Молодь. "Іллічівець" U-21 – "Карпати" U-21 – 0:2

01 травня 20:10
Переглядів: 132
карпати

П’ять виграшів у шести попередніх іграх та передостаннє місце суперника в сумі небезпідставно дозволяли вболівальникам молодіжки «Карпат» сподіватися на звитягу своєї команди у поєдинку з переможцем минулорічного чемпіонату резервістів. У підсумку підопічні Романа Зуба та Олександра Чижевського видані їм аванси виправдали на всі сто відсотків. Забивши два голи вже у першому таймі, «зелено-білі» по перерві на класі довели справу до чергової своєї перемоги.

Звітну гру «Карпати» розпочали у такому складі. Місце у рамці зайняв Роман Підківка. За відсутності дискваліфікованого Володимира Сениці, пару центральних захисників склали Павло Макогон і Остап Грось, а фланги зліва та справа закривали Василь Кравець з Ігорем Поручинським відповідно. В опорній зоні грали Тарас Завійський і Володимир Савошко. Роль вінгерів виконували Михайло Сергійчук та Максим Грисьо, причому перший більше ігрового часу проводив на лівому фланзі, а другий, відповідно, на правому. На вістрі атаки вийшов Юрій Захарків, а трохи нижче нього розмістився Андрій Єлсуков, який вперше після тривалого лікування з’явився на полі у стартовому складі, причому не на звичній для себе позиції центрального захисника, а в лінії нападу.

Грати командам довелося на полі з природнім трав’яним покриттям, але газон був надто твердим, тож працювати з м’ячем гравцям обох команд було не просто. Також слід сказати про досить непрості погодні умови – сонце при температурі повітря +20°С та проведення зустрічі в обідню пору створювали учасникам гри додаткові проблеми. Тим не менше і господарі, і гості розпочали поєдинок доволі жваво. Кожна із сторін з перших хвилин намагалася захопити ініціативу, тож дебют пройшов у рівній боротьбі, а події на полі розвивалися головним чином між двома карними майданчиками.

Втім, так тривало не довго – хвилин 10–12. А далі карпатівці за рахунок більш високої інтенсивності дій та агресивності у передній лінії почали поступово нарощувати тиск на ворота приазовців. Свій позитив для гостей приносив і колективний відбір – пресингувати гравців суперника наші хлопці починали одразу після втрати м’яча. Однак до гостроти у володіннях Максима Вершиніна справа доходила не часто – пройти щільну оборону господарів «левам» було не просто. Тож не дивно, що перший по-справжньому небезпечний момент «Карпати» створили зі стандарту. На 16-й хвилині прорив Максима Грися по центру захисники перервали з порушенням правил. До воріт було метрів 22. Михайло Сергійчук зі штрафного вистрілив немов із пращі, але політ м’яча перервав хтось з гравців «Іллічівця», рикошетом від якого шкіряне ядро полетіло на кутовий. Ще одну нагоду відкрити рахунок Михайло Сергійчук мав на 29-й хвилині, коли йому не вистачило якоїсь миті, аби замкнути дальню стійку після прострілу Юрія Захарківа з лівого флангу атаки.

Що ж до господарів, то вони більшу частину першого тайму змушені були дбати перш за все про безпеку власних воріт. Але при цьому вони намагалися й відповідати контрвипадами. І на 34-й хвилині приазовці були дуже близькими до того, аби відкрити рахунок у матчі. Після подачі кутового з лівого флангу захисники «Карпат» дозволили нанести удар по воротах із більше, ніж забійної позиції Максиму Жичикову. Пробивав 4-й номер маріупольців у незахищений ближній кут і Роман Підківка був безсилий врятувати свою команду від неприємностей. На щастя, круглий пройшов поряд із штангою.

І все ж першими забили «Карпати», що стало цілком логічним наслідком їхньої ігрової переваги. На 36-й хвилині Михайло Сергійчук вдало завершив атаку, яку з глибини поля розпочав Ігор Поручинський – 0:1. 9-й номер нашої команди прийняв м’яч на груди лівіше середини поля на підступах до штрафного майданчика, скинув його собі на хід, увірвався в карну зону і з доволі гострого кута низом зряче пробив під опорну ногу голкіперу.

