Молодь. "Карпати" U-21 – "Іллічівець" U-21 – 2:0

15 квітня 17:56
Переглядів: 88
Карпати

У минулому турі першості України молодіжка «Карпат» в домашній грі з «Динамо» не змогла дотиснути киян і поповнити свій турнірний доробок трьома очками. Безгольова нічия призвела до того, що підопічні Андрія Купцова не тільки недобрали два залікових бали, а й опустилися на одну позицію в турнірній таблиці – з п’ятої на шосту. При цьому відставання від дніпропетровського «Дніпра», який замикає трійку лідерів, збільшилося до чотирьох пунктів. Тож сьогодні «зелено-білим», аби не на теорії, а на практиці претендувати на «бронзу», бажано було вигравати. Тим більше, що виходячи на поле стадіону «Локомотив» у Раві-Руській, вони вже знали про перемогу «Дніпра» над «Волинню».

Водночас карпатівці, як і їхній тренерський штаб, чудово усвідомлювали, що зробити це буде ой як не просто. Все ж на нашу команду чекало протистояння з одним із двох претендентів на золоті медалі першості: маріупольський «Іллічівець» перед іграми перенесеного, 19-го туру йшов другим, відстаючи від лідера турніру, донецького «Шахтаря» лише на одне очко, зігравши на один поєдинок менше від конкурента. Тобто сьогоднішній суперник «Карпат» фактично був скритим лідером першості.

Гра розпочалася з атак гостей, які намагалися скористатися перевагою в антропометрії та досвіді своїх гравців. Прорватися до воріт «Карпат» підопічні Едуарда Хаврова намагалися довгими передачами за спини наших захисників, а також навісами після розіграшу стандартів, але карпатівці в обороні діяли достатньо дисципліновано і організовано, а головне ні на мить не втрачали концентрації. Тож до по-справжньому гольових моментів справа у володіннях Олега Мозіля, можна сказати, так і не дійшла. Ні, напруга час від часу виникала, але «пожежі» так і не сталося.

У «Карпат» гра в передній лінії також вийшла не зовсім такою, як би того хотілося як гравцям, так і тренерам нашої команди. Як і в грі минулого туру з «Динамо», наші хлопці сьогодні знову частенько дозволяли супернику втягнути себе у швидкісно-силову гру з великою кількістю боротьби за м’яч, особливо на другому поверсі. Та все ж, тепер вже на відміну від матчу з киянами, нині карпатівці не один раз наочно продемонстрували той футбол, до якого у їхньому виконанні звикли львівські вболівальники – контроль м’яча з розіграшем багатохових комбінацій, які завершуються виводом когось з гравців на ударну позицію. Зокрема саме така атака вдалася «левам» на 35-й хвилині, коли Олександр Дударенко, зігравши в коротку «стіночку» з Юрієм Красномовцем, вивів у прорив Андрія Савченка. 2-й номер «зелено-білих» увірвався в карний майданчик, прокинув м’яча повз кіпера і за мить опинився на газоні – воротар «Іллічівця» Максим Вершинін замість круглого впіймав руками ногу Андрія, тож арбітр без жодних вагань вказав на точку. Виконувати суддівський вирок взявся Вадим Страшкевич, але пробив не сильно та ще й на зручній для голкіпера висоті – страж воріт гостей виправив свою ж помилку, відбивши м’яч, а на підборі першими були його партнери.

Те що не зумів зробити 10-й номер «Карпат» у першому таймі, втілили у життя його партнери по перерві. Причому зробили це двічі. Спочатку, на 63-й хвилині, правий захисник Андрій Маркович вчасно підключився до атаки, протягнув круглого до лицьової лінії і виконав простріл – першим на м’ячі був Юрій Красномовець, який з шкіряною сферою залетів до сітки – 1:0. А за сім хвилин на табло загорілися вже цифри 2:0. Цього разу після вкидання ауту на лівому фланзі атаки м’яч опинився у Вадима Страшкевича. Бити по воротах було не зручно – надто гострий кут, тож опорник карпатівців, миттєво оцінивши ситуацію, прийняв правильне рішення – відкотив круглого під удар Артему Грищенку і центрфорвард господарів в дотик з правої низом пробив повз Максима Вершиніна. Шансів врятувати ситуацію у кіпера «Іллічівця» не було жодних.

По такій грі, незважаючи на те, що попереду було ще півтайма ігрового часу, два голи переваги в рахунку – заявка на перемогу більше, ніж серйозна. «Карпати» повністю контролювали гру до самого фінального свистка, а на п’ятій, останній компенсованій хвилині провели швидку контратаку по центру, але краще б вони цього не робили, бо все закінчилося дуже сумно. У швидкій контратаці отримав рецидив травми центрфорвард Святослав Дзядикевич, проти якого надто жорстко зіграв Родіон Будченко. Грубіяна арбітр вилучив з поля. Ледь не покарали гостей і господарі, але Артур Новотрясов, перекидуючи м’яча через стінку зі штрафного, влучив у поперечку. Та навіть якби забив, це була б надто мала компенсація за травму Святослава.

19-й тур. 15.04.2014, 16:00. «Локомотив», Рава-Руська.