Михайло Овчар: "Навчання в Школі арбітра створює передумови для професійного росту"

27 січня 10:40
Переглядів: 124
Арбітри

У середині лютого в Школі футбольного арбітра у Іваано-Франківській області знову розпочнеться навчання. Втретє слухачі матимуть чудову можливість отримати найновішу інформацію та необхідні практичні навички для удосконалення суддівської майстерності. Директор регіональної школи в нашій області Михайло Михайлович Овчар підвів підсумки роботи за попередні роки, а також розповів про вимоги до бажаючих поступити на навчання до школи в найближчому навчальному році.

- В 2011 році Комітет арбітрів Федерації Футболу України було включено до Конвенції УЕФА з арбітражу. Дана Конвенція передбачає, що кожен футбольний матч, організований національною чи регіональною асоціацією повинен мати підготовленого арбітрат відповідного рівня. Для цього асоціації повинні мати відповідні програми навчання та пошуку молодих талановитих арбітрів. Від основ до найвищого рівня. Комітетом арбітрів ФФУ в 2013 році було створено національну школу футбольного арбітра, яка 21 січня цього ж року почала свою роботу. Відповідно було створено й 28 регіональних шкіл, в тому числі і в Івано-Франківській області. наша регіональна школа розпочала роботу в лютому 2013 року. Створено три філіали: в Івано-Франківську, Калуші та Коломиї. Навчання в школі розпочало 62 слухачі, до числа яких ввійшли як арбітри з певним досвідом, так і новачки. Термін навчання - 2 роки і проводиться в три етапи (базова підготовка, здобуття майстерності, молоді таланти України). На першому етапі на слухачів очікують три модулі - ознайомлення, загальна та поглиблена базова підготовка. За результатами цього етапу сертифікат про успішне завершення навчання отримало 50 чоловік, які залучаються до проведення матчів чемпіонату, першості області та ДЮФЛ України.

Для навчання на другому етапі від Івано-Франківської регіональної школи арбітра було рекомендовано арбітра Салаша Івана (м.Калуш) та асистента арбітра Колюшка Максима (м.Івано-Франківськ). Варто відзначити, що рекомендації від регіональних шкіл України отримали 64 представники. Ця група найбільш перспективних слухачів задіяна була в короткострокових зборах. які проводилися за регіональним принципом, де визначався потенціал арбітра, можливість його професійного росту. За підсумками другого етапу навчання Національна школа сформувала список арбітрів для залучення в арбітражі фінальних турнірів ДЮФЛ України. З аналізу арбітражу за підсумками тестувань та рекомендацій Комітет арбітрів ФФУ та керівництво Національної школи відібрало арбітрів для проходження третього етапу - Молоді таланти України. До цього списку ввійшло по 10 арбтрів та асистентів. Приємно відзначити, що до списку арбітрів потрапив і Салаш Іван, який вже на весні 2015-го має можливість обслуговувати матчі професійного рівня.

Слід визнати, що не все задумане було виконано. Якщо філіали школи в Івано-Франківську та Калуші працювали згідно навчальних планів та були забезпечені всім необхідним технічним обладнанням, то в Коломиї через півроку своєї роботи філіал припинив своє існування. І по сьогоднішній день нам не вдалося відновити навчання. Але не опускаємо руки, та будемо знову старатися організувати роботу філіалу в тому регіоні.

В 2014 році набір було здійснено знову. До числа слухачів ввійшли як новачки так і ті, хто вже мали базові сертифікати і виявили бажання продовжити навчання, адже лише в регіональній школі є можливість отримати найновішу інформацію, необхідну для росту в професійному плані та можливості попадання в склад молодих талантів.

На 2015 рік вже оголошено набір до регіональної школи футбольного арбітра. Свою роботу школа розпочинає в Івано-Франківську та Калуші 12 лютого. Можливо відкриємо ще один філіял, про що буде повідомлено додатково. Зарахування до школи проводиться на підставі особистої заяви за умови відсутності медичних протипоказань для занять спортом. Вік слухачів - від 15 років, навчання в школі безкоштовне.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: