Михайло Фоменко: "В паспорт футболістам не заглядую"

23 серпня 09:49
Переглядів: 69
Фоменко хоче перенести фінал Кубка України

Михайло Фоменко оголосив список із 28 гравців, викликаних для підготовки та участі у матчах збірної - товариському проти Парагваю (3 вересня) і відбірковій грі до Євро-2016 проти Словаччини (8 вересня).

Зазначимо, що вперше до лав національної команди були викликані Кирило Ковальчук з «Чорноморця», Артем Громов з «Ворскли», Пилип Будківський з «Зорі», Євген Шахов з «Дніпра» та Павло Ребенок з «Металіста». Свій вибір футболістів Михайло Фоменко пояснив в інтерв’ю «Футболу 24».

- Михайле Івановичу, важко було прийняти остаточне рішення по списку футболістів?

- Що ви маєте на увазі?

- Запрошення нових гравців у команду для тренера – це завжди певний ризик. А ви відразу п’ятьох новобранців запросили…

- Це вже інше питання – якщо у нас з’явилися травмовані, то значить потрібно запрошувати людей, які можуть їх замінити.

- Євген Хачеріді тільки відновився після травми, не мав ігрової практики, тим не менш він також отримав виклик у збірну. Чим продиктоване це рішення?

- Про його кондиції буду говорити тоді, коли він приїде в табір збірної, ми з ним поспілкуємося. Тоді усе будемо знати. А зараз щось говорити передчасно.

- У списку запрошених Анатолій Тимощук, Едмар, Руслан Ротань. Це достатньо вікові футболісти. Їхнє запрошення означає, що ви на них розраховуєте у всьому відбірному циклі?

- Про це краще у них запитати, як вони почуватимуться, на якому рівні гратимуть. Я ж можу лише констатувати факт. Сьогодні вони нам можуть допомогти, тому ми їх викликаємо. Якщо ж бачитимемо, що вони нас не здатні підсилити, тоді не будемо викликати. Тому усе залежить тільки від футболістів, а не від тренера. Наставник тільки дивиться, отримує інформацію і на її основі приймає рішення.

- Тобто, в паспорт футболістам не заглядаєте?

- Однозначно, не буду цього робити. Визначальною є тільки гра.

- У списку запрошених футболістів можливі зміни?

- Важко сказати. Попереду ще матчі, кубкові ігри, тур в чемпіонаті. Тоді і побачимо чи варто робити корективи.

- «Дніпро» цього тижня із мінімальною перевагою переграв «Хайдук», при цьому не показав тої гри, якої від дніпропетровців очікують уболівальники. Не були розчарованими діями збірників у цьому матчі?

- Не коректно мені влаштовувати розбір гри «Дніпра». Цим повинен займатися Мирон Маркевич, говорити розчарований він чи задоволений.

- Як в дніпропетровському клубі аргументували відмову перенести свій матч із «Ворсклою» (гра «Дніпро» - «Ворскла» має відбутися 31 серпня, а спаринг «синьо-жовтих» із Парагваєм відбудеться уже 3 вересня)?

- Вони нічим не аргументували свою відмову. «Дніпро», мабуть, відштовхувався від якихось своїх проблем. Достеменно я не знаю, чому вони відмовилися перенести гру із «Ворсклою», не володію інформацією.

- В українському футболі чимало клубів переживають не найкращі фінансові часи, а тому більше уваги звертають до своїх вихованців. Навіть у заможних клубів виникають проблеми із легіонерами. Зміщення акценту на українських футболістів вас, як тренера збірної, повинно тішити?

- Сьогодні нічого не можна сказати, потрібно подивитися, що буде завтра-післязавтра.

- Так уже сьогодні йде українізація футболу…

- Побачимо, чи у них буде більш високий рівень чи більш низький рівень. Тільки тоді можна буде точніше відповісти на ваше питання. А зараз про що говорити? Можна тільки констатувати: ось так-так-так відбулося. А до чого ця ситуація призведе – побачимо.

- У відборі до Євро-2016 стартуємо матчем проти команди Словаччини. Цю команду можна назвати претендентом на путівку?

- Безперечно можна.

- А ще кого?

- Усі команди, окрім Люксембургу.

- Збірна Іспанії на чемпіонаті світу зазнала фіаско. Тепер уже ця команда не є таким беззаперечним фаворитом групи, як це було ще 3 місяці тому?

- Переконаний, що іспанці зроблять висновки і знову вийдуть на той рівень, на якому перебували.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: