Микола Медін: "Самотужки Бойко в 1/8-му "Дніпро" не витягне"

27 лютого 15:00
Переглядів: 123
Медін

На футболістів «Дніпра», які здобули вдома мінімальну перемо­гу 1:0, у матчі-відповіді 1/16-ої фіналу Ліги Європи в Лондоні проти «Тотенхема» чекає непросте випробування. Адже англійці зроблять ставку на атаку. Тож обороні «дніпрян» доведеться витримати важкий іспит. У такій ситуації визначальною має стати гра стража воріт. Утім, екс-воротар «Дніпра» Микола Медін у розмові з кореспондентом газети «Спортивка» наголосив, що са­мотужки Денис Бойко не вирі­шить питання виходу в 1/8-му фіналу.

- У таких іграх роль воротаря пе­реоцінити важко, але один Бойко за всю команду не зіграє. Без під­тримки партнерів уберегти воро­та майже нереально.

- Ви так упевнено кажете про те, що стоятиме Бойко, ніби обговорювали з Хуанде Рамосом воротарську кандидатуру.

- Та я просто впевнений: якщо зі здоров'ям у Дениса все гаразд, то стояти у рамці буде саме він. Воротарська позиція - тонка мате­рія, і тут різких рухів робити тре­нерам не рекомендують. Є прик­лади, коли тренери тільки-но розпочинають забагато мудрувати з вибором воротаря, тут же вини­кають проблеми. Ну, а що таке проблеми на воротарській позиції, я думаю, пояснювати нікому не потрібно.

Маєте на увазі, що тут, як ніде, треба дотримуватися не­писаного правила «від добра добра не шукають»?

- Саме так. Бойко нормально відстояв у першій грі. Та й за осінню частину сезону до нього серйоз­них претензій не виникає. То які можуть виникнути питання? До того ж Ян Лаштувка багато матчів минулого року пропустив через травму.

- А якби Бойко та Лаштувка перебували зараз у найкра­щій формі, то ви, як воротар, кому би віддали перевагу в матчі з таким суперником, як «Тотенхем»?

- Усе одно я би ставив Дениса. Розумієте, в цій грі доведеться багато працювати, і будь-що може статися. Є чимала ймовірність, що відстояти на «0» не вдасться. А в подібній ситуації величезну роль відіграє психічна стійкість ворота­ря, його вміння не прокручувати в голові той, уже пропущений, м'яч, а забути про нього і далі мак­симально концентруватися на по­дальших подіях на полі. Так от, Ян психологічно вразливіший, ніж Денис.

- Англійці багато грають вер­хом, тож нашому воротареві доведеться чимало діяти на виходах, боротися на друго­му поверсі.

- Тут також, як на мене, перева­га на боці Бойка. Він є бійцем, який не боїться лізти в гущу подій. Хо­роші в нього й антропометричні дані та стрибучість. Ні, Лаштувка також хороший воротар. Але в нашому випадку маємо саме той класичний випадок особливої воротарської долі, коли в команді є два класні воротарі, а місце у во­ротах тільки одне.

- А ви не допускаєте, що у воротаря «Дніпра» в Лондоні не з'явиться багато роботи?

- Дуже би цього хотілося, але це залежить не від нього. І навіть не від групи атаки «Тотенхема».

- А від кого ж тоді?

- Від «Дніпра». Так, саме від усіх гравців, а не лише від тих, кому прописано це за ігровим амплуа. Потрібно, щоби група атаки, втра­тивши м'яч, одразу вступала у від­бір, а вся команда накривала тих гравців англійської команди, кому може піти передача від партнера, який володіє м'ячем. Треба пос­тійно грати так, щоби суперник із м'ячем не мав жодного ходу для продовження ведення атаки і та­ким чином був змушений само­тужки йти вперед. А вже тоді нак­ривати і його. Коли так вдасться зіграти, то все має бути добре.

А в атаці «Дніпро» може щось створити?

- Звичайно, що так. «Дніпро» ж команда, яка завжди налаштову­ється на атакувальний футбол. Та й загалом «дніпряни» у своїй масі - творці на полі, а не руйнівники. Але цього разу багато уваги дове­деться приділити саме цьому боку футболу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: