Молодь. "Шахтар" U-21 – "Карпати" U-21 – 1:1

29 травня 21:14
Переглядів: 61
карпати

Остання гра сезону за великим рахунком для молодіжки «Карпат» особливо важливого турнірного значення не мала. За будь-якого результату підопічні Романа Зуба та Олександра Чижевського фінішували б на восьмій або дев’ятій позоції – різниця, як то кажуть, не велика. Тим не менше з мотивацією на заключний поєдинок у молодих «левів» проблем не було. По-перше, суперником наших хлопців були їхні однолітки з донецького «Шахтаря» – вже одного цього достатньо, аби виходити на поле максимально налаштованими на боротьбу з першої до останньої миті гри. А по-друге, завжди хочеться завершити сезон на мажорній ноті. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що хоча виграти карпатівцям не вдалося, загалом своїми діями вони заслужили на добрі слова.

Тренерський штаб «Карпат», визначаючи стартовий склад, зупинив свій вибір на наступних виконавцях: місце у воротах обійняв Іван Сілецький; пару центральних оборонців склали Назар Виздрик і Остап Грось; фланги захисту закривали Станіслав Штаненко та Андрій Маркович – зліва і справа відповідно; за опорну зону відповідали Павло Макогон з Тарасом Завійським, вище яких діяв Володимир Савошко; з флангів атакували Михайло Сергійчук і Максим Грисьо, а на позиції центрфорварда вийшов Юрій Захарків.

Перший тайм видався не надто цікавим з точки зору гостроти в атакувальних діях обох команд. Зокрема, «Карпати» хоча й володіли ініціативою завдяки значно кращому, ніж у суперника, контролю над м’ячем, по-справжньому небезпечних моментів створили обмаль. Лише в одному епізоді центрфорвард Юрій Захарків мав відмінну нагоду довести зусилля партнерів до взяття воріт донеччан, але відмінну майстерність виявив голкіпер «Шахтаря» Руслан Єфанов. Всі решта атаки нашої команди до свистка на перерву в кращому випадку тягнули на напівмоменти. Що ж до передньої лінії донеччан, то вона у першій 45-хвилинці взагалі жодного разу не змогла бодай понервувати нашого воротаря Івана Сілецького. Тому два сиротливі «0» на табло по завершенні першої половини зустрічі були цілком логічним підсумком того, що команди продемонстрували до свистка на перерву.

Зовсім іншим видався другий тайм – суперники діяли, що називається, від ножа, шукаючи щастя перш за все поблизу воріт опонента. Глядачі стали свідками відкритого футболу, з надією побачити який кожен раз і приходять на стадіон. Більш гостро діяли «Карпати» і зрештою саме вони першими змогли завершити свою атаку взяттям воріт суперника. На 64-й хвилині Михайло Сергійчук подав корнер, голкіпер господарів Руслан Єфанов, намагаючись зіграти на виході, не дотягнувся до м’яча і Володимир Савошко, між іншим, чи не найнижчий футболіст на полі у складі обох команд, головою скерував круглого до сітки воріт «Шахтаря».

Відкривши рахунок, «зелено-білі» не закрилися, а продовжували грати у відкритий футбол. Шанси збільшити перевагу в рахунку на свою користь у галичан були, але забити вдалося «помаранчево-чорним», які також діяли доволі агрессивно. Причому гол «гірники» забили насправді дуже красивий. Після передачі з лівого флангу атаки Ростислав Русин прийняв м’яча на протилежному куті воротарського майданчика і класним ударом вгатив круглого у дальню «дев’ятку». В цьому епізоді дуже важко пред’являти претензії Івану Сілецькому – проти такої гармати, напевне, нічого б не зумів зарадити жоден воротар світового рівня.

Коли рахунок став 1:1, грати командам залишалося десять хвилин плюс компенсований арбітром час до другого тайму. В принципі, часу цілком достатньо, аби вирвати перемогу. Значно ближчими до завоювання трьох очок були «зелено-білі», які в заключній частині гри мали три відмінні нагоди вирвати таку жадану перемогу. Але спочатку Ігор Богач, якого передачею урозріз на очне побачення з воротарем вивів Юрій Яструб, програв очну дуель Руслану Єфанову – голкіпер ногами відбив круглого. Згодом після гармати того ж таки Юрія Яструба воротар «Шахтаря» був безсилий врятувати свою команду від другого пропущенного гола, але його підстрахувала поперечка. А на сам кінець карпатівці провели класну атаку лівим флангом, однак кінцівку зіпсував Станіслав Штаненко – крайній захисник «левів» не зумів віддати точну передачу на партнера. Тож фінальний свисток зафіксував бойову нічию, яку наша команда однозначно може занести собі в актив.

26-й тур. 29.05.2015, 17:00. «Локомотив», Полтава. 200 глядачів.