Першість молодіжних команд. 12-ий тур. 02.10.2010.

Асистенти арбітра: Віталій Пономарьов, Анатолій Філевич.

«КАРПАТИ»: Мисак (Данкович, 86), Б. Баранець (Гудима, 46),
Г. Баранець (Мартинюк, 46), Гірський, Гордійчук (Біловус, 75), Гурський (О. Тарасенко, 85), Омельченко (Фостяк, 57), Сагайдак, Сворак (Родін, 79), Є. Тарасенко, Тістик.

«МЕТАЛІСТ»: Леонідов, Барілко (Лозовий, 57), Литвяк, Кушла (Череватенко, 87), Загинайлов (Кравцов, 86), Березовчук (Бобух, 80), Войтенко, Шопін (Сідельник, 80), Буднік, Поступаленко (Яхно, 76), Давидов.
Запасний: Жданков.
Головний тренер – Ігор Рахаєв.

Голи: Тістик, 13, Гудима, 53, 64, 83, Фостяк, 76.

Попередження: Гордійчук, 45 – Поступаленко, 12, Войтенко, 72, Лозовий, 87.

У матчі 12-го туру молодіжної першості України львівські «Карпати» на своєму полі з рахунком 5:0 взяли гору над харківським «Металістом».

На очне побачення молодіжні склади «Карпат» і «Металіста» вийшли з абсолютно різним настроєм. Тиждень тому харків’яни на своєму полі завдали першої поразки беззаперечному лідеру турніру «Шахтарю» і піднялися на другий рядок турнірної таблиці. Натомість «Карпати» у Сімферополі грали з «Таврією», одним з аутсайдерів і за десять хвилин до фінального свистка вигравали 2:1 та ще й мали чисельну перевагу, але примудрилися в підсумку програти – 2:3. Проте ніхто не сумнівався, що у Львові глядачі стануть свідками запеклої боротьби. Адже господарі горіли бажанням реабілітуватися, а гості – розвинути свій успіх і в разі перемоги відірватися від найближчих переслідувачів, запорізького «Металурга» та «Дніпра».

Перші десять хвилин гра була рівною – обидві команди немов придивлялися одна до одної. А далі «Карпати» закрили гостей на їхній половині поля і почали на ділі доводити, що вони є не лише номінальними господарями поля. Перший небезпечний момент у грі виник на 11-й хвилині і створили його саме карпатівці. Борис Баранець проткнув м’яча між захисниками у карному на Ярослава Сворака і той в дотик пробив у дальній кут – круглий пройшов упритул зі стійкою. В наступній атаці Олексій Омельченко у високому стрибку головою перекинув м’яч через кіпера гостей Владислава Леонідова і той затріпотів у сітці, але лайнсмен у центрфорварда «зелено-білих» зафіксував офсайд. Проте першого взяття воріт «Металіста» чекати довелося недовго.

На 15-й хвилині після подачі кутового захисники гостей вибили м’яч за межі карного, але на підборі першим до м’яча встиг хтось з братів Баранців і повернув його верхом назад у штрафну. Тепер вже кіпер вийшов з воріт і кулаком вибив м’яч, але зробив це вкрай невдало – круглий прилетів прямо на ногу Ігорю Тістику і 14-й номер нашої команди низом скерував його у сітку – 1:0.

Забитий гол дещо заспокоїв карпатівців і гості вирівняли гру, а потім і перехопили ініціативу. Чудову нагоду відновити рівновагу в рахунку «Металіст» мав на 30-й хвилині. Сергій Давидов пройшов правим флангом і виконав простріл на Володимира Шопіна, якому залишалося лише підставити ногу – кіпер господарів Роман Мисак вже нічим не міг допомогти своїй команді. Шопін її підставив, але м’яч полетів не у сітку, а високо вгору… Не поталанило харків’янам і на 35-й хвилині, коли Антон Поступаленко з лівого флангу намагався обвідним ударом влучити у дальню «дев’ятку», але попав у поперечку. А між цими двома моментами мали нагоду забити другий гол і «зелено-білі»: Борис Баранець також бив в обвід воротаря у дальній кут, але м’яч «облизав» стійку. Тож на перерву суперники пішли за мінімальної переваги в рахунку «Карпат».

У«Карпат» в другому таймі вийшли на поле свіжі опорник Ярослав Мартинюк і крайній форвард Володимир Гудима, які замінили братів Баранців. Зазначимо, що Гудима зайняв позицію на фланзі атаки, а Павло Гордійчук перейшов у лінію півзахисту. Проте другий тайм активніше почали гості, які в перерві не провели жодної заміни. Але перший небезпечний момент по перерві створили карпатівці. На 52-й хвилині Володимир Гудима одним пасом розрізав центр оборони «Металіста» і Ярослав Сворак вискочив сам на сам з воротарем, але переграти в ближньому бою Владислава Леонідова не зміг. І все ж за кілька секунд м’яч таки опинився вдруге у грі в сітці воріт гостей. Тепер вже сам Володимир Гудима отримав круглого у карному, холоднокровно послідовно обвів кіпера та захисника і котнув його у ворота – 2:0.

Однак харків’яни і після рахунку 0:2 не мали наміру здаватися і рук не опустили. Гості створили кілька нагод і цілком заслуговували щонайменше на один гол. Але в одних епізодах вдало діяв у рамці кіпер «зелено-білих» Роман Мисак, а в інших забракло влучності досвідченому Андрію Березовчуку та капітану «Металіста» Сергію Загинайлову. А от «Карпати» забили втретє, і знову відзначився Володимир Гудима. Трапилося це на 64-й хвилині, коли наша команда провела просто таки взірцево-показову контратаку: Андрій Гурський, перериваючи наступ суперника, перехопив м’яч на своїй половині поля і віддав його своєму напарнику по центру захисту Євгену Тарасенко, який миттєво виконав довгу діагональ на правий фланг на Ярослава Сворака. «Дев’ятка» господарів без надзусиль втік від захисника і зробив простріл на Володимира Гудиму, якому залишалося лише підставити ногу – 3:0.

На третій гол господарів гості відповіли затяжною атакою, в якій було все – і простріли, і удари, і добивання. Але Роман Мисак за підтримки захисників так і не дозволив харків’янам вразити свої ворота. Натомість в атаці «Карпати» продовжували діяти напрочуд активно, а головне, вдало. На 76-й хвилині завдяки пресингу на чужій половині поля «зелено-білі» перехопили м’яч і втрьох – Володимир Гудима, Остап Фостяк, який у другому таймі замінив Олексія Омельченка та Ігор Тістик – опинилися проти двох захисників. М’ячем володів останній. Перед тим як віддати пас, хавбек оцінив ситуацію і зробив вибір на користь Остапа Фостяка. Центрфорвард, опинившись один проти Владислава Леонідова, в свою чергу оцінив позицію кіпера, який вискочив йому назустріч і спокійно низом скерував м’яч у дальню «шістку» – 4:0. А останню крапку в матчі на 83-й хвилині поставив герой зустрічі Володимир Гудима, який не лише зробив рахунок 5:0 на користь «Карпат», а й оформив у такий спосіб особистий «хет-трик».