"Можливо, "Шахтар" та "Зоря" деякі матчі гратимуть на "Арені Львів"

13 квітня 07:55
Переглядів: 112
Арена Львів

Директор "Арени Львів" Євген Болкун розповів про стан справ стадіону.

"На щастя, прогнози щодо того, що стадіон занепаде, не збулися, і "Арена Львів" працює. Тут присутній футбольний клуб, минулого року їх було два. Можливо, цього року до нас прийде ще одна команда. Якщо говорити про "Шахтар", то завдяки тому, що цей клуб сюди зайшов, стадіон почав краще функціонувати. Тут проводилися більш рейтингові матчі, приходило більше вболівальників… Це футбольний стадіон і на ньому має бути футбольний клуб. Краще, щоб клуб утримував стадіон, тоді все точно буде справно функціонувати. Але на сьогоднішній день ми лише організовуємо проведення матчів. На жаль, стадіон дискваліфікований на офіційні матчі збірної України до 2018 року, але у наступному році, думаю, збірна буде тут грати.

Настільки я розумію, "Карпатам" фінансування стадіону поки що нецікаво, вони тут лише хочуть проводити матчі. Можливо, знайдеться такий клуб, який би хотів утримувати стадіон. Але це недешеве задоволення, тут дуже дороговартісні інженерні мережі і вони потребують постійного обслуговування. А п’ять років – це такий термін, коли дещо вже починає псуватися, дещо потребує реконструкції та ремонту. Відповідно, на все це потрібні кошти… Ми балансуємо на межі самоокупності. Вийти повністю на беззбитковість дуже важко. В нас є невеличка підтримка від держави, але цих коштів не вистачає на те, щоб повністю покрити комунальні послуги. У нас працює 75 осіб. Це охорона, відеонагляд, пожежна, ІТ-шніки, бухгалтерія, господарська, експлуатаційна служби, юридичний, комерційний відділ.

Сезон завершується всередині літа, тому підписуватимемо угоду із "Карпатами" десь у червні. Звісно, було б добре, якби, окрім "зелено-білих", зайшов ще якийсь футбольний клуб, який би грав у єврокубках. Це було б цікавіше, на рейтингові матчі приходило би більше людей. Щодо інших клубів, то ще нема ніяких домовленостей. Ходять лише закулісні розмови. Не виключено, що деякі матчі "Шахтар" гратиме у нас. Можливо, це буде і "Зоря"… Ми готові прийняти всіх, хто має можливість заплатити за наші послуги. Звичайно, що чотири клуби "Арена Львів" прийняти не зможе, але два – цілком. Так, у квітні минулого року ми встановили рекорд по Україні, провівши вісім матчів на стадіоні.

Звичайно, нам стало важче у фінансовому плані після відходу "Шахтаря". Але, як бачите, "Арена Львів" живе. Поки що даємо собі раду, в нас більше розв’язані руки, можемо планувати собі інші заходи. Бо, як відомо, за день до матчу, безпосередньо у цей день, і у день після гри на стадіоні не можна проводити ніяких заходів. Скільки платять "Карпати"? Можливо, це не у повній мірі відповідає тій ціні, яку платив нам "Шахтар", але, думаю, на 80% ми вже заповнили їхню відсутність", – розповів Болкун.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: