те, що ми не країна з високорозвиненим футболом. Хоча чемпіонат України входить в десятку найсильніших, якщо я не помиляюся, то йдеться про 7-у позицію в рейтингу. Хочеться, щоб всі стадіони були повними. Без уболівальників дуже складно показати спектакль на полі. Але сьогодні, напевно, фани на трибунах хотіли продемонструвати, що вони головніші за тих, хто грає на полі. Бо більше обговорювали їх поведінку, ніж футболістів. Найважливіше – виховання. Напевно, клуб повинен в цьому компоненті приділяти увагу, проводити роботу. В цьому плані можу привести в приклад уболівальників «Шахтаря». Вони поводяться цивілізовано. Рідко коли знайдеш негатив. А те, що сьогодні було, – це не підтримка.

– «Карпати» запропонували вам підтримати українську армію і вийти на поле в футболках із відповідним гаслом. Чому ви відмовилися?
– Звертайтеся до президента з цим питанням. Я про гру говорю.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: