Молодь. "Карпати" U-21 – "Зірка" U-21 – 2:1

U-21

18-й тур. 10.12.2016, 13:00. «Сокіл», Львів. 200 глядачів.
Похмуро, дощ. +6°С

Арбітр – Олександр Іванов (Макіївка, Донецька обл.).

Асистенти арбітра: Олександр Дашко (Вишгород, Київська обл.), Тарас Клименко (Київ).
Четвертий арбітр – Олександр Шандор (Львів).

Спостерігач арбітражу – Євген Геренда (Калуш, Івано-Франківська обл.).

«КАРПАТИ» U-21: Мозіль, Виздрик, Сениця, Бусько, Лебеденко, Толочко, Гладкий (Страшкевич, 62), Саламаха, Богач (Полюганич, 84), Лебедь (Савошко, 82), Карпенко (Заїкин, 72).
Запасні: Данилів, Олійник, Саутін.
Старший тренер – Олександр Чижевський.

«ЗІРКА» U-21: Медведєв, Мачелюк, Сидоренко, Маткобожик, Куцев, Зубков, Дришлюк, Керножицький, Паньковський (Болобан, 32, Капелян, 62), Іродовський (Зозуля, 37, Клочан, 46), Сурженко.
Запасні: Сидоренко, Бут, Ченакал.
Старший тренер – Руслан Бідненко.

Голи: Карпенко, 29, Саламаха, 72 – Керножицький, 14.

Попередження: Лебедь, 13 – Маткобожик, 37, Зубков, 53.

Рівно три місяці тому, а саме 10-го вересня нинішнього року, в матчі першого кола молодіжка львівських «Карпат» у гостях здобула перемогу над кропивницькою «Зіркою» з мінімальним рахунком 2:1. Сьогодні, у поєдинку другого кола, що відбувся під дощем на штучному полі стадіону «Сокіл» у столиці Галичини, події розвивалися за дещо іншим сценарієм. Однак фінальний свисток знову зафіксував звитягу «зелено-білих левів» з тим самим рахунком 2:1.

Після вчорашньої безгольової нічиєї в матчі дублерів «Дніпра» і «Олімпіка», донеччани, займаючи третє місце в турнірній таблиці, випереджали «Карпати» на три очки. А це означало, що в разі сьогоднішньої перемоги над «Зіркою», «леви» наздоганяли «олімпійців». Одразу скажемо, що кінцевої мети підопічні Олександра Чижевського та Михайла Дячука-Ставицького досягли, але для цього їм довелося докласти максимум зусиль.

Незважаючи на статус одноосібного аутсайдера, команда з Кропивницького в дебюті звітного поєдинку дивилася цікавіше. Діючи від оборони, підопічні Руслана Бідненка перекрили усі підходи до своїх воріт. При цьому гості не забували й про контратакувальні дії – при першій нагоді швиденько вибігали із захисту в атаку. І вже на 14-й хвилині вони відкрили лік забитим голам у матчі. Партнери пасом у розріз вивели Сергія Керножицького, який опинився на вістрі атаки, один на один з воротарем господарів і Олег Мозіль виявився безпорадним проти удару в лівий від нього кут воріт.

Пропускати першими стовідсотково не входило у плани галичан, тож швиденько оговтавшись від «холодного душу», вони взяли гру під свій контроль і почали методично розхитувати оборону суперника. Першу по-справжньому гарну нагоду відігратися не реалізував Роман Лебедь. Пробиваючи штрафний удар, він класно вистрілив над стінкою, але трохи забракло влучності – круглий пройшов у 10–15-ти сантиметрах над поперечиною.

І все ж Роман став причетним до першого в поєдинку забитого м’яча господарями. Щоправда, він став не автором влучного удару, а гольової передачі. На 29-й хвилині, перебуваючи метрах в двадцяти від воріт правіше середини, 16-й номер карпатівців знайшов у карному майданчику гостей центрфорварда Ігоря Карпенка, який перший дотиком підлаштував собі м’яча, а другим зряче з лівої потужно пробив у правий від голкіпера «Зірки» кут воріт. У Марка Медведєва не було жодних шансів ліквідувати небезпеку. 1:1 – за такого рахунку команди пішли на перерву.

«Ми грали проти аутсайдера, але повірте, ніякої недооцінки суперника з нашої сторони не було й близько. Ми чудово розуміли, що проти таких команд, які б’ються і не стільки грають у футбол, скільки заважають це робити супернику, протистояти зовсім не просто. А тут ще й не склалося в нас на перших хвилинах матчу, в першу чергу виникли непорозуміння в задній лінії і в підсумку ми доволі швидко пропустили. Але в подальшому ми захопили ініціативу і мали чимало моментів. Забили, щоправда, тільки один м’яч. Але в цілому грою команди до перерви, незважаючи на нічийний рахунок, я залишився задоволений», – аналізує гру карпатівців у першій половині зустрічі старший тренер команди господарів Олександр Чижевський

Другий тайм кардинально різнився від першого: тепер гра проходила в одному напрямку – атака за атакою, немов хвилі, накочувалися на ворота «Зірки». Здавалося, гол і то, швидше за все, не один – це питання часу. Але в підсумку м’яч тільки один раз залетів до сітки воріт Марка Медведєва. На 72-й хвилині Вадим Страшкевич майстерно виконав зі штрафного силову подачу над головами гравців, що збудували живий мур, а Максим Саламаха опинився в потрібному місці у потрібний час і метрів з восьми в дотик розстріляв ворота, ледь не порвавши сітку. 2:1 – перемога «Карпат», які у заключні хвилини матчу були значно ближчими до того, щоб збільшити свою перевагу в рахунку до трьох, а то й до чотирьох м’ячів, ніж «Зірка» врятувати нічию.

«Хороший загалом вийшов матч. Хотів відзначити «Зірку», яка добре билася і довела, що в неї так просто не виграєш. Але ми були сильнішими і по грі, і по створеним моментам. Але очевидно, що бажає кращого реалізація. Було чимало моментів, коли треба було завершувати атаку ударом – позиція була цілком забійна, а ми щось вигадували і в підсумку втрачали м’яч. Та добре, що виграли і тепер, наздогнавши «Олімпік», ділимо з ним третє місце. В цілому я задоволений виступом команди в першій частині сезону, але детальний аналіз ще попереду», – підсумував поєдинок Олександр Арсенійович.