"Ми були б раді бачити у Львові і 60 фанатських команд"

05 липня 21:00
Переглядів: 220
Танчак

У неділю фінішував 11-й за ліком турнір серед футбольних фанатів, які завітали до Львова з усієї Європи. За кілька останніх років організаторам вдалося досягти вражаючих результатів – EUROFANZ продовжує підтверджувати статус одного з найбільш масових і найбільш яскравих заходів серед футбольних саппортерів. Про серйозне досягнення фанатів львівських «Карпат» у інтерв’ю Інформаційному центру клубу розповів один із творців турніру Тарас Танчак.

– Тарасе, чи задоволені організатори фанатським заходом, який закінчився на вихідних?
– Спортивну складову нашого турніру можна назвати ідеальною. Не пригадую, щоб вирішальні матчі були настільки цікавими і напруженими. Думаю, всі ті, хто перебував на трибунах погодяться з із цим твердженням. 

– Однак кінцівка виявилася не зовсім приємною.
– Засоби масової інформації не коректно подали інформацію щодо завершальної вечірки учасників турніру. Охорона закладу, у якому відбувався захід, вела себе провокативно і перевищувала повноваження. Мабуть, вони не врахували, що перед ними не залицяльники з азіатських країн, а футбольні фанати. Тому охорона отримала відсіч. Це трохи зіпсувало атмосферу свята.

– Всі учасники заходу, які потрапили до відділу поліції та медичних закладів отримали належну допомогу?
– Жоден з фанатів у поліцію не потрапив. Причин на це не було – ніякого хуліганства чи неналежної поведінки. Звичайно, що без підтримки ніхто з фанатів не залишився.

– Три останні турніри завершуються футбольною драмою для білорусів. То мінське «Динамо», то збірна Білорусі потрапляють у фінал, але у вирішальному поєдинку вкотре програють. Цього року історія знову повторилася. Розмов на цю тему, мабуть, уникнути не вдалося?
– Вечір перед фінальною грою білоруси проводили з фанатами «Карпат», тому гості з Білорусі жартували, мовляв, карпатівці не дозволили належним чином підготуватися їм до вирішального матчу. У фіналі словенцям більше пощастило, адже вони забили гол прямим ударом з кутового і курйозний штрафний. Білорусам не вистачило здоров’я і фарту. 

– В чому особливість цьогорічного турніру фанатів?

– Передусім, відзначу коректність. Повага на полі, жодної травми за підсумками змагань. Хоча матчі були напруженими, але пройшли у дусі взаємоповаги.

– Цьогоріч EUROFANZ зібрав 24 учасників. Це повторення минулих рекордів, що дозволяє даному турніру вважатися одним із наймасовіших на континенті...
– Останні кілька років ми приймаємо понад 20 команд. У Європі існує кілька схожих фестивалів, однак у них трохи інший формат. Спортивної складової там практично немає. Ми ж намагаємося робити акцент саме на цьому.

– Як саме відбувається процес запрошення учасників майбутнього турніру?
– Робота ця копітка і ведеться протягом тривалого часу. Це питання не одного місяця і потребує величезних часових затрат. Безпосередньо я не займаюся запрошенням команд, адже це справа В’ячеслава Новицького. Знаю тільки, що моніторяться чемпіонати більшості країн Європи і це стосується не лише елітних дивізіонів. Це запрошення, переговори, домовленості... Ми були б раді бачити у Львові і 60 фанатських команд, однак це потребує чіткого розрахунку.До нас раніше приїжджали фанати з Росії, однак із зрозумілих причин їхня участь на турнірі зовсім не на часі. Хоча людей із адекватними поглядами там достатньо. 

– EUROFANZ має добру традицію – кожного року учасники заходу займаються благодійністю і допомагають сиротинцям Львова та області...

– Невід’ємною складовою кожного турніру є допомога дітям. Кожен з учасників знає про цей атрибут. Люди приїжджають сюди, щоб відпочити і отримати позитивні емоції, однак не можна забувати про тих, хто потребує допомоги. Нам не важко забезпечити тих, хто, на жаль, не має елементарних речей. Цього року традиція була збережена – ми запросили дітей із львівського дитячого будинку, що розташований на вулиці Таджицькій на турнір і не обділили увагою та подарунками. Мій легковий автомобіль повністю запакований пакунками з подарунками. Далі волонтери сортуватимуть їх і ми повеземо все це у дитячі будинки Львівської області. Там забезпечення гірше, ніж у Львові. Бувають, до речі, такі випадки, що наші гості привозять гроші, які також передаються на потреби дітей.

– «Карпати» традиційно отримують запрошення на міжнародні фанатські турніри. Які найближчі плани?
– Нас не раз запрошували фанати «Зімбру» на турнір у Молдову, однак нам не вдалося відвідати сусідню країну. Отримали пропозицію поїхати у Брно, проте зараз думаємо над тим, чи зможемо здійснити поїздку. Дати фанатського турніру і матчу збірних України та Ісландії збігаються, тому поки вирішуємо, що робити. 

– Наступного року ми станемо свідками 12-го фанатського турніру, який організовують фанати «Карпат»?
– Сподівання такі є. Проте зараз важливо завершити всі організаційні моменти, пов’язані з турніром, що тільки закінчився. Думаємо над частковою зміною формату, розвитком і певними нововведеннями. Ідей достатньо, маємо час на роздуми і їх опрацювання. Напевно, наприкінці року приймемо остаточне рішення.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: