Михайло Фоменко: "Потрібно думати про максимум"

02 жовтня 00:29
Переглядів: 218
Михайло Фоменко

Головний тренер збірної України Михайло Фоменко в інтерв’ю «Профутболу» розповів багато цікавого про свою тренерську роботу.

– Усі футболісти, які працювали з вами, заявляли, що ви ніколи не підвищуєте голос.

– На початку моєї кар’єри були проблемні моменти в спілкуванні з підопічними. Зараз, враховуючи і життєвий, і професійний досвід, таких речей більше не повторюється.

– Хто для вас є тренерським еталоном?

– Це образ збірний: Валерій Лобановський, Герман Зонін, Олександр Севідов і Костянтин Бєсков. Школа радянська, яку доводиться застосовувати в наш час.

– Що головне у футболі: результат чи гра?

– Результат. Якщо він буде, то гра з’явиться.

– Футболісти кажуть, що у вас особливі теоретичні заняття і перегляд матчів «Барселони».

– Ми хотіли переконати своїх підопічних, що «Барселона» грає в атакуючий футбол. Атакувати без м’яча неможливо. «Барселона» насамперед не дає своїм суперникам розпорядитися м’ячем. Маючи перевагу, вона вступає в боротьбу. Ми не те, щоб хотіли переконати, а нагадати.

Мені дуже подобалася торішня «Баварія». Своїм підопічним ми наводили багато прикладів. Завжди говорив, говорю і буду говорити, що я виступаю не як тренер, а як посередник між футболом і своїми футболістами. Кажу своїм хлопцям: «Дивіться, куди рухається футбол». Вони, на прикладі таких грандів, не можуть не сприймати цю інформацію.

– Як ви сприймаєте ситуацію з порушенням режиму в збірній?

– Всі ми не безгрішні. Головне, щоб це не зашкалювало.

– Багатьох дивує, що Антонова немає у збірній.

– Ми запрошуємо футболіста, який стабільний протягом десяти турів, щоб в кожній грі він був самим собою. Олексій десь зіграв на хорошому рівні, десь – на середньому.

– Багато питань викликав останній матч з Англією. Ваші критики вважають, що нам не варто виходити на чемпіонат світу, якщо з англійцями ми граємо від оборони.

– Яке право ви маєте право критикувати тренерів, якщо в цьому процесі ви розумієте трошки менше, ніж ми? Хто з тренерського штабу збірної вам сказав, що ми грали на нічию?

– Наприкінці гри був показовий момент із заміною Ярмоленко, коли його попросили не дуже швидко йти з поля. Вас влаштовував результат 0:0?

– Наприкінці гри, якщо команда помиляється, то вона програє. А що краще: одне очко або нуль? Напевно, ваші колеги вважають, що збірна Англії зіграла не на максимумі. З яким рахунком ми зіграли перший матч?

– Нічия.

– Скільки не грало основних гравців Англії?

– Багато.

– Скільки національна збірна повинна була пропустити м’ячів у цьому матчі?

– Достатньо.

– І що, якщо ми будемо говорити, що ми найкращі в світі, то ними станемо? Ні, це справою треба доводити. І від справи потрібно завжди «танцювати».

– Розкажіть про ваше ставлення до натуралізації.

– Я відштовхуюсь від завдань, які треба вирішувати в національній збірній. Якщо є люди з українськими паспортами, які сильніші за українців, то які можуть бути проблеми?

Якби ми були б оригінальними, щоб такі гравці були тільки у нашій збірній. Все від нас не залежить – життя таке.

– Ситуація з Тайсоном – ваша ініціатива чи «Шахтаря»?

– Без коментарів.

– Ви готові працювати з перекладачем, якщо він прийде до збірної?

– Нехай вчить українську або російську мову.

– Ваша футбольна мрія?

– Все і всюди вигравати. Потрібно думати про максимум – тільки так можна чогось досягти, а не займатися процесом заради процесу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: