8-й тур. 16.09.2016, 15:00. «Україна», Львів. Сонячно. +25°С

Арбітр – Дмитро Кутаков (Бровари, Київська обл.).

Асистенти арбітра: Олександр Павлінов, Ігор Бицкало (обидва – Одеса).
Четвертий арбітр – Андрій Холявко (Львів).

Спостерігач арбітражу – Євген Геренда (Калуш, Івано-Франківська обл.).

«КАРПАТИ» U-21: Мисак, Виздрик, Сениця, Бусько, Маркович, Новотрясов, Толочко, Страшкевич, Заїкин, Ксьонз, Саламаха.
Запасні: Сілецький, Полюганич, Савошко, Карпенко, Олійник, Саутін, Габріель.

«ЧОРНОМОРЕЦЬ» U-21: Каневцев, Щетінін, Петько, Гадрані, Попов, Хамелюк, Гладченко, Калітов, Коробенко, Штогрін, Вареник.
Запасні: Лободров, Норенков, Матеус, Медведь, Останін, Чернишов, Захарченко.
Старший тренер – Геннадій Ніжегородов.

Голи: Страшкевич, 15 – Калітов, 90+3.

Молодіжка «Чорноморця» приїхала до Львова з твердим наміром продовжити свою безпрограшну серію – у трьох попередніх іграх одесити здобули дві перемоги, причому обидві у гостях, та один матч зіграли внічию. Водночас резервісти «Карпат» три останні поєдинки виграли, два з них так само на виїзді. Звісно, на полі рідної «України» галичани аж ніяк не збиралися переривати свою переможну ходу. Та ще до стартового свистка арбітра зустрічі Дмитра Кутакова з Бороварів було зрозуміло, що одна з цих серій сьогодні обов’язково закінчиться.

Гра розпочалася в середньому темпі з незначною територіальною перевагою карпатівців, у складі яких вийшли на поле дискваліфіковані на завтрашній поєдинок головних команд львівського та одеського клубів опорник Новотрясов та Ксьонз, який діяв по-більшості, як такий собі «вільний художник». «Леви» більше за «моряків» контролювали м’яч і саме господарі першими відкрили лік забитим голам у матчі. На 15-й хвилині Ксьонз класно у розріз віддав пас на правого захисника Марковича, який своєчасно підключився до атаки, а вже Андрій зробив поперечну передачу в центр карної зони на ніким не прикритого Страшкевича – Вадим в дотик пробив по цілі без найменших шансів для голкіпера «синьо-чорних» Каневцева завадити круглому за мить затріпотіти у сітці.

Забитий гол додав впевненості підопічним Олександра Чижевського та Михайла Дячука-Ставицького, які почали діяти ще біль агресивно, посиливши тиск на оборону суперника. До свистка на перерву «зелено-білі» створили кілька непоганих нагод подвоїти свою перевагу в рахунку. Найкращий шанс забити другий м’яч мав Заїкин, але під його удар метрів з десяти встиг підставити ногу хтось із гравців команди з Південної Пальміри і в підсумку для гостей усе обійшлося, що називається, без крові – лише кутовий.

Треба віддати належне й підопічним Геннадія Ніжегородова, голови яких хоча й по-більшості були зайняті думками про оборону власних воріт, але при цьому при першій-ліпшій нагоді швидко вибігали у контратаки. І кілька разів, головним чином після флангових прострілів, у володіннях Мисака, який вперше зайняв місце у рамці в офіційному матчі після тривалої перерви, градус напруги піднімався. Але і сам Роман, і його партнери по лінії захисту діяли дисципліновано та холоднокровно. Тож у роздягальню на перепочинок команди відправилися за мінімальної переваги карпатівців.

Програвши перший там, другу половину зустрічі «Чорноморець» розпочав значно агресивніше. Щоправда, по-справжньому небезпечний момент гості створили не в позиційній атаці, а в ході стрімкої контратаки по центру на 53-й хвилині. Двоє гравців у синьо-чорних барвах виходили на одного захисника, але в останній фазі вони надто довго вовтузилися, що дозволило оборонцям господарів своєчасно повернутися назад і в останній момент заблокувати удар Калітова із забійної позиції – круглий оминув рамку воріт і вилетів на корнер, з якого нічого путнього гості не витиснули.

«Карпати» перший небезпечний момент по перерві створили на 59-й хвилині. Опорник Толочко підхопив м’яча, пройшов вперед і метрів з двадцяти трохи правіше середини підступно пробив у ближню «шістку». Та Каневцев пильності не втратив і впевнено ліквідував небезпеку. А от рівно за десять хвилин його візаві Мисак був безпорадний допомогти своїй команді у ситуації, коли центральний захисник одеситів Петько після подачі корнера з лівого флангу виграв другий поверх і головою технічно скерував круглого у притул з дальньою стійкою. Але в цьому епізоді фарт відверто був на стороні «левів» – шкіряна сфера пройшла повз стійку в лічених сантиметрах із зовнішньої сторони воріт. Тож гостям нічого іншого не залишалося, як у відчаї схопитися за свої голови.

У заключній чверті матчу знову ж таки ніби то активнішими виглядали одесити, але окрім кількох не надто небезпечних навісів зі стандартів вони нічого не створили. Втім, останній з них несподівано призвів до рятівного для гостей голу. Після подачі зліва на дальню стійку першим на м’ячі був Калітов, який, пролетівши повз круглого, не розгубився і... рукою доправив його до сітки. Стовідсоткова гра рукою! Але ні арбітр в полі, ні лайнсмен цього не помітили, а можливо, не захотіли помітити. Тож 1:1 – «Чорноморець» продовжив свою безпрограшну серію. Натомість «Карпатам» виграти вчетверте поспіль не судилося.

А на останок про найцікавіше. Наші футбольні чиновники, схоже, геть зійшли з розуму. Бо як інакше можна розцінити той факт, що на гру львівських «Карпат» і одеського «Чорноморця» у столиці Галичини вони призначили двох лайнсменів з Одеси. Ось таке воно ноу-хау українського футболу...