Забивши перший гол, «Карпати» на кілька хвилин заспокоїлися, але перепочинок для оборони «Іллічівця» тривав не довго. Наприкінці тайму «леви» провели кілька хороших атак, в епіцентрі яких був лівий захисник Василь Кравець. Спочатку він на швидкості увірвався в карний майданчик і другим дотиком зряче намагався вразити дальню «дев’ятку» – забракло влучності. Та вже за кілька десятків секунд Василь у неї таки поцілив, пробиваючи штрафний майже з кута карної зони вже з правого флангу. Але цього разу відмінно зіграв Максим Вершинін, який в ефектному затяжному стрибку перевів круглого на корнер. Однак виявилося, що голкіпер господарів своїм суперсейвом лише не на довго відтермінував друге взяття воріт «Іллічівця». Після подачі кутового з правого флангу удар головою у виконанні Павла Макогона, який замикав дальню стійку, прийняла на себе поперечка. Але першим на добиванні був центральний захисник «зелено-білих» Остап Грось, який виграв боротьбу на другому поверсі у центрбека приазовців. 0:2 – зовсім не погано, тож на перепочинок підопічні Романа Зуба та Олександра Чижевського пішли у гарному настрої.

Другий тайм господарі розпочали активно, додавши у швидкостях, але до гостроти справу довести їм не вдалося. Натомість «Карпати» на це відповіли по-справжньому гольовим моментом. Максим Грисьо своєчасно виконав передачу на Юрія Захарківа і той справа вискочив на побачення з Максимом Вершиніним. На жаль, втретє довести справу до взяття воріт приазовців нападник нашої команди не зумів. Після цього епізоду «леви» за рахунок високого пресингу взяли гру під свій контроль і хвилини за три хорошу нагоду відзначитися слідом за Остапом Гросьом мав інший центрбек «зелено-білих» Павло Макогон. Після подачі кутового він головою пробивав у притул з дальньою стійкою, але круглий пройшов поряд із каркасом воріт.

Заключна третина гри пройшла доволі спокійно. Підопічні Едуарда Хаврова ніби й намагалися щось змінити у перебігу подій на полі, але у них майже нічого не виходило в передній лінії, тож Роману Підківці доводилося не стільки демонструвати свою суто воротарську майстерність, скільки підчищати невеличкі огріхи своїх захисників. Карпатівці ж грали, як то кажуть, по рахунку. Відчувалося, що повну потужність свого потенціалу «зелено-білі» не включають і в разі потреби у будь-який момент вони можуть додати. Кілька напівмоментів «леви» все ж створили, але назвати їх гольовими можна хіба з великою натяжкою.

У підсумку рахунок першого тайму – 2:0 на користь «Карпат» – в другій половині зустрічі залишився незмінним. Нашу команду такий результат цілком влаштував – шоста перемога в семи останніх поєдинках, а виграшна серія «зелено-білих» тепер налічує чотири матчі. І є всі підстави сподіватися, що в наступній грі, яку «леви» зіграють 9-го травня на своєму полі з одеським «Чорноморцем», підопічні Романа Зуба та Олександра Чижевського переможну ходу продовжать.

22-ий тур. 01.05.2015, 13:00. «Ювілейний», Новоолександрівка.
70 глядачів. Сонячно. +20°С

Арбітр – Іван Бондар (Київ).

Асистенти арбітра: Андрій Скрипка (Кіровоград), Володимир Жарий (Павлоград, Дніпропетровська обл.).
Четвертий арбітр – Людмила Тельбух (Сімферополь).

Спостерігач арбітражу – Олексій Гордієнко (Дніпропетровськ).

«ІЛЛІЧІВЕЦЬ» U-21: Вершинін, Очігава, Терехін, Дехтяренко (Сабляш, 46), Жичиков, Приходько, Шапаренко (Кондрашев, 85), Кравченко (Янаков, 75), Немтінов (Прядун, 68), Ілюк, Мандзюк (Ковтун, 72).
Запасні: Сурмій, Сіробаба.
Тренер – Едуард Хавров.

«КАРПАТИ» U-21: Підківка, Макогон, Грось, Кравець, Поручинський (Лобай, 73), Савошко (Вербний, 85), Завійський, Сергійчук (Богач, 77), Грисьо, Єлсуков (Полюганич, 63), Захарків.