Михайло Бродський. Перші тези після перемоги на виборах президента ФБУ

31 травня 10:25
Переглядів: 205
бродський

Під час брифінгу після закінчення конференції Федерації баскетболу України новообраний глава організації говорив про своє бачення майбутнього виду спорту в Україні.

Про своє призначення на пост президента ФБУ
 
"Мене вибрали, я отримав вотум довіри, і я впевнений, що виправдаю його. Я 25 років працюю в цій сфері, і ми всі разом зробимо все, щоб український баскетбол не тільки не помер, а ще й розвивався, щоб наші діти грали, студенти грали, вся країна грала і любила вид спорту. Це другий вид спорту в Україні".
 
Про реформу в студентському баскетболі
 
"Зміни будуть і в Федерації, і в стратегії. Ми будемо робити наголос на студентський баскетбол. Це соціальний вид спорту, і нам потрібно, щоб, як в Америці, в кожному університеті була студентська команда. 

Щоб були зональні, регіональні та всеукраїнські змагання. Щоб діти хотіли потрапити в студентські команди, щоб у них була стипендія, щоб це було престижно".
 
Про розвиток Суперліги
 
"Ми зробимо все, щоб не втратити жодну з команд чемпіонату. Будемо розмовляти з власниками, зі спонсорами клубів".
 
"У мене є ідеї з приводу Суперліги. Я впродовж 20 років в хороших відносинах з Ігорем Коломойським. І я по-іншому бачу його меценатство в українському баскетболі. Я вважаю, що клуби, яким він допомагає, повинні бути акціонерними. Він повинен давати якусь суму, а решту вони повинні шукати самі".
 
Про клуби-боржники в Суперлізі
 
"Клуби, які залишилися боржниками за підсумками минулому сезону, не мають права заявлятися на наступний чемпіонат. Це рішення переглядатися не буде. А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати? Може бути, порахуємо, скільки є загальних боргів, можливо, зменшимо цю суму.
 
Крім того, завжди є певна несправедливість, коли списують борги неплатників по відношенню до тих, що платив чесно. Якщо ми говоримо про Революцію гідності, то будемо виходити з принципів справедливості. Ці клуби платили чесно, а тепер стануть потерпілими? Ні звичайно. Хлопці, я не подарунок".
 
Про фінансову привабливість Кубка України
 
"Назву Кубка України ми можемо продавати. Буде, наприклад,"Кубок України ПриватБанк". Спонсор дає якийсь бонус, і ми цей бонус розподіляємо серед клубів. І, таким чином, спонсор отримав би всеукраїнську рекламу. Будемо креативити. Думаю ви знаєте, що у мене з креативом все налагоджено. Все буде залежати від переговорів".
 
Про роль медіа в розкручуванні баскетболу
 
"Потрібно, щоб нам допомогла владу. А щоб допомогла влада, потрібно, щоб нас почули. Якщо у нас є вплив на суспільство, на громадську думку, нас почують і будуть допомагати. Такого не буде, я обіцяю! Тому, якщо на наші брифінги приходять чотири камери - це сором. Такого не буде, я обіцяю! Будуть приходити всі телеканали, а тих, хто не буде приходити, ми будемо ганьбити - вони не допомагають українському спорту і українським дітям. А олігархи, які володіють українськими каналами, погано працюють. Потрібно віддавати якусь данину суспільству, і якраз інформаційна складова в цьому питанні дуже важлива. І змагання будуть транслюватися, і все інше. А якщо ні - ми з них спустимо шкуру... Це так, для пафосу"(сміх в залі).
 
Про свою команду в ФБУ
 
"Команда в мене така - прем'єр-міністр нашої Федерації Володимир Драбіковський (генеральний секретар - прим.ред.). Всі його знають в українському баскетболі, він довго працював арбітром, і в ФІБА він знайомий чоловік. Я впевнений, що він - наш надійний форпост".
 
"У раді Федерації 32 людини. Я не буду говорити про всіх людей, але можу зазначити, що я запропонував посаду Миколі Томенку. Він займається гуманітарною сферою - освітою, студентством, а ще грає в баскетбол. 

З інших цікавих прізвищ - Ігор Діденко, який зараз заступник міністра енергетики, а в 90-х роках був спонсором київського Будівельника. Всі інші члени ради - це наші активісти, для яких баскетбол займає важливу частину в житті".
 
Баскетбол 3х3
 
"Будемо приділяти цьому виду баскетболу багато уваги, якщо вони (очевидно, йдеться про Українську стритбольну лігу - прим.ред.) будуть почувати себе членами великої баскетбольної родини, якщо вони не будуть "сепаратистами". А якщо вони будуть займатися "сепаратизмом", ми створимо їм альтернативу. Сепаратизму в українському баскетболі не буде... і децентралізації теж"(сміх у залі).
 
Про кандидатів на посаду головного тренера збірної України
 
"Майку Фрателло ми висловили глибоку повагу, сказали "спасибі", грошей не віддали - це по-нашому. Зараз думаємо, хто буде - так як я розумію, що у президента перше слово в цьому питанні, але приймає рішення президія, будемо радитися. Це буде або український тренер, або хтось з команди Майка Фрателло. У мене є три кандидатури українських - Денис Журавльов, Євген Мурзін і Кирило Большаков. Більше я нікого не бачу. Грошей особливих немає, тому це повинен бути скоріше патріот, а не "заробітчанин".

Про фінансування баскетбольних проектів
 
"У Федерації є 12 мільйонів гривень на збірні. Загалом-то, вже не жебраки. Клуби повинні самі собі шукати спонсорів, ми будемо допомагати. Принцип простий - "зі світу по нитці - жебракові сорочку", ми цим принципом будемо приділяти велику увагу. Ми будемо шукати дрібних і великих спонсорів, ми будемо пропонувати взаємну повагу, взаємну розкрутку.

Якщо у нас буде глядач, якщо нас будуть показувати по телебаченню, я впевнений, що ми легко зберемо необхідні гроші. Адже це не хокей, і не біатлон, тут достатньо все просто. Ну а якщо чогось не вистачатиме, ми й самі допоможемо".
 
Про програму розвитку баскетболу
 
"Програма розвитку баскетболу - це моє життя. Так, вона була на папері, і я прочитав її українською мовою. Вірите, у Олександра Волкова програми немає, все життя і досвід - це його програма. Ми запрограмовані вже. Звичайно, там потрібно поставити Віндоус або іншу систему. Але в баскетболі є люди, яким не потрібна програма. Це наше життя".
 
Про власну репутацію
  
"Тут сьогодні мені один товариш поставив запитання: "А як ви зі своєю репутацією збираєтеся балотуватися на посаду президента? "Я кажу:"Зараз перевіримо, яка в мене в баскетболі історія і репутація". Колись мені точно також [Леонід] Кучма і [Юрій] Кравченко розповідали про мою репутацію коли київські виборці обрали мене на Мажоритарії окрузі, вони мене посадили в житомирську в'язницю, ось так створювали репутацію. Це технологія така".
 
Про скандальне введення 2,5 очка за перемогу команди в овертаймі за часів УБЛ
  
"Ситуація тоді була досточно проста. Наші головні спонсори (Ігор Коломойський - прим.ред.) подзвонили і сказали: "Або буде 2,5 очка, або не буде грошей". А так, як клуби були на утриманні головних спонсорів, з'явилися 2,5 очка. І це лягло на мене. Не треба було дотримуватися правил ФІБА, і ми робили, що хотіли, експериментували. Тут мені буде легше, бо якщо подзвонить спонсор і запропонує "10 очок", так не вийде, тому що є регламент ФІБА".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: