Михайло Бродський: "Повернення Музичук ніяк не пов'язано з відходом Лагно"

01 серпня 08:33
Переглядів: 179
Ганна Музичук

Українські шахісти в ніч на 1 серпня вилетіли в норвезький Тромсе, де вже наступного дня відбудеться перший тур 41-й шахової Олімпіади. Обидві українські команди - як жіноча, так і чоловіча, розраховують на медалі. Про це сказав у телефонній розмові головний тренер жіночої збірної України Михайло Бродський.

- З якими надіями вирушаєте до Норвегії?

- Наша мета - боротися за медалі. Завдання-максимум - перше місце. Але конкурентів сильних багато. Вилітаємо сьогодні вночі. Настрій робочий. Постараємося викластися на 100 відсотків.

- Як сприйняли дівчинки новина про те, що команду покидає лідер Катерина Лагно?

- Звичайно, не зраділи цьому. Але що ж можна зробити, так сталося. Ми намагаємося концентруватися на своїх цілях.

- Чи не буде у світлі відходу Лагно в збірну Росії у наших шахісток додаткова мотивація у поєдинку з цим суперником?

- Російська команда - традиційно принциповий противник збірної України на протязі багатьох років, тому ніяка додаткова мотивація в такому матчі не потрібна.

- Ряди збірної України у той же час поповнилися Анною Музичук, яка впродовж 10 років виступала за Словенію. Як вона освоїлася в українській команді?

- Ну, вона всіх давно добре знає, не кажучи вже про те, що за збірну України грає її рідна сестра. А процес адаптації пройшов досить успішно.

- Чи є якийсь зв'язок між відходом Лагно і приходом до збірної Музичук-старшої? Адже за часом ці події майже співпали ...

- Взагалі ніяк не пов'язано. Ще в 2010 році, коли новим президентом Федерації став Віктор Капустін, його передвиборними обіцянками були повернути в Україну Сергія Карякіна і Музичук-старшу. З Карякіним не вийшло, а ось Аня тепер в нашій збірній. Робота в цьому напрямку йшла кілька років. Так вийшло, що остаточно стало відомо про те, що Анна гратиме тепер за Україну тоді, коли Катерина прийняла рішення про переїзд до Росії.

Ще в січні цього року я дуже сподівався на те, що в нашій збірній будуть грати і Лагно, і Анна Музичук ...

- Рейтинг Анни Музичук зараз навіть вище, ніж у Лагно. Чи можна сказати, що збірна України стала навіть сильнішою?

- Принаймні, слабшою точно не стала.

- Чи буде якась особлива тактика у команди по ходу Олімпіади?

- Подивимося, як складатиметься все. Природно, по ходу будемо коригувати тактику. А зараз важко щось певне сказати. Тут спочатку долетіти б, адже нас чекають дві пересадки - в Амстердамі і в Осло. Фінансування у нас достатня, але не надлишкове. Було бажання вилетіти раніше, але не вийшло. Так що буквально за пів-дня потрібно пройти акліматизацію, потім трохи відпочити, і в бій! Звичайно, буду намагатися по ходу Олімпіади всім рівномірно давати навантаження, так, щоб лідери могли відпочити.

- Хто буде вашими основними суперниками?

- Все як завжди - Росія, Китай і Грузія. Ці команди і ми поведемо боротьбу за перше місце. За третє місце може бути побореться якась «темна конячка», але впевнений, що чемпіоном стане хтось із вище перерахованої четвірки. Можливо, трохи вище шанси на перемогу у китаянок, адже в їх складі грає Хоу Йіфань, яка на сьогоднішній день далеко відірвалася від усіх інших шахісток.

- Що скажете про нашу чоловічу команду? Який у неї настрій на Олімпіаду?

- Настрій хороший. У нас є нове обличчя - це Антон Коробов. Хоча він далеко не дебютант у збірній, просто вперше грає на Олімпіаді. А на чемпіонаті світу в грудні минулого року він вже зіграв у складі нашої команди. І дуже успішно. Завдання стоїть те ж - завоювання медалей. У чоловіків конкуренція вище, ніж у жінок. Умовний фаворит завжди Росія, але вони, тим не менш, все ніяк не можуть виграти Олімпіаду. А взагалі команд 20 можуть претендувати на медалі в чоловічій частині шахової олімпіади.

- Як вплинула нинішня політична ситуація на взаємовідносини між українською і російською збірними?

- У нас завжди були взаємоввічливі відносини. Зі своїми колегами я воювати не збираюся. Ми будемо і на Олімпіаді в Норвегії вести себе в рамках спортивних норм, а як вони будуть себе вести, я передбачити не можу.

Додамо, що 1 серпня відбудеться церемонія відкриття 41-ї Всесвітньої шахової Олімпіади. А на 2 серпня запланований 1-й тур. Завершиться шахова олімпіада в Тромсе 14 серпня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: