Молодіжка "Карпат" зазнає четвертої поразки поспіль. Цього разу від "Шахтаря"

Чемпіонат України серед молодіжних команд. 6 тур

14 серпня. Донецьк. РСК «Олімпійський». 450 глядачів

«Шахтар» (Донецьк) – «Карпати» (Львів) – 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 Федотов (40), 2:0 Будковський (79)

Арбітр: Олександр Дердо (Іліічівськ)

Чому вчорашнє протистояння молодіжних складів «Карпат» і «Шахтаря» було дуже навіть принциповим? Є відповідь. У минулому сезоні саме львів'яни святкували перемогу в чемпіонаті України, залишивши «помаранчево-чорних» на другому рядку турнірної таблиці. З тих пір достатньо води сплило, про це не згадати було б неправильно, і команди в кадровому плані зазнали ряд змін. Від «дубля» донецького «Шахтаря» у будь-якому випадку чекали перемоги в цій грі. Тим більше, якщо пам'ятати про те, що досі команда не втратила жодного очка і набрала максимум в п'яти іграх.

Роман Толочко, наставник молодіжного складу «Карпат», не став робити ставку суворо на оборонну гру. У складі з'явилося тріо, яке сміливо можна назвати націленим на атаку, – Юрій Габовда, Володимир Гудима і бразілець Нено. В той же час Валерій Яремченко сформував досить збалансований склад. Сплав досвіду і молодості: у кожній з ліній були присутні футболісти з першої команди «Шахтаря». У воротах діяв Худжамов, пару центрбеков склали Кривцов і Чижов, до півзахисту був відправлений Гай, а в напад – Фомін. Лише після заміни Гаращенкова на Будковського в середині першого тайму Руслан змістився на лівий фланг.

Якраз Фомін на 14 хвилині міг відкрити рахунок, але потрапив у воротаря. Віталій Федотов, що плекав надію добити м'яч в сітку, зробити це не мав можливості – активно заважали захисники. А за шість хвилин до перерви Гудима не роздумуючи «дав» з правої у ближній кут – Рустам Худжамов тримав момент під контролем і перевів м'яча на кутовий. І буквально у відповідній атаці Федотов добився свого. Увійшов до штрафного, витримав нетривалу паузу і обвідним ударом, «на техніку» послав м'яча у дальній кут.

Після перерви можливостей у команд також було досить. Можна пригадати удар Григорія Баранця, що змінив рідного брата, після якого м'яч струхнув поперечину. А «гірники» могли скористатися обрізкою «свіжого» Юрія Покладка, але м'яч не полетів в ствір. Трохи пізніше гарного момента мав Будковський, що замикав простріл Федотова, – вище. Але Пилип сповна виправився три хвилини потому, шикарним ударом відправивши м'яча до сітки.

Отож – 2:0, цілком упевнена перемога дончан. «Шахтар» набирає вісімнадцять очок у шести іграх. У "Карпат" залишилося чотири.