Асистенти арбітра: Сергій Возняк, Ігор Пономаренко.

«ТАВРІЯ»: Гришин, Смігунов, Кашевський, Марченко, Горбатко, Давидов (Матвієнко, 90+1), Єгоров, Коробка (Прошенко, 46), Галюза, Солнцев (Шиндер, 46, Мельник, 90+2), Платон (Приходной, 46, Барінов, 74).

«КАРПАТИ»: Мисак, Б. Баранець (Озарків, 65), Гірський (Біловус, 76), Гудима, Гурський, Гурулі (Сворак, 46), Мартинюк (Є. Тарасенко, 74), Омельченко (Гордійчук, 46), Сагайдак, О. Тарасенко, Тістик.
Головний тренер – Роман Толочко.

Голи: Давидов, 13, 90+1, Шиндер 81 – Мартинюк, 48, 65 (пен.).

Попередження: Єгоров, 10, Приходной, 47, Марченко, 59, Гришин, 59 – Гірський, 36, О. Тарасенко, 80, Мисак, 90+4.

Вилучення: Марченко, 71 (друга жовта).

У матчі 11-го туру молодіжної першості України «Карпати» у зустрічі з «Таврією» на полі суперника, маючи чисельну перевагу, не змогли не лише втримати перемогу, а й поступилися з мінімальним рахунком 2:3.

Гра на полі НТБ «Таврія» розпочалася о 14:00 – відверто кажучи, не найкращий час для проведення футбольного матчу. А коли зважити на сонячну погоду, що нині панує у Криму, то й поготів. Тим не менше, карпатівці вийшли на гру з хорошим бойовим настроєм і з думкою виключно про перемогу. По-перше, «зелено-білі» знали про поразку лідера турніру «Шахтаря», тож у матчі з одним із аутсайдерів розраховували скоротити відставання від нього. Адже незважаючи на не вдало проведену першу третину першості, у них не вмерла надія повторити свій успіх минулого сезону. А по-друге, вони горіли бажанням перервати низку безвиграшних матчів на виїзді, коли очки втрачаються при помітній ігровій перевазі.

Роман Толочко вже звично дав своїм підопічним установку грати першим номером. І команда практично зі стартовим свистком арбітра перейшла на половину поля господарів. Завдяки кращому контролю над м’ячем гості володіли ініціативою, але проблема полягала в тому, що їм практично ніяк не вдавалося виводити когось з партнерів на ударну позицію поблизу воріт кримчан. Проте вони не забували і про таку грізну зброю, як дальні удари. Пострілами з-за меж карного майданчика кіпера «Таврії» Ігоря Гришина тримали постійно в напрузі Володимир Гудима, Ярослав Мартинюк, Сандро Гурулі, Борис Баранець… Однак демонструвати свою майстерність воротарю не доводилося – ударам карпатівців бракувало влучності.

Що ж до молодіжки «Таврії», діями якої після тренерських перестановок вперше керував Віктор Смігунов, то вона з перших хвилин зустрічі не приховувала, що гратиме на контратаках, в першу чергу зосередившись на безпеці власних воріт. І така тактика в першій половині матчу себе виправдала повністю. Таврійці, в складі яких було кілька гравців основи (Ілля Галюза, Микола Кашевський, Руслан Платон), так і не дозволили «зелено-білим» довести до логічного завершення принаймні одну атаку. Разом з тим, свій гол кримчани забили. На 13-й хвилині капітан «Карпат» Андрій Гурський на підступах до карного майданчика з порушенням правил зіграв проти центрфорварда «Таврії» Руслана Платона, якого добре пам’ятають у Львові за його виступами за «зелено-білих». До воріт було метрів 22. Роман Мисак поставив стінку, але вона не стала на заваді Кирилу Давидову: 20-й номер майстерно перекинув м’яч через неї і той затріпотів у ближньому куті – 1:0. Напевне, молодий кіпер карпатівців припустився помилки – треба було трохи ближче стояти до середини воріт, тоді він мав би шанс відбити м’яч, а так його карколомний стрибок не врятував команду від пропущеного м’яча. А згодом чудову нагоду подвоїти рахунок мав вже сам Платон: екс-карпатівець прийняв м’яч, розвернувся і пробив метрів з 18-ти – круглий пройшов трохи вище поперечки.

Якщо в першому таймі таврійцям вдавалося стримувати атаки галичан і проводити свої контратаки, то після відпочинку гра кардинально змінилася. Керманич «Карпат» Роман Толочко у перерві своїм підопічним дав мудрі поради і вони разом зі свистком арбітра про поновлення гри додали обертів та почали втілювати в життя настанови тренера. Командна швидкість у діях «зелено-білих» результат принесла дуже швидко. Вже на 48-й хвилині господарі лише з порушенням правил зупинили черговий наступ гостей і Ярослав Мартинюк суперударом зі штрафного зняв павутиння з лівої «дев’ятки» воріт Ігоря Гришина – 1:1. Зазначимо, що у пропущеному м’ячі винити кіпера не можна – з подібним ударом швидше за все не впорався б жоден воротар.

Забитий гол додав нашим хлопцям куражу і вони почали просто таки «виносити» оборону суперника. Майже кожна атака «зелено-білих» закінчувалася небезпечним моментом і таврійці в ці хвилини думали виключно про оборону своїх воріт. Подібний тиск вони витримували хвилин 15, а на 65-й хвилині хавбек кримчан Артем Прошенко, який прийшов на допомогу своїм захисникам, не знайшов нічого кращого в боротьбі з Володимиром Гудимою, як звалити карпатівця на газон. Епізод стався у штрафному майданчику, а тому арбітр без вагань вказав на точку. Вирок судді Ярослав Мартинюк виконав взірцево – кіпер опинився у лівому куті, а м’яч у правому. В такий спосіб опорник оформив «дубль», а головне, вивів свою команду вперед – 1:2.

В цей момент навряд чи хтось з глядачів на НТБ «Таврія» сумнівався в перемозі «Карпат». Питання полягало лише в одному: з яким рахунком переможуть гості. А коли на 71-й хвилині здали нерви у центрального захисника сімферопольців Івана Марченка і він отримав другу жовту картку, яка автоматично стала червоною, то всі були переконані у розгромі таврійців. Тим більше, що галичани в останніх іграх подібне робили не раз. Достатньо пригадати недавні матчі з ПФК «Севастополь» і «Волинню».

Але тоді карпатівці влаштували гольову феєрію, бо на повну потужність грали до самого фінального свистка. А от сьогодні вони надто рано повірили в перемогу. Зауважимо, що аналогічна ситуація трапилася з ними два тижні тому, коли підопічні Романа Толочка у гостях вигравали в «Іллічівця» 2:0, але в заключні 10 хвилин через власну розхлябаність примудрилися пропустити два голи і в результаті зіграли внічию – 2:2. А могли тоді й програти – на останніх секундах компенсованого часу форвард суперників не реалізував вихід сам на сам з Романом Мисаком.

На жаль, мусимо констатувати, що правильних висновків хлопці після матчу в Маріуполі так і не зробили, хоча Роман Толочко та його помічник Володимир Вільчинський детально разом з ними розбирали всі психологічні нюанси того поєдинку, але слова тренерів гравці не почули.

Сьогодні ми знову стали свідками, як молоді карпатівці в заключній частині починають порушувати ігрову дисципліну і припускатися помилок, що називається, на рівному місці. Як наслідок, дві помилки в обороні призвели до двох пропущених голів і в результаті замість перемоги щонайменше в три м’ячі прикра, а коли називати речі своїми іменами, то ганебна поразка – 2:3. Причому обидва голи господарі забили з нічого.

Почалося все з того, що на 81-й хвилині автор першого голу в матчі Кирило Давидов перехопив м’яч на своїй половині поля і віддав довгу діагональну передачу на самотнього форварда господарів Антона Шиндера. Здавалося, що автору «дубля» у попередньому матчі «Таврії» з «Шахтарем», нічого не світить. Однак наші оборонці спочатку дозволили нападнику зачепитися за м’яч, потім, хоча й під гострим кутом, увірватися в карний майданчик і нарешті потужно пробити по воротах. Удар вийшов насправді сильним, але круглий летів прямо над кіпером. Напевне, подібні удари воротар повинен відбивати, однак Роман Мисак цього зробити не зміг – 2:2.

Відновивши у чисельній меншості рівновагу в рахунку, кримчани були на сьомому небі від щастя і всі їхні помисли були пов’язані лише з тим, аби вберегти нічию. Ні про яку перемогу вони й гадки не мали. Але карпатівців цей гол психологічно зламав – подібного розвитку подій вони явно не очікували.

Ні, «зелено-білі» ніби то продовжували атакувати і щось ніби то робили, щоб вирвати перемогу. Однак кидалося у вічі, що в їхніх діях немає вогню, а головне, віри в те, що вони можуть все ж виграти. От і спрацювало правило: не віриш в себе – суперник тебе обов’язково за це покарає. Коли вже почався компенсований час (арбітр додав 4 хвилини), при знову ж таки довгій передачі когось з гравців «Таврії» з своєї половини поля на самотнього форварда, позиційно помилилися центральні захисники «Карпат» і Кирило Давидов (саме він цього разу опинився на позиції центрфорварда) вийшов віч-на-віч з кіпером гостей. Роман Мисак вискочив назустріч таврійцю, але не той не став з ним зближатися, а технічно низом котнув бальон повз воротаря в дальній кут – 3:2.

До фінального свистка залишалося ще майже 4 хвилини компенсованого часу, але «зелено-білих» не стало навіть на навалу, що вже казати про організований штурм воріт господарів.

По завершенні матчу тренери обох команд були просто шоковані від того, що сталося. Але якщо Віктор Смігунов ніяк не міг прийти до тями від щастя (він зізнався, що після вилучення Марченка боявся розгрому), то Роман Толочко не міг зрозуміти, як його команда програла практично виграну зустріч. Адже по грі карпатівці були на голову сильніші за таврійців.