Молодь. "Карпати" U-21 – "Олімпік" U-21 – 4:2

25 квітня 15:34
Переглядів: 112
карпати

Набравши у п’яти останніх іграх 12 очок, молодіжка «Карпат» впритул наблизилася до пелетону. Звісно, не мали наміру підопічні Романа Зуба та Олександра Чижевського збавляти переможну ходу і в сьогоднішньому поєдинку з аутсайдером. Додатковою мотивацією для «зелено-білих» була й прикра поразка від «Олімпіка» у грі першого кола. Зрештою, свого молоді «леви» досягли, але для цього їм довелося докласти максимум як фізичних, так і моральних сил, а перемога вийшла супервольовою.

Звітний поєдинок «Карпати» розпочали у такому складі: місце у воротах зайняв Роман Підківка; пару центральних захисників звично для останніх поєдинків склали Володимир Сениця з Павлом Макогоном; на флангах оборони діяли Станіслав Штаненко та Ігор Поручинський – зліва і справа відповідно; в опорній зоні грали Тарас Завійський з Володимиром Савошком, вище яких розмістився Максим Грисьо; на позиції центрфорварда вийшов Юрій Захарків, з флангів атаку підтримували Михайло Сергійчук та Олексій Гуцуляк – зліва і справа відповідно.

Зі свистком арбітра Євгена Арановського з Києва про початок зустрічі «Карпати» очікувано великими силами перейшли на половину поля «Олімпіка» і почали осаду воріт Ігоря Бондаренка. Однак через вальяжність у своїх діях перший по-справжньому небезпечний момент господарі створили лише на 17-й хвилині: Завійський з-за меж карного майданчика добряче приклався по м’ячу, воротар невдало відбий його перед собою – першим на добиванні був Захарків, але голкіпер зумів виправити свою помилку, перевівши круглого на кутовий. Цетнрфорвард «зелено-білих» мав забивати і після корнера – вистрибнув він вище всіх, але його удару головою трішечки забракло влучності.

І тут же спрацювало старе футбольне правило: не забиваєш ти – забивають тобі. В атаці у відповідь «Олімпік» отримав право на штрафний трохи лівіше середини поля. До воріт було метрів 35, тож зрозуміло було, що Владислав Хомутов не битиме по воротах, а виконає передачу верхом в район 11-метрової позначки. Напевне добре розуміли намір суперника і гравці «Карпат». Але цього виявилося не достатньо, аби не допустити до створення небезпечного моменту. Правий захисник гостей Іван Тюря, прийшовши на стандарт у карний майданчик господарів, опинився першим на м’ячі і майже без перешкод головою пробив у притул із лівою від Романа Підківки стійкою – 0:1.

Пропущений гол по-спортивному розізлив карпатівців, вони остаточно прокинулися і до завершення першого тайму «Олімпік» лише лічені рази переходив середину поля. Моментів наші хлопці створили чимало. Зокрема, із забійних позицій по воротах гостей били Юрій Захарків, Михайло Сергійчук, Олексій Гуцуляк, Володимир Савошко, Максим Грисьо, Тарас Завійський. Але в одних епізодах нашим хлопцям бракувало точності та холоднокровності, в інших вдало блокували їхні удари захисники, а головне, вдало діяв у рамці воротар «Олімпіка», який не раз виявляв відмінну реакцію або принаймні правильно обирав позицію. Тож на перерву суперник пішли за рахунку 0:1 на користь гостей.

У другому таймі рисунок гри залишився незмінним. Карпатівці продовжували тиснути на ворота суперника, голови ж гостей й надалі на 99 відсотків були зайняті тим, як убезпечити свої тили від неприємностей. Втім, це не завадило підопічним Дениса Хомутова подвоїти свою перевагу в рахунку. І знову ми пропустили після стандарту, а автором гола став захисник «Олімпіка». Результативну передачу, як і в першому таймі, виконав Владислав Хомутов, але цього разу від подав кутовий з правого флангу, а центрбек Євген Цимбалюк, вдало зігравши на випередження, на ближній стійці в дотик пробив під поперечку. Роман Підківка на удар зреагував, але відстань була надто малою і в підсумку голкіпер разом із м’ячем залетів до сітки.

Рахунок 0:2 і трохи більше, ніж півгодини ігрового часу до фінального свистка – ситуація не надто приємна навіть для гри з відвертим аутсайдером. Але треба віддати належне «левам», які не опустили руки і продовжили атаки на ворота «Олімпіка», не заспокоївшись навіть тоді, коли не тільки відновили рівновагу в рахунку, а й самі вийшли вперед на два м’ячі. Та про все за порядком.

Перший м’яч «Карпати» відіграли з пенальті на 61-й хвилині, до якого призвів штрафний з правого флангу атаки нашої команди. Володимир Савошко подав круглого по діагоналі на дальній кут воротарського майданчика – Дмитро Полюганич, який під час перерви планово замінив Олексія Гуцуляка, пробив головою у ближній кут. Ігор Бондаренко у цій ситуації ніяк не міг врятувати свою команду гостей від неприємностей, але голкіпера підстрахувала його найкраща подруга – штанга. Втім, першим на добиванні мав бути центрбек «зелено-білих» Павло Макогон. Та пробити по воротах йому не вдалося – опинився на газоні, але сталося це не без допомоги гравців «Олімпіка», тож Євген Аранавський цілком слушно без вагань вказав на точку. Тарас Завійський з 11-метрової позначки пробив без шансів для воротаря – 1:2.

Другий гол у ворота донеччан львів’яни також забили зі стандарту: Михайло Сергійчук подав кутовий з правого флангу, а Юрій Захарків, вигравши другий поверх, головою пробив упритул з дальньою стійкою. Відчайдушний стрибок Ігоря Бондаренка не допоміг йому дотягнутися до круглого і той за мить затріпотів у сітці – 2:2.

До завершення гри залишалося 16 хвилин, плюс компенсований час. Напевне ніхто в той момент не сумнівався, що шансів втримати бодай нічию у гостей практично немає. І справді, цифри 2:2 горіли на табло не довго – якихось три хвилини. Перехопивши м’яч в середині поля, «Карпати» провели швидку атаку, в фіналі якої партнери вивели Михайла Сергійчука трохи лівіше середини на ворота. 11-й номер «зелено-білих», стрімко увірвавшись в карний майданчик, не став нічого вигадувати і зряче пробив повз воротаря – 3:2.

Коли після цього у когось й були ще якісь сумніви в перемозі «Карпат», то за шість хвилин і вони остаточно зникли. Інтригу в грі на 83-й хвилині, оформивши «дубль», вбив Юрій Захарків. Сталося це, коли гості, намагаючись врятувати бодай нічию, чи не вперше у грі великими силами перейшли на половину поля господарів. Але наразилися на швидку контратаку – перехопивши м’яч, четверо карпатівців полетіли вперед, а їм намагалися завадити три захисники і воротар «Олімпіка». Михайло Сергійчук по лівому флангу протягнув круглого майже до лицьової лінії і низом виконав простріл уздовж воріт. Першим на м’ячі був Ігор Богач, але як слід пробити йому не вдалося. Та його дій вистачило, щоб дезорієнтувати голкіпера, який зреагував на удар, що фактично не відбувся. В результаті круглий дістався Юрія Захарківу, якому залишалося з лічених метрів вколотити його у пусті ворота.

Втім, навіть перевага у два м’ячі – 4:2 – не вгамувала гольовий апетит «левів». Відчувши, що називається, запах крові, вони продовжували розривати оборону суперника і мали ще низку нагод збільшити рахунок до великого. Зокрема, на останніх секундах вже компенсованого часу Михайло Сергійчук виконав ще один простріл від лицьової лінії – тепер вже з правого флангу. Закривав дальню стійку Андрій Єлсуков, який на останні хвилини вийшов на позицію центрфорварда замість Юрія Захарківа. Все правильно робив 4-й номер нашої команди, в дотик переправляючи круглого у сітку, але чудову реакцію виявив Ігор Бондаренко, який ногами у падінні зумів вибити м’яча у поле. Тож великої поразки «Олімпік» уникнув, але супервольова перемога та реванш за програш у першому колі залишилися за «Карпатами».

21-й тур. 25.04.2015, 12:00. «Локомотив», Рава-Руська.
Сонячно. +19°С

Арбітр – Євген Арановський (Київ).

Асистенти арбітра: Юрій Карп’як (Львів), Богдан Бучинський (Тернопіль).
Четвертий арбітр – Андрій Грисьо (Львів).

Спостерігач арбітражу – Євген Геренда (Калуш, Івано-Франківська обл.).

«КАРПАТИ» U-21: Підківка, Сениця, Макогон, Штаненко, Поручинський (Лобай, 85), Савошко (Богач, 64), Завійський, Гуцуляк (Полюганич, 46), Грисьо (Вербний, 72), Захарків (Єлсуков, 88), Сергійчук.
Запасні: Сілецький, Грось.
Тренер – Роман Зуб.

«ОЛІМПІК» U-21: Бондаренко, Тюря, Счастливцев, Цимбалюк, Іванків, Хомутов (Касяненко, 76), Романов, Григорусь (Шевченко, 65), Єлоєв, Пуди (Біленький, 46), Галенков.
Запасні: Котляров, Янков, Соломкін, Ченакал.
Тренер – Денис Хомутов.

Голи: Завійський, 60 (пен.), Захарків, 74, 83, Сергійчук, 77 – Тюря, 20, Цимбалюк, 54.

Попередження: Сергійчук, 40, Підківка, 57, Захарків, 72, Сениця, 87 – Хомутов, 50, Галенков, 57.