Михайло Цимбалюк: «Стадіон до Євро-2012 ми будуємо для «Карпат»

09 квітня 23:25
Переглядів: 667
Default Image

Протягом багатьох останніх років львівські «карпати» всіляко намагалися достукатися до сердець тих, хто займає керівні місця у міських та обласних кабінетах. Однак окрім обіцянок «зелено-білі» так толком нічого й не отримали. Нова надія з’явилася з приходом нового губернатора Михайла Цимбалюка. Якщо попередні його колеги свою підтримку обіцяли стримано, то новий голова облдержадміністрації заявив прямо: «Буду всіляко лобіювати інтереси «Карпат».  Нарешті, уперше карпатівці отримали офіційне запрошення від влади виступати на новому стадіоні, що будується до Євро-2012 і в майбутньому стане домашньою ареною провідного клубу регіону.

Зустріч чільників з «Карпатами» відбулася на стадіоні «Україна». У конференц-зал на зустріч з владою прийшла уся карпатська команда. Зустріч відбувалася у формі своєрідного полілогу – хто мав що сказати, той і говорив. Пропонуємо вашій увазі стенограму цікавої та, сподіваємося, врешті-решт продуктивної зустрічі…

Михайло Цимбалюк
Насамперед, ми вдячні керівництву та тренеру за можливість організації такої зустрічі. Я вже десь 3 місяці виношую цю ідею, але спілкуюся, як правило, лише на трибуні. Сьогодні ж, у напіввихідний день, ми з Андрієм Івановичем прийшли на зустріч і дуже хочемо послухати вас. Хочемо почути ваше бачення перспективи розвитку клубу, а також висловити свої думки. Пропоную почати Андрію Івановичу.

Андрій Садовий
Спасибі, правда, думаю, насамперед, було б корисно послухати головного тренера. Він диригент колективу, а ми усі отримуємо насолоду від перемог. Прошу сказати – чим ми можемо допомогти, щоб «Карпати» боролися за перші позиції в Україні і вигравали трофеї? Чим зможемо – тим поможемо.

Олег Кононов
Дякую за те, що ви прийшли до нас у робочий час. Нам поважно приймати таких гостей. Приємно, що керівництво міста любить футбол і слідкує за нами. Ми хочемо, щоб команда працювала разом з містом. Для прикладу наведу Барселону, де я був разом з Петром Петровичем. Я цікавився - в чому секрет команди? А все просто – об’єднання. Клуб на всіх рівнях має підтримку. Керівники Каталонії та команда – це одне ціле. Якщо є якісь запитання – вони вирішуються за кілька хвилин. Тож якщо ми хочемо, щоб наша команда по-справжньому боролася за високі місця, щоб демонструвала високу якість гри в Європі, нам треба це об’єднання. Якщо буде справжня підтримка, то і результат прийде. Підтримка треба і Петру Петровичу, який вкладає в «Карпати» великі гроші. Бо не секрет, що команда, яка веде боротьбу за найвищі місця, повинна мати солідні фінансові тили. Зараз ми створюємо піраміду: від дитячого футболу до першої команди. У нас є два відділення – одне на базі УФК, друге – це СДЮШОР «Карпати». Вони займаються окремо. Десь це добре, бо створює конкуренцію, але ми хочемо працювати разом. Ми хочемо повноцінну Академію «Карпат» чи всього західного регіону. Для цього треба площу, де можна було б побудувати 8-10 полів зі штучним та натуральним покриттям, а також будівлі, зокрема для реабілітаційного центру. Дитячий футбол – це серйозна справа. Бо зараз у наших дітей нема ідеальних умов, тому вони їдуть від нас. Їдуть кращі, а потім тренери мають проблеми.

Андрій Садовий
Я вас переб’ю. Це справді так. Ми були в Харкові, у спортивній школі. Заходимо в кімнату, питаємо у дитини звідки вона. «Я зі Львова», «Я теж»… Скажіть, а де, на вашу думку, мав би бути цей комплекс?

Олег Кононов
Я, як тренер, мабуть, не можу це вирішувати. Вам видніше. Думаю, база «Сокіл» – хороше місце, щоб там зробити цей комплекс. А можливо, біля нового стадіону, якщо там є місце.

Андрій Садовий
Тобто – з нас інфраструктура, а ви результат гарантуєте? Все просто…

Михайло Цимбалюк
Можливо, хтось з гравців хоче щось сказати?

Андрій Тлумак
Нещодавно, ми зі Степаном Юрчишином ходили до попереднього губернатора, який пообіцяв виділити територію для нової бази в Брюховичах.

Петро Димінський
Власне, йдеться про базу «Сокіл», яка вже 20 років стоїть закинута і крім бомжів там нічого нема. Хочу сказати, що багато років, з різних причин, у нас не було порозуміння з владою, хоча пропозицій від «Карпат» не бракувало. На жаль, ми так і не отримали ту підтримку, на яку розраховували. Коли губернатором був Гладій, а мером Куйбіда, ми спільно зробили крок вперед до створення Народної команди. Клубу дали активи – два готелі «Львів» та «Незалежність», а також два комплекси - «Юність» та «Україна». Це була серйозна програма для розвитку клубу, але прийшов Буняк і у нас все забрали. Клуб залишився один. Згодом у нас були домовленості з Андрієм Івановичем про взаємну підтримку. Ми домовилися про передачу комплексу «Україна» «Карпатам» за 1 гривню, за умови, що на першому етапі нам треба буде вкласти мільйон доларів, щоб привести стадіон до вимог ФФУ. Свої зобов’язання ми виконали. Але далі справа не просунулася…

Олег Георгійович згадав про «Барселону». У нас з цим клубом є одна спільна риса. Якщо «Барселона» - це минуле, сьогодення і майбутнє Каталонії, то «Карпати» - це один з небагатьох прапорів, що майоріє і несе майбутнє нашому краю. Це справжня релігія і один з небагатьох справді патріотичних проектів. Це укріплення віри народу. Так, у нас є певні можливості, але є речі, які за гроші не купиш. З приходом нової влади у мене є сподівання на краще. Попередня влада нам багато обіцяла, але так нічого і не зробила. Я надіюся, що сьогодні ми з Андрієм Івановичем та Михайлом Михайловичем, а його слово – це закон, найближчим часом втілимо обговорені речі в життя.

Насамперед, треба вирішити питання нового стадіону. Андрій Іванович показав мені документ, згідно з яким його закріплять за «Карпатами». Якщо так, то нам треба зробити базу, гідну команди європейського рівня. Ми вийшли на певний рівень, вийшли до групового етапу Ліги Європи. Але ми хочемо не просто там брати участь, а вийти у плей-оф. Якщо ми з владою будемо паралельно опікуватися командою, то виконання цього завдання є реальним. І навіть сьогодні, якби у нас була відповідна база, ми б вже боролися за місця в Лізі Чемпіонів. Ми б могли скласти конкуренцію «Металісту», «Дніпру», думаю, і «Динамо» також.

Тож зараз у мене є надія на те, що ми дійдемо порозуміння заради спільної мети. Зрештою, навіть державі не вигідно, щоб база стояла і розвалювалася. Державне підприємство має на балансі колись занедбаний піонерський табір. На його місці можна збудувати сучасну Академію. Поруч є два поля, ще три можна побудувати, і для дітей цього вистачить. Щодо команди, то для неї було б добре мати базу біля нового стадіону. Також не треба забувати про територію навколо стадіону «Україна». Ми вже почали тут будівництво полів – є один натуральний газон і один штучний. Ще треба побудувати два поля на нижніх ділянках комплексу. Бо діти там тренуються в антисанітарних умовах, на тирсі.

Мене турбує ще одне важливе питання. Наступного року УЄФА вводить для клубів нові критерії фінансування. Клуб зможе витрачати тільки заплановані у бюджеті кошти, а також все, що заробить. На сьогодні у нас немає інших доходів, окрім продажу квитків, атрибутики, реклами та трансляцій. Однак життєвий рівень нашого народу не дозволяє нам на ньому заробити. У нас не так, як, скажімо, в Німеччині. Після гри проти дортмундської «Боруссії» я спілкувався з їхнім президентом, ми з ним у хороших стосунках. Він сказав, що на кожен їхній матч приходить 77 тисяч фанів, а ціна найдешевшого квитка – 30 євро. У нас найдешевший квиток коштує 15 гривень. І у нас немає морального права піднімати ціни. Хоча, може я і не правий. Адже наша команда показує пристойний футбол, але через розуміння економічної ситуації ми цього не робимо. Можливо, вже на новому стадіоні, де будуть інші умови та інший сервіс, ми зможемо підняти ціни на квитки.

Андрій Садовий
Гаразд, давайте тоді домовимося про те, щоб в понеділок ви підготували усі запитання щодо нового стадіону. А вже в середу давайте запросимо головного тренера на зустріч, можливо навіть на новому стадіоні, залежно від погоди. Щоб ми цей стадіон готували відповідно до потреб саме «Карпат». Запросимо також департамент містобудування, щоб вони нам порадили, що ми можемо пропонувати. Було б добре, якби і клубні фахівці приїхали, щоб вони сказали свою думку. Щодо бази в Брюховичах – місто підтримує. Але там треба згоду міністерства. Думаю, можна буде вирішити це питання. Головне, що є розуміння того, що перемоги треба досягати спільними зусиллями. В єдності сила. Я розумію, що на нас чекає важка робота. Ми, українці, вміємо воювати, а от об’єднуватися не дуже. Нема досвіду. Треба його демонструвати.

Михайло Цимбалюк
Підводячи підсумки скажу, що це наша перша офіційна зустріч, потім будуть робочі наради. Я не боюся і свідомо заявляю, що буду лобіювати інтереси «Карпат». Чому? Перше – коли на Львівщині за роки незалежності була зруйнована промисловість, були зроблені неправильні кроки, які ми бачимо сьогодні, то «Карпати» залишилися для України і Львівщини єдиним талісманом. Тож моя позиція однозначна, до речі, погоджена з президентом України Віктором Януковичем. Друге – у плані підготовки молодого покоління теж є принципова позиція. Я не хочу образити наших легіонерів, вони показують хороші результати, але я хочу, щоб дитяча шкода отримала нове дихання. Було б добре підготувати доручення для обласного управління освіти і науки, щоб спільно з клубом подати конкретні пропозиції: як управління може допомогти цій програмі розвитку. Хочу бачити наших місцевих вихованців, не лише з міста, але й з Волині, Закарпаття, Тернополя і так далі. Щоб вони не їхали до Києва та Харкова. Третє – треба визнати, що і справді керівництво клубу робить дуже багато, зокрема у фінансовому плані. Це і новий чудесний автобус, і нова форма, і унікальний газон, якого нема ані в Харкові, ані в інших містах. Самотужки не можна тягнути цю непосильну ношу.

На новому стадіоні однозначно мають грати «Карпати». Це розуміють всі. Стадіон буде не просто газоном, а культурно-спортивно-мистецьким центром. Коли ми були в Харкові, то бачили, що в 23:00 працюють 12 полів, і хоч була мінусова температура, усі були зайняті – десь грали дітки, десь дорослі. Причому ціни були не низькі. Тому нам треба залучати усі рівні, бо клуб сам ради не дасть. Ну, і не варто забувати про комерційну складову, бо обслуговування стадіону буде не дешеве. Щодо «Сокола» - готуйте доручення, звернення до Кабінету міністрів. Я передам його керівництву держави. Щоб «Сокіл» передали або клубу, або органам місцевої влади.

Андрій Садовий
Справді, клуб не вкладав гроші в новий стадіон і це правильно. У «Карпат» буде можливість долучитися до розвитку інфраструктури. Треба вперед рухатися.

Михайло Цимбалюк
Я б хотів зробити те, що не вдалося моїм попередникам. Є добра воля керівників держави, є бренд, є Євро. Стадіон ми будуємо для «Карпат», щоб львів’яни не їхали звідси. Мені не байдуже, що скажуть потім про розвиток клубу, який був при нас. Давайте будемо конкретнішими. Я б на себе взяв питання «Соколу». Найближчим часом усі почують відповідь. Андрій Іванович може взяти на себе питання щодо нового стадіону. І так крок за кроком. А вже потім ми зможемо спитати у гравців, чому не закотився м’яч у ворота, адже нам так цього хотілося. Бо поки більше питань у команди до нас.

Журналіст
Як, на вашу думку, має виглядати оренда нового стадіону «Карпатами»? Зараз клуб платить гривню в рік і повністю утримує «Україну»…

Андрій Садовий
Я думаю, це вигідно державі. Ми віддаємо «Карпатам» повністю стадіон, а клуб покриває видатки. Думаю, держава на це піде. Це реальна пропозиція.

Ігор Худоб’як
Як капітан команди, я хочу подякувати вам за зустріч і привітати з наступаючими Великодніми святами. Для усіх вас ми приготували презент – це наші нові вишиті сорочки з клубними гербами.

Петро Димінський
У мене червоно-чорна. Кольори Степана Бандери.

Михайло Цимбалюк
Це великий аванс. Я особисто дуже дякую нашим гравцям. Ви виконуєте основну роботу. Ми переживаємо за вас і гордимося вашими перемогами. Коли ж бувають невдачі, то розуміємо, що м’яч круглий. Петре Петровичу, вам дякую. Ви не перестаєте бути з командою. Не скаржитеся, а робите те, чого можете не робити. Це позиція патріота. Не дивлячись на ваш складний… не складний (сміх в залі), а спортивний характер, ви найбільший фанат «Карпат». Дякую вам, бо всі знаходять час, щоб вас покритикувати, а от для подяк часу не знаходять.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: