Михайло Грицина: "Ми не хотіли просто так кудись переїжджати"

18 червня 07:35
Переглядів: 250
Енергія

Нещодавно український футзал струснула фактично «трансферна бомба»: відразу двоє лідерів «Енергії» (а заодно і одні з найкращих футзалістів Екстра-ліги) — брати Микола та Михайло Грицини — перебралися до Білорусі, де будуть захищати кольори мінської «Століци». Оформивши контракти з білоруським клубом, Михайло Грицина в інтерв’ю розповів про перехід та поділився першими враження від «Століци».

— Як взагалі виник такий варіант зі «Століцею», та чи проявляли білоруси інтерес раніше?
— Не можна сказати, що «Століца» давно нами цікавилася, але інші білоруські клуби вже пару років проявляли інтерес, проте тоді розставання з Енергією не розглядалося. Що ж стосується «Століци», то ще під час фінальної серії Екстра-ліги керівництво клубу вийшло на нас з пропозицією, але ми не стали вести переговори до кінця чемпіонату. Вже відразу по завершенні сезону ми з білорусами обговорили всі питання та погодили все з нашим керівництвом. В «Енергії» нас без проблем відпустили, бо добре розуміли ситуацію та всі умови.

— Хто ще запрошував з Білорусі раніше?
— Минуло року запрошував «МАПІД», а раніше цікавився «Граніт» з Мікашевичів. Чому не згодилися на ті пропозиції? По-перше, вищезгадані клуби не є топовими (хоча «МАПІД» все-таки можна до таких віднести). А по-друге, нас повністю влаштовували умови в «Енергії», які часу від час покращувались, також приваблював виступ в Кубку УЄФА.

— Які враження від поїздки в Білорусь для підписання контракту? І чи вдалося при тому побачити інфраструктуру «Століци»?
— При оформлені контракту зі сторони «Століци» все виглядало дуже солідно — клуб забезпечив всі умови для поїздки та перебування в Білорусі, показав нам ІТ-компанію (яка є основним спонсором клубу), клубну арену та тренувальну базу. Все пройшло на найвищому рівні та вразило якісним підходом до справи.

— Арену «Століци» можна порівняти з якимось українським залом команд Екстра-ліги?
— Тут найбільше підходить для порівняння харківська арена «Локомотива», але крім того посередині над майданчиком розміщено чотири монітори, де показують повтори ігрових моментів.

— В минувшому сезоні «Століца» стала чемпіоном Білорусі, що дозволило команді здобути путівку в Лігу чемпіонів. Зараз у мінчан на першому плані європейські амбіції, аніж національні?
— В попередній розмові з президентом «Століци» було озвучено, що перед командою в першу чергу стоять задачі гідно виступити в Кубку УЄФА та пройти якомога далі. Звісно, тут багато залежить від жеребкування, але плани (як по єврокубку, так і загалом) «Століца» має дуже пристойні. Тому я із задоволенням переходжу в цю команду, щоб досягати високих цілей.

— Чим привертає увагу сам чемпіонат Білорусі?
— Про сам рівень гри чемпіонату ще рано говорити, бо поки сам не спробуєш, правильно не оціниш. Якщо судити по побаченому зі сторони, то можна сказати, що рівень матчів росте, чемпіонат розвивається, всі команди прагнуть до прогресу — постійно підсилюються та запрошують легіонерів. Видно, що клуби роблять максимум для розвитку місцевого футзалу.

— Сама «Століца» дуже відрізняється за стилем гри від «Енергії»?
— Якщо брати загалом гру «Енергії» в останній час, то сміливо можна сказати, що ми успішно втілювати європейський стиль гри. Ми не будували все прагматично через гру на стовпа, а будували різні цікаві комбінації та вихід з пресингу, не засиджуючись в обороні. Що стосується «Століци», то в них багато що визначають бразильці, хоча іноді застосовується і схема гри на стовпа. Але нічого, до всього можна звикнути, і при гарній роботі все буде в порядку.

— З переходом у «Століцу» та білоруський футзал що б хотілося підтягнути в своїй грі?
— Тут можна говорити абсолютно про всі якості, щоб в ідеалі стати гравцем топ-рівня — і реалізацію, і гру в обороні, і позиційні атаки. Будемо працювати над всіма потрібними аспектами, щоб на стояти на місці.

— Минулий сезон Екстра-ліги ви завершили кращим бомбардиром з 23-ма голами. В «Століці» роблять акцент на ваших бомбардирських якостях, чекаючи такої ж гольової активності? Чи, можливо, в даному випадку на перший план вийдуть інші якості?
— Сподіваюся, що на мене розраховують як на забивного гравця, якщо є бомбардирські якості та можливість їх розвивати. Але особисто я не розраховую на якісь особисті досягнення, для мене головне — перемога команди.

— Раніше немало говорилося, що ви з братом можете перебратися не лише до Білорусі, а й до Польщі. Чи були конкретні пропозиції з польського чемпіонату, і чи був взагалі намір перебратися в Європу?
— Конкретних пропозицій з Польщі та іншої країни у нас не було. Так, про це ходили чутки, але ніяких конкретних запрошень не надходило. Хіба одного разу з прицілом на майбутнє кликала одна з польських команд Першої ліги, яка мала виходити в Екстраклясу. Але ж знову-таки, тоді умови в «Енергії» нас повністю влаштовували, і ми не хотіли просто так кудись переїжджати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: