Михайло Фоменко: "Завдання стоїть - потрапити у фінальну частину Євро-2016"

08 вересня 08:04
Переглядів: 748
Михайло Фоменко

Головний тренер національної збірної команди України поспілкувався із представниками ЗМІ напередодні кваліфікаційного матчу чемпіонату Європи 2016 року із командою Словаччини.

- Михайле Івановичу, чи вже відомо, чи зможе зіграти Микола Морозюк у майбутньому матчі?

- У нього було невеличке пошкодження, так що все нормально.

- Чи дивилися Ви товариський матч між збірними Словаччини та Мальти? Які висновки зробили для себе? Можливо, Ви переглядали ще якість поєдинку за участю збірної Словаччини?

- Ця гра не стала інформативною для нас. Суперник не буде так з нами грати. Ми подивилися достатньо матчів за участю нашого суперника. І з Росією у травні цього року, і з Ізраїлем, і пару відбіркових матчів. Інформації достатньо.

- Враховуючи, що Анатолій Тимощук отримав травму у контрольному матчі зі збірною Молдови, хто буде завтра капітаном команди?

- Доживемо до завтра - побачимо. Хтось із ветеранів.

- Як вважаєте, у чому сила збірної Словаччини?

- У першу чергу, словаки сильні командною грою. Команда працює достатній час під керівництвом одного тренера. Тому гравці сповідують одні й ті ж принципи побудови гри. Є достатньо сильні індивідуально гравці.

- Кого б з гравців збірної Словаччини Ви могли виділити? І на кому будете акцентувати увагу?

- Головне, що для хлопці ці прізвища вже озвучені.

- Ви вже поставили завдання перед збірною України на відбірковий цикл?

- Завдання стоїть - потрапити у фінальну частину Євро-2016. У нас достатньо сильна група. Окремо стоїть збірна Іспанії, яка є фаворитом групового турніру. Усі інші наші суперники також ставлять завдання вийти на чемпіонат Європи. А у нас і в принципі ніколи інших завдань не було.

- П’ять основних гравців національної команди травмовані перед важливим матчем. Як у таких умовах готувати команди до надпринципової гри?

- Можливо, доведеться більше приділити часу індивідуальним бесідам з дебютантами. Але, у цілому, доведеться грати і за цих хлопців, хто не зможе нам допомогти.

Після цього до бесіди із журналістами підключився півзахисник національної збірної команди України Олег Гусєв.

- Олеже, на скільки складніше Вам зараз, перед стартом кваліфікації Євро-2016, аніж тоді, коли Михайло Фоменко тільки-но очолив національну команду?

- У збірній завжди важко. Результату чекає вся країна. Так було і тоді, і наразі. Але ми вже працюємо разом тривалий час, розуміємо один одного краще, ніж це було раніше. Задачі вже озвучені - вихід на чемпіонат Європи. Багато хлопців травмовані, це дещо пригнічує. Але ми будемо битися на футбольному полі. Сподіваюся, вболівальники нас підтримають, а ми завтра покажемо хорошу гру.

- Як на збірну вплинуло те, що футболісти не реалізували багато голових моментів у спарингу з Молдовою?

- Нормально до цього поставилися, з гумором. Моменти є, а реалізація прийде. Вся країна сподівається, що це станеться у матчі зі Словаччиною.

- Чи можна сказати, що дебютанти вже адаптувалися у національній команді?

- Всі нервують, коли вперше потрапляють до лав збірної України. Якщо дивитися на тренування, не видно, щоб хто-небудь з гравців відчував дискомфорт. Всі виглядають гідно, не дарма їх викликали у збірну.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: