Молодь. "Карпати" U-21 – "Металіст" U-21 – 2:1

21 вересня 18:30
Переглядів: 79
фани карпати ультрас трибуни

Головним завданням будь-якої молодіжки є підготовка молодих гравців для головної команди клубу. Втім, і завдання досягати максимального результату наразі ніхто не відміняв. Тим паче, що психологія переможця – одна з складових готовності професіонального футболіста грати на серйозному рівні. З огляду на це виступ молодіжного складу «Карпат» у поточному сезоні наразі, м’яко кажучи, не вражає. Погодьтеся, хто б що не казав про рівень гри «зелено-білих», а тільки 4 набраних очки в шести іграх при чотирьох поразках поспіль в чотирьох останніх іграх та третій щабель знизу у турнірній таблиці – далеко не те, чого всі очікують від підопічних Романа Зуба. Тому перед сьогоднішньою грою проти «Металіста» вболівальники «левів» жили надією, що стануть свідками як якісного футболу у виконанні нашої команди, так і її довгоочікуваної перемоги.

Що стосується нашого сьогоднішнього суперника, то молодіжка «Металіста» також цього сезону не надто вражає. Початок сезону для підопічних Андрія Аніщенка видався хоча й не провальним, але й далеко не успішним. У шести іграх в активі слобожанців дві перемоги, одна нічия та три поразки – у підсумку 7 набраних очок і 9-е місце в турнірній таблиці. Що ж до останнього матчу «Металіста», то в ньому харків’яни вдома тиждень тому програли «Дніпру», пропустивши єдиний гол від добре знайомого львівським вболівальникам Младена Бартуловіча. Тож гості, як і господарі, мали що в цьому матчі доводити як своїм вболівальникам та керівництву клубу, так і самим собі. А тепер перейдемо власне до самого матчу.

Тренерський штаб «Карпат», обираючи стартовий склад, зупинився на такому варіанті: місце у воротах зайняв Роман Підківка; пару центральних захисників склали Андрій Єлсуков і Володимир Сениця, а лінію оборони на флангах доповнили Станіслав Штаненко та Юрій Красномовець – зліва і справа відповідно; на здвоєній позиції опорників вийшли Ілля Михайловський та Дмитро Кльоц, вище яких у півзахисті діяв Тарас Завійський; в центрі нападу грав Вадим Страшкевич, якого на флангах підтримували Ярослав Волошин з Максимом Грисьо – зліва і справа відповідно.

І господарі, і гості з перших хвилин докладали максимум зусиль, аби захопити ініціативу і нав’язати супернику свою гру. Зрештою, перш за все завдяки якісному контролю м’яча, це вдалося карпатівцям. Тож загалом у першій 45-хвилинці гра по-більшості тривала на половині поля слобожанців. Однак команда Андрія Аніщенко в обороні діяла злагоджено і дисципліновано, не дозволяючи «зелено-білим» виводити когось з своїх партнерів на забійну позицію з меж карного майданчика. У підсумку єдиний по-справжньому хороший шанс забити до перерви «Карпати» мали в середині тайму, коли після удару Михайловського метрів з 20-ти трохи правіше середини м’яч пройшов у лічених сантиметрах над поперечкою. Було ще кілька спроб господарів застати Денчука зненацька пострілами з-за меж карного майданчика, але досвідчений голкіпер не втрачав пильності.

Що ж до гри гостей, то в обороні вони виглядали значно краще, ніж в контратакувальних діях. Самотужки в першому таймі до воріт «Карпат» вони дійшли тільки один раз, коли Чередниченко справа увірвався в карний майданчик і потужно пробив у ближній кут – на щастя, м’яч влучив у сітку із зовнішньої сторони. Тим не менше, на перерву «Металіст» пішов за цілком комфортного для себе рахунку 1:0 на свою користь. Однак забитий гостями гол – на 95 відсотків заслуга господарів. Дитяча помилка на своїй половині поля призвела до втрати м’яча і Підківка не зумів відбити удар Чегурко, якого партнери вивели один на один з кіпером «Карпат». Сталося це на 41-й хвилині, тож на перерву «зелено-білі» пішли не в найкращому настрої.

Незважаючи на негативний рахунок першого тайму, в перерві Роман Зуб зі своїми помічниками не став робити замін, тим самим засвідчивши свою віру в тих, хто розпочав гру з перших хвилин. Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що хлопці сповна за це віддячили тренерському штабу. Хоча другий тайм розпочали не найкращим чином. Зокрема, на 48-й хвилині «леви» припустилися ще одної грубої і знову ж таки дитячої помилки поблизу своїх воріт, однак цього разу Чегурко нею скористатися не зумів – з меж карного майданчика він пробив не надто сильно, тому хоча м’яч й пройшов під Підківкою, який вискочив йому назустріч, але захисники не дозволили круглому перетнути лінію воріт, вибивши його в поле. А от далі «Карпати» перевели гру на половину поля «Металіста» і гості на довгий час змушені були зосередитися виключно на обороні власних воріт.

Хвилин 15 слобожанці злагоджено грали в захисті, як і в першому таймі, але далі потроху почали, що називається, тріщати по всіх швах. Затяжний штурм воріт «жовтих» карпатівці розпочали з 63-ої хвилини, коли Завійський потужно пробив зі штрафного. Денчук, щоправда, «гармату» 7-го номера господарів відбив, але прямо на центрального захисника нашої команди Сеницю, який прийшов у карний суперника на стандарт. Володя в дотик смачно розстрілював ворота метрів з 15-ти. Навряд чи кіпер харків’ян відбив би і цей удар але шкіряне ядро влучило в когось із захисників – справжній нокдаун, але ж голу немає...

Мали забивати «Карпати» і в наступній атаці, коли Волошин зліва увірвався в штрафну і віддав пас на Грищенка. Центрфорвард «зелено-білих» пробивав з лічених метрів, однак Денчук якимось дивом зреагував на цей удар і відбив круглого ногою. Втім, на цьому атака не закінчилася. М’яч підхопив Яструб і на виконання скерував круглого у дальню «шістку» – аби м’яч затріпотів у сітці, забракло лічених сантиметрів. Однак було зрозуміло, якщо «Карпати» будуть й надалі грати з таким завзяттям і з такою частотою створювати гольові моменти, то голи обов’язково будуть.

Атакувати агресивно ворота слобожанців галичани не припиняли і зрештою свого досягли – упродовж неповних трьох хвилин, з 71-ої по 73-тю, двічі відзначився лівий вінгер Волошин. Першу результативну атаку «левів» розпочав Яструб, віддавши довгу діагональ зі своєї половини поля на Ярослава. 18-й номер нашої команди, немов ракета, залишив у себе за спиною правого захисника гостей Антонова, увірвався в карний майданчик і без жодних шансів для Денчука пробив упритул з дальньою стійкою – 1:1.

За хвилину, вже з правого флангу атаки, партнери вивели на очне побачення з воротарем «Металіста» Завійського, але цього разу кіпер виграв очну дуель у карпатівця, вибивши м’яч в аут. Та як засвідчив подальший розвиток подій, Денчук лише на кілька десятків секунд відклав друге взяття своїх воріт нашою командою. Після вкидання ауту м’яч опинився в районі лінії воротарського майданчика. Найшвидше в ситуації розібрався все той же Волошин, який головою зрізав сферу в дальній кут – 2:1 і радості гравців «Карпат» немає меж!

Повівши в рахунку, «Карпати» і не думали збавляти оберти. Навпаки, «леви» впіймали кураж і почали просто таки розривати оборону «Металіста». Остаточно «добити» суперника і тим самим вирішити долю зустрічі на свою користь підопічні Романа Зуба повинні були на 82-й хвилині, коли Поручинський прорвався по лівому флангу, віддав на Яструба, а той на протилежному куті воротарського майданчика знайшов самотнього Савошка. «Вісімка» нашої команди мав більш ніж достатньо часу, аби прийняти м’яч, підлаштувати його під «робочу» ногу і розстріляти Денчука. Однак Володя прийняв рішення пробити в дотик. Пробити то він пробив – от тільки круглий пройшов повз дальню стійку...

У підсумку замість того, аби дограти матч без валідолу, карпатівці на останніх його хвилинах пережили кілька неприємних хвилин. Особливо близькими до втрати такої довгоочікуваної перемоги «зелено-білі» були на 90-й хвилині. Зрозуміло, що небезпека виникла після стандарту – куди ж без цього... Після подачі корнера з лівого флангу атаки ніким не прикритий центральний захисник (вкотре подібне стається у цьому сезоні з нашою командою наприкінці гри!?) гостей Ковтун головою замикав дальній кут. На наше щастя, цього разу доля була милостивою до нас і капітан «Металіста» пробив повз каркас воріт. Як би забив – це була б дуже велика несправедливість по відношенню до нашої команди. Але цей епізод зайвий раз засвідчив, що на везіння сьогодні молодіжка «Карпат» стовідсотково заслужила.

7-й тур. 21.09.2014, 13:30. «Локомотив», Рава-Руська.