Місія Марії Музичук майже нереальна

13 березня 19:00
Переглядів: 1861
Музичук

У чотирьох завершальних партіях за титул чемпіонки світу Марія Музичук повинна бодай двічі обіграти Хоу Іфань і не програти, тоді їй удасться зрівняти рахунок зустрічі.

Сьогодні Марія Музичук і Хоу Іфань проведуть сьому партію протистояння за звання найсильнішої шахістки світу. Після попередньої зустрічі шахісток настрій в українських уболівальників сумний. Рахунок тепер становить 2:4 на користь Хоу Іфань. Матч складається із 10 партій, і переможе та шахістка, яка набере 5,5 очка. Зрозуміло, що становище для Марічки Музичук майже критичне.

Про перспективу уродженки Стрия в чемпіонському протистоянні розповів Володимир Грабінський, український шахіст, заслужений тренер України, сеньор-тренер ФІДЕ.

«Буде дуже складно, – каже Володимир Олександрович. – Залишилося лише 4 партії. У двох із них Хоу Іфань гратиме білими, а це означає, що в неї буде перевага, можливість розіграти дебют так, що в партії не буде гострої боротьби. Тому, по суті, у Марії Музичук є лише дві партії, в яких вона реально може переломити перебіг боротьби. Але не забувайте, що у трьох попередніх чемпіонських протистояннях Хоу Іфань узагалі не програвала, отже, ви повною мірою розумієте ситуацію Марічки. Виграти зараз дві партії їй буде дуже-дуже складно. Але сподіватимемося на краще.

Треба віддати належне триразовій чемпіонці світу Хоу Іфань. Вона є першим номером у рейтингу найкращих шахісток світу. Причому лідирує з величезним відривом від переслідувачів. У чоловіків такого домінування в лідера немає, як в Іфань серед жінок. Отож до Львова приїхала дуже сильна шахістка. Водночас Марія Музичук лише набуває досвіду. Для неї це є першим протистоянням такого рівня. Тому не дивно, що українка припускається помилок. Ось і в останній партії в неї була перевага, але вона нею не скористалася, віддала ініціативу суперниці та програла. Потрібен досвід.

Із чемпіонського протистояння у Львові зробили справжнє шоу, запрошують чимало відомих людей, влаштовують усілякі події. Дехто каже, що Музичук це може відволікати від гри і тільки шкодить. Я з цим не погоджуюся. Марічка є професіоналом, вона вміє зосередитися на головному. Тому не варто пов’язувати навколошахові події з результатами партій. Зрештою, це нормальна практика розкручення медійної події. Ми ж говоримо про найцікавіше у світі шахове протистояння серед жінок цього року. Тому медійна підтримка цих матчів є логічною і виправданою. Було б неправильно, якби така подія пройшла непоміченою. Тим паче, що на такому рівні шахових протистоянь в Україні ще не було і це варто використати для популяризації цього виду спорту.

Не готовий говорити про шанси у відсотках Іфань та Музичук на успіх. Деякі речі мають мало відсотків, але таки відбуваються. Хочеться вірити, що Марічка також може всіх здивувати. Дуже б хотілося побачити, як Музичук обіграє непереможну суперницю хоча б в одній партії. А про шанси поговорімо потім. Треба вирішувати питання крок за кроком. Тобто ставити завдання перемогти в найближчій партії, потім у наступній.

До слова, Марія Музичук перед протистоянням у Львові двічі грала проти Хоу Іфань і жодного разу не перемагала – нічия та поразка. А ось її сестра Анна частіше грала проти китаянки, вона має більший досвід виступів на дорослому рівні. Не можу згадати, скільки разів це траплялося, але вона перемагала Іфань і часто грала з нею внічию».   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: