Михайло Фоменко: "Результати і гра Люксембургу говорять самі за себе"

14 листопада 23:59
Переглядів: 160
фоменко
Наставник збірної України Михайло Фоменко на передматчевій прес-конференції розповів про підготовку і очікування від поєдинку з Люксембургом.

"Про проблеми, які у нас були, ви прекрасно знаєте. Поки все залишилося без змін. Але у нас до матчу є ще одне тренування. Крім того, зараз йде кінець першої частини сезону, імунітет футболістів вже не той. Отже не будемо поспішати, а будемо просто сподіватися, що завтра всі хлопці будуть в строю.

Результати і гра Люксембургу говорять самі за себе. В матчах з білорусами, македонцями і іспанцями Люксембург виглядав дуже непогано. Перед початком відбіркового циклу у нас було мало інформації про цю команду, так що тепер приносимо вибачення збірній Люксембургу за те, що ми віднесли цю команду до аутсайдерів нашої групи. Зараз, звичайно, розуміємо, що це не так.

Зіграти в два форварда? У вас з арифметикою, напевно, погано. Навіть якщо команда виходить з одним номінальним форвардом, в атаці завжди грає 6-7 осіб. Такі вимоги сучасного футболу: всі разом обороняємося, всі разом і атакуємо. Ці принципи ми прищеплюємо і нашій команді.

Виставити три номінальних форварда? Якби у нас було три номінальних форварда, ми б їх виставили, але, на жаль, у нас просто немає зараз такої кількості нападників. Так що зіграємо так, як вважаємо за потрібне станом на сьогоднішній день.

Ми переглянули дуже багато кандидатів, але в матчі з Литвою хочемо побачити в ділі саме тих кандидатів, яких ми зараз викликали. Надамо їм шанс переконати нас, що вони повинні виступати в національній команді.

Зараз хлопці самі розуміють, що матчі програються і виграються ще до гри. Але, звичайно, все вирішує мотивація. Наприклад, "Динамо" не вистачило мотивації обіграти "Карпати". Трапляється, що гравці виходять на поле з думкою, що матч вже виграно. Але так не буває.

Чи задоволений тим, як проходить збірна України цей відбірковий цикл? Про це можна буде говорити тільки наприкінці турніру. А до цього можна говорити все, що завгодно, але це в жодному разі не може бути об'єктивною інформацією. І, до того ж, я не знаю жодного тренера, який би був задоволений усім. Особливо, на початку турніру.

Сучасний футбол дійсно змінився. Зараз вже немає бразильського футболу, азіатського футболу, африканського футболу. Футбол висуває свої вимоги до футболістів. Якщо вони їх виконують, можна розраховувати на результат, якщо ні - результат навряд чи буде позитивним. Гра стає більш жорсткою, в ній зростає кількість боротьби. При цьому зростає і швидкість - швидкість прийняття рішень, швидкість виконання дій на футбольному полі.

Зі складом ми визначимося тільки завтра, у другій половині дня. Нас чекає й тренування, і індивідуальні бесіди з футболістам. Все це ми робимо за налагодженою схемою підготовки до матчу. Враховуємо і суперника - його сильні, слабкі сторони. Виходячи з усього цього і визначаємо склад. Зараз нам і пощастило, і не пощастило: з одного боку, ми через травми втратили багатьох футболістів, з іншого ж боку у нас було цілих п'ять днів на підготовку до завтрашнього матчу", - зазначив Фоменко.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: