Молодь. "Карпати" U-21 – "Шахтар" U-21 – 2:1

20 листопада 21:05
Переглядів: 206
фани карпати ультрас трибуни

Поступившись в попередньому турі на своєму полі молодіжній команді «Дніпра» з рахунком 0:2, резервісти «Шахтаря» на сьогоднішній матч з «Карпатами» до прикордонної Рави-Руської приїхали з дуками виключно про виграш. З того, як вели себе гості, як вони розминалися, було зрозуміло, що в своїй перемозі у них немає жодних сумнівів. Однак дійсність для молодих «гірників» приготувала сюрприз із знаком «–». Продемонструвавши кращу гру в сезоні, а можливо і за кілька останніх років, «леви» здобули перемогу, причому фінальний рахунок 2:1 на їхню користь не зовсім відображає те, як розвивалися події у матчі. Для гостей з Донбасу все могло закінчитися набагато гірше. А тепер про деталі поєдинку.

«Карпати» з перших навіть не хвилин, а секунд почали застосовувати командний пресинг по всьому полю і вже на 2-й хвилині мали чудову нагоду відкрити рахунок. Відібравши м’яч в середині поля партнери миттєво кинули по центру у прорив Вадима Страшкевича, який ракетою увірвався в карний майданчик, обіграв голкіпера гостей Євгена Гриценка, але фактично з нульового кута не зумів поцілити у пусті ворота.

Схоже, «гірники» явно подібного налаштування від «левів» не очікували. Можливо, їх ввело в оману турнірне становище нашої команди і вони сподівалися на легкі три очки. Але то проблеми «Шахтаря», а наша команда продовжувала демонструвати не лише атакувальний і агресивний, а що особливо приємно і важливо, якісний футбол. Зізнаємося, що на початку гри складалося враження, що на полі якась інша команда, а не звична по останнім іграм молодіжка «Карпат». Сьогодні наші хлопці не просто контролювали м’яч, а в кожній атаці намагалися максимально швидко доставити м’яча до воріт суперника і створити небезпечний момент. При нагоді не гребували вони і дальніми ударами, причому, що тішить, майже всі вони були влучними. Одним словом воротар та лінія оборони «Шахтаря» сьогодні грали з максимальним навантаженням. Втім, не менш ефективно карпатівці зіграли і в обороні. При цьому вони нічого нового не вигадували, а просто намагалися не давати донеччанам спокійно приймати м’яч. А граючи під постійним тиском, передній лінії гостей нічого не вдавалося створити – як то кажуть, не могли вони зв’язати до купи два–три паса.

Застосовуючи постійний тиск на ворота суперника, «леви» не забарилися і з першим у матчі їхнім взяттям. На 11-й хвилині Ігор Поручинський отримав круглого на лівому фланзі на підступах до карного майданчика, змістися до середини, підлаштував м’яча під удар і вгатив його у ліву від Євгена Гриценка «дев’ятку». Вийшов суперудар без найменших шансів для голкіпера «помаранчево-чорних» на порятунок – 1:0!

А за дві хвилини «Карпати» ледь не подвоїли свою перевагу в рахунку. Сталося це після того, як гості перед карним майданчиком грубо зупинили атаку господарів і арбітр призначив штрафний. Позиція насправді була забійна – 18 метрів прямо по центру до воріт. Вадим Срашкевич в обвід стінки пробив у незахищений кіпером кут. Все правильно зробив 17-й номер «зелено-білих» і в цій ситуації Євген Гриценко лише очима супроводжував політ м’яча, але його підстрахувала стійка. Як там кажуть, штанга – найкраща подруга воротарів...

«Шахтар» у відповідь тут же організував швидку конратаку лівим флангом, але перериваючи її, правий захисник «зелено-білих» Юрій Красномовець надто жорстко зіграв проти Олександра Зубкова і цілком слушно отримав «гірчичника» від арбітра зустрічі Сергія Березки. 21-й номер карпатівців справді зіграв грубо, але цей епізод ще раз наглядно засвідчив, наскільки зарядженими вийшли на поле підопічні Романа Зуба та Олександра Чижевського.

Ще раз у каркас воріт карпатівці влучили після чергової масованої атаки, які вони проводили одну за одною, на 20-й хвилині. Цього разу Дмитро Кльоц зліва наблизившись до кута карного майданчика пробив у ближній кут. Кіпер донеччан, склалося враження, цього не очікував, але круглий в поле відбила стійка. Вона ж допомогла Євгену Гриценко вберегти свою команду від неприємностей і на 34-й хвилині, коли після навісу з правого флангу на дальню стійку Ігор Поручинський виграв верхову боротьбу і пробив головою у притул із стійкою, яка й завадила нашій «десятці» оформити «дубль». М’яч, на жаль, таки в неї влучив і хоча після цього він почав пересікати лінію воріт, голкіпер у затяжному стрибку таки дотягнувся до нього кінчиками пальців і в останній момент перевів на корнер.

Останній шанс подвоїти свою перевагу в рахунку і піти на перерву за цілком комфортних 2:0 «Карпати» втратили на 39-й хвилині. Голкіпер «Шахтаря», перериваючи довгу діагональну передачу з лівого флангу в карний майданчик, вийшов з воріт і в боротьбі із нападниками «Карпат» вибив кулаком круглого за межі штрафного. Однак першим на м’ячі був Ілля Михайловський, який у дотик намагався його перекинути у пусті ворота через цілу групу як своїх, так і чужих гравців. До того, аби шкіряна куля вдруге у матчі затріпотіла у сітці гостей, забракло зовсім нічого – м’яч пройшов у лічених сантиметрах повз праву стійку воріт.

Що ж до гри підопічних Хосе Мігеля Кардосо у першому таймі, то вони фактично всі 45 хвилин змушені були думати виключно про оборону своїх воріт. Лише в останній перед свистком на перерву п’ятихвилинці гості зуміли хоч якусь створити напругу поблизу володінь Олександра Ільющенкова, але до серйозної загрози нашим воротам справа так і не дійшла.

По перерві гра набула трохи іншого характеру. Перш за все це напевне можна пов’язати з тим, що в роздягальні тренер «Шахтаря» зумів внести корективи у гру своєї команди, а головне, привів своїх підопічних до тями. Як наслідок, з перших хвилин другої половини зустрічі «гірники» почали грати більш агресивно, тож почався той футбол, який у народі називають відкритим, коли одна команда відповідає своїми наступальними діями на атаку іншої. Така гра не може не подобатися глядачам, тож вболівальники отримували справжню насолоду від видовища. Першими у другій 45-хвилинці досягли успіху гості. На 61-й хвилині вони впіймали господарів на контратаці, кинувши у прорив по правому флангу Артура Загорулько. Центрфорвард «помаранчево-чорних» пройшов майже до лицьової лінії і виконав силовий простріл низом. Олександр Ільщенков у падінні перервав політ м’яча, але свого голкіпера не зуміли підстрахувати захисники «Карпат» і Віктор Коваленко в дотик переправив сферу у сітку – 1:1.

Дозволивши супернику відігратися, «зелено-білі» швидко перехопили ініціативу і провели серію атак. І якщо на 67-й хвилині удару Іллі Михайловського із цілком забійної позиції забракло влучності, то за дві хвилини наша команда таки забила вдруге і знову вийшла вперед у рахунку. Сталося це після стандарту. Поблизу бровки на лівому фланзі гості з порушенням правил зупинили прохід Максима Грися і арбітр призначив штрафний. До м’яча підійшов Дмитро Кльоц і виконав силовий простріл з підрізкою на дальню стійку. Круглого під час польоту намагався головою скерувати у сітку Артем Грищенко, але не влучив по м’ячу. Однак при цьому нападник «левів» зробив іншу і, як виявилося за мить, не менш важливу річ – він дезорієнтував голкіпера, через що той дозволив шкіряній сфері впритул із дальньою стійкою залетітти до сітки – 2:1!

Заключні 25 хвилин матчу (сюди ми включили і ті 5 хвилин, які компенсував арбітр у другій половині) пройшли у нервозній боротьбі. Причому пристрасті розгоралися не лише на футбольному полі, що зрештою й призвело до вилучення за друге попередження у складі «Шахтаря» оборонця Євгена Єфремова, а й за межами зеленого прямокутника. Нестриманість проявили представники «Шахтаря» і зрештою одного з них Сергій Березка попросив залишити межі технічної зони. На щастя, гравці «Шахтаря» не взяли приклад зі своїх наставників і до самого фінального свистка дограли зустріч достатньо коректно, що робить їм честь. Добрих слів вони заслуговують і за те, що незважаючи на чисельну меншість, до кінця намагалися врятувати гру і були до цього близькими вже у компенсований час, коли Артур Загорулько справа увірвався в карний майданчик і пробив по воротах. Однак з ударом не надто склалося, а з «кіксом» Олександр Ільющенков впорався впевнено, хоча відстань була дуже близькою.

Та якби «Шахтар» забив і тим самим врятував одне очко, а «Карпати» відповідно втратили два, то це було б абсолютно не логічно і не справедливо по відношенню до команди Романа Зуба і Олександра Чижевського. Адже упродовж всього матчу загалом та після того, як рахунок став 2:1 зокрема, «зелено-білі» були набагато ближчими до того, щоб виграти не мінімально, а з перевагою в два, три а то й чотири м’ячі, ніж «помаранчево-чорні» до нічиєї. В цьому сенсі чого лише вартий штрафний удар у виконанні Дмитра Кльоца на 80-й хвилині. До воріт було близько сорока метрів, але опорник «левів» так пробив, що м’яч полетів, немов ядро із пращі і Євгену Гриценко довелося демонструвати усю свою воротарську майстерність із елементами акробатики, аби перевести круглого через поперечину на корнер...

Тож фінальний свисток зафіксував мінімальну за рахунком, але абсолютно заслужену за грою перемогу карпатівців, з чим ми їх і вітаємо. Однак хочеться запитати у наших молодих «левів», а чому б так не грати якомога частіше, а ще краще – в кожному матчі!..

13-й тур. 20.11.2014, 13:30. «Локомотив», Рава-Руська.