Михайло Старостяк: "Аргентинці показали раціональний футбол"

06 липня 20:06
Переглядів: 249
Михайло СТАРОСТЯК

Стаття розміщена в рамках блогу : Чемпіонат світу з футболу 2014 у Бразилії

Захисник «Прикарпаття» 1993-95х років поділився враженнями про матч 1/4 фіналу ЧС-2014 Аргентина - Бельгія. 

- Сценарій зустрічі вийшов схожим з іншим чвертьфіналом, Франція - Німеччина? 
- У принципі, так. Одна команда забила швидкий м'яч, а потім виграла зустріч. У цьому голі, до речі, виявилося вміння Ігуаїна вирішити навіть мало-який епізод на свою користь. У нього був не дуже гольовий момент, а як він їм скористався. Бельгійці начебто непогано почали. Напевно, хотіли показати, що не бояться аргентинців. Добре пресингували. Але Аргентина досить швидко взяла м'яч під контроль і зуміла вийти вперед. Після цього південноамериканці, по-моєму, хотіли «засушити» гру. Відійшли назад, віддали ініціативу супернику, намагаючись підловити його на контратаках. 

- Загалом, почали демонструвати футбол, невластивий південноамериканським командам? Продемонстрували чистий раціоналізм? 
- Так. У попередніх матчах Аргентина багато володіла м'ячем. Навіть ведучи в рахунку, грали у свій футбол - атакуючий, з великою кількістю передач. А тут я здивувався, що після забитого м'яча вони стали діяти від оборони. Можна сказати, не були схожі самі на себе. 

- При цьому футболісти середньої лінії Аргентини виглядали краще, ніж Бельгії? 
- У складі аргентинців два опорних півзахисника, Білья і Маскерано, дуже високого рівня. Вони хороші у відборі і займаються тільки своєю безпосередньою справою. Забрав м'яч і відразу передав його атакуючим футболістам, Мессі, ді Марії, які вміють ним грамотно розпорядитися. Вийшло, що у Аргентини кожен якісно виконував свою роботу на своїй ділянці поля. Виконуючи те, що вміє робити краще. 

- Незважаючи на поразку, бельгійці довели, що недарма дійшли до чвертьфіналу? 
- У Бельгії непоганий підбір гравців, досить злагоджені командні дії. Ось тільки у вчорашньому матчі в кінцівці атак їм не вистачило гнучкості. Коли бельгійці влаштували під закінчення зустрічі буквально навал, вони намагалися добитися успіху за рахунок того, що фізично міцніші аргентинців. Було багато довгих передач. Простіше кажучи, почали вантажити м'яч вперед. А адже в першому таймі у них виходили хороші багатоходівки. Для аргентинських ж захисників примітивна організація атак не стала проблемою. Вони діяли чітко, страхували один одного. Бельгія не виявила попереду тактичної різноманітності. Не змогла розгойдати оборону суперника, розкрити якісь зони. І це за наявності в атаці бельгійців швидких гравців. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: