Михайло Бурков та Михайло Василів – чемпіони Європи 2014 року серед ветеранів

09 серпня 18:25
Переглядів: 249
Бурков
Палкі прихильники спортивної Стрийщини вже давно звикли до блискавичних перемог на помостах України,Європи та світу наших титулованих важкоатлетів Михайла Буркова та Михайла Василіва. Ось і з чергового закордонного вояжу наші славні важкоатлети повернулися  тріумфаторами. Нещодавно в угорському місті Казінбарсіка відбувся чемпіонат Європи з важкої атлетики серед ветеранів. У цьому європейському форумі взяли участь 376 важкоатлетів із 30-ти країн Європи.
 
Дуже відрадно, що у складі національної збірної України, яка була представлена спортсменами Закарпатської, Миколаївської, Львівської, Луганської, Харківської, Київської та Черкаської областей, виступали і два представники спортивної Стрийщини – майстер спорту України, 5-разовий чемпіон України, 12-разовий рекордсмен України, 2-разовий чемпіон Європи та СНД та 3-разовий чемпіон світу, чемпіон Всесвітніх ігор, житель с.Загірне – 51-річний Михайло Бурков та кандидат у майстри спорту України, 2-разовий чемпіон України, чемпіон СНД, Європи та світу, житель с. Добряни – 70-річний Михайло Василів.
 
Першим на помост вийшов Михайло Бурков, який виступав у четвертій віковій групі, у ваговій категорії до 77 кг. Серед його суперників були визнані спортсмени з Англії, Литви, Німеччини, Польщі, Португалії, Словаччини, Угорщини, Франції та Швеції. У  першій спробі  в ривку підняв 95 кг, у другій та третій спробах відповідно – 100 та 102 кг. У поштовху усі спроби Михайла Буркова були результативними – 117, 121 та 123 кг відповідно, що у сумі дало йому 225 кг – беззаперечне перше місцеі черговий титул чемпіона Європи – 2014.
 
Своїх найближчих переслідувачів – німця Ворма Холдермена та словака Яна Мечела наш спортсмен випередив відповідно  на 8 та 17 кг.  У сьомій віковій групі у ваговій категорії до 69 кг Михайло Василів у ривку зафіксував  штангу вагою 60 кг, а  поштовху підняв 80 кг. У сумі разом вийшло 140 кг, що дозволило йому стати чемпіоном Європи.
 
Як відзначив у розмові зі мною новоспечений чемпіон Європи Михайло Бурков, стоячи на п’єдеcталі нагородження і тримаючи руку на серці під час виконання Державного Гімну України, по наших очах текли сльози,а наші колеги-спортсмени скандували: «Україна, гут!».
 
Михайло Бурков та Асоціація ветеранів  важкої атлетики України висловлює слова щирої подяки тренеру-викладачу Зеновію Максиміву та директору Верчанської СЗШ  Вірі Давиді за розуміння, допомогу та тренування. Також наш титулований важкоатлет завдячує своєму тріумфу: голові Стрийської РДА Роману Козаку, депутатам Стрийської районної ради Мирону Турчаку та Ярославу Ріхтеру, настоятелю Храму Всіх Святих Українського Народу о. Івану Барабашу, голові спостережної ради КС «Вигода» Петру Маковському, заступнику голови правління КС «Вигода» Юрію Мокрицькому, приватним підприємцям Ярославу Краснову, Богдану Дрилю та іншим.    
 
На разі наші уславлені ветерани-важкоатлети готуються до чемпіонату світу , який  всередині серпня стартує у столиці Данії – Копенгагені та Кубка світу, який у жовтні ц.р. відбудеться в азербайджанському місті Ленкорані. Тож побажаємо нашим спортсменам вдалих стартів та яскравих перемог на європейських помостах. Хай щастить Вам увсьому! 
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: