Микола Кміть: "Наші амбіції не дозволяють нам програвати"

11 квітня 09:05
Переглядів: 230
Микола Кміть

Президент стрийської «Скали» Микола Кміть підбив підсумки двох кіл чемпіонату у другій лізі, а також розповів про плани та завдання команди U-19, яка пробилася до фінальної пульки Прем’єр-ліги.

Миколо Івановичу, «Скала» завершила друге коло чемпіонату на шостому місці. Чи задоволені таким результатом?

Ні, оскільки розраховували бути вище. Підготовча частина команди була хорошою. Нам вдалося зберегти склад і дещо підсилитися.

Якби «Скала» обіграла «Оболонь» була б п’ятою в турнірній таблиці і мала б більше на одну домашню гру у третьому колі.

Цей матч був принциповим, оскільки у матчі першого кола був скандал (арбітр не зарахував «чистий» гол Назара Кмітя і несправедливо призначив штрафний, з якому стрияни пропустили – Авт.). Перший тайм цієї гри ми провалили. Був лише один удар в ствір воріт. Була хороша частина другого тайму. Особливо його перша половина. Вилучення у складі суперника зіграло з нами злий жарт. Команда побігла вперед і пропустила контратаку. Загалом, не страшно, що ми програли «Оболоні», однак наші завдання та амбіції не дозволяють нам програвати.

Чи задоволені роботою головного тренера Василя Малика? Він хоч і в команді недовго, проте певні висновки робити уже можна.

Тренери роблять команду на третій рік своєї роботи (сміється). Василю Івановичу вдалося зробити хороший мікроклімат. «Скала» - дружня і єдина команда. Сподівалися, що після зимових зборів ми виглядатимемо краще тактично. Втім, зіграли лише три тури, тому є надія, що усе у нас ще попереду.

Готуючись до чемпіонату у другій лізі, «Скала» успішно виступила у меморіалі Ернеста Юста, де дійшла до фіналу, який, до слова, ще не відбувся.

Важливо, що є такий турнір як меморіал Ернеста Юста. Це якісний турнір, який допомагає усім командам підготуватися до своїх чемпіонатів. На ньому ми грали двома командами: одна дійшла до півфіналу, а інша – до фіналу. Приємно те, що в області є кілька хороших полів і команди мають де грати у цей період.

Щодо фіналу, то ми не дійшли порозуміння де повинні його грати. Цей матч ми хотіли грати на натуральній траві, а суперник – на штучному полі. Цю гру ми перенсли, і, мабуть, знайшли компроміс, для того, аби львів’яни побачили якісний фінал у майбутньому.

Чи важлива для Вас перемога у фіналі?

Для «Скали» важлива кожна перемога. Наші молоді хлопці уже підросли, тому повинні давати результат у будь-якому турнірі.

Цього року «Скали» не буде в обласній Прем’єр-лізі. З чим це пов’язано.?

Обласна команда завжди розглядалася як дубль та підготовка гравців для інших команд. Наш минулорічний досвід, коли ми брали гравців з команди U-19 та з другої ліги і задіювали на область, показав, що користі з цього мало. Обласний чемпіонат Львівщини – хороший, однак аби туди заявити команду нам потрібно розширити штат та бюджет. Також є проблема з полями. Не так просто у нас в країні, аби тобі дали землю під будівництво поля. Незважаючи на це, ми звертаємось до сільських рад, працюємо у цьому напрямку. Є надія, що у нас ще буде кілька хороших полів. Маючи у штаті сім команд, треба багато місця, аби мати де тренуватися щодня.  

Поговоримо про «Скалу» U-19. Що для Вас означає вийти до фінальної всімки?

Якщо дивитися на стратегію розвитку нашого футболу, то цей турнір повинен бути продовженням нашої академії. У Європі це хороша практика. У нас це поки що законодавчо не закріплено. У ФФУ задоволені, що «Скала» дебютувала у цьому турнірі. Кажуть, якщо ми пробилися до фіналу, то значить там граємо не випадково. Знаю, що з пропозицією заявити свої 19-річні команди зверталися «Оболонь» та ФК «Львів». Чемпіонат U-19 в Україні повинен бути окремим турніром  для усіх професійних клубів. Можливий варіант, аби він складався з першої та другої ліги. Тоді буде якісний крок розвитку нашого футболу.

Які завдання у фінальній вісімці для «Скали» U-19?

Будемо битися зі всіма до кінця. Більше додати нічого.

Чи задоволені тим як функціонують команди команди з Вашої академії, які грають у чемпіонатах ДЮФЛ?

Першочергове завдання нашої академії – це виховання футболістів. Заради результату ніколи не підемо в «позафутбольні» справи.  Результат для нас на другому плані. Ми ніколи не звільнили тренера за незадовільний результат. Нам важливо скільки вихованців академії потраплять у команду U-19. Для нас показник, коли вони зможуть на рівних грати з «Карпатами», «Динамо» чи «Шахтарем».  А успішні результати нашої 19-річної команди будуть показувати наскільки успішно діє наша академія. Хоч і в теперішній команді є чотири гравці не з нашої академії, однак у майбутньому хотілося б, аби усі без винятку футболісти були нашими. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: