Микола Полюляк: "Те, що відсутні лідери збірної, нічого не означає. Ми готові боротися"

25 липня 13:26
Переглядів: 227
Микола Полюляк

Захисник «Політехніки-Галичини» Микола Полюляк став відкриттям минулого сезону Суперліги. Львівська команда, в складі якої пересічному вболівальнику було відоме лише прізвище Зубрицького, зуміла здивувати, здобувши у третьому колі п’ять перемог поспіль (був битим навіть «Дніпро», який в підсумку завоював «срібло»). Не останню роль в команді Фомічова відіграв і Полюляк. 24-річний оборонець у середньому за матч набирав 11,4 очка та 4,7 асиста і став справжнім вожаком «левів». Не дарма вихованець «політехів» є ще й капітаном команди.

Швидкі прориви, ефектні аллей-упи, високий рівень командної гри та лідерські якості Миколи оцінили у тренерському штабі збірної України на чолі з Євгеном Мурзіним. 16 липня стало відомо, що Полюляк відправиться на тренувальний збір національної команди у Южному для підготовки до Євробаскету-2015 (збір триває з 20 липня й завершиться 5 серпня).

Які емоції тебе переповнюють, адже ти вперше приміряєш майку збірної України?

Надзвичайно приємно. Відчуваю гордість мати можливість захищати честь нашої країни.

Як привітали колеги по «Політехніці» з викликом у збірну?

Підтримали й побажали успіху у тренувальному таборі. Щоб потрапив у підсумкову заявку збірної й поїхав на чемпіонат Європи.

Як ти дізнався про запрошення до лав збірної?

З Федерації надіслали запрошення в клуб, а також зі мною зв’язалися представники збірної України. Повідомили, що я у розширеному списку (до Євробаскету -2015, - прим. авт.) й запросили на тренувальний табір.

Яку роль у твоєму запрошенні відіграв Слава Зубрицький, який віднедавна входить у тренерський штаб команди?

Коли мене запрошували, я навіть не знав, що він буде на тренувальному зборі. Я був приємно здивований від того, що Зубрицький працюватиме тут.

Чи сильно відрізняється робота під керівництвом Мурзіна та Фомічова? У тренувальному процесі прослідковується різниця між клубом та збірною?

Важко порівнювати. У кожного тренера свої погляди і вимоги для.

На що тренерський штаб робить основний акцент?

Найбільше працюємо над фізичною підготовкою і діями у захисті.

Що скажеш про минулий сезон «Політехніки-Галичини»? Підбий свої підсумки.

Сезон був трохи важким, через те, що не було хорошої передсезонної підготовки, тому початок чемпіонату був для нас невдалим. Після Нового Року, коли ми отримали 2-3 тижні перерви, то змогли привести себе в форму. Як наслідок, третє коло ми провели непогано й змогли перемогти хороші команди. Можу сказати, що останнє коло у нашому виконанні було задовільним.

У наступному сезоні ти виступатимеш за «Галичину», чи, можливо, зміниш клубну прописку?

Поки що нічого не можу сказати.

Якщо була б пропозиція з Єдиної Ліги ВТБ, ти б розглянув її?

Дивлячись, яка ситуація. Якщо це була б єдина пропозиція, то я б подумав. Спорт - це спорт, а політика – це політика.

Які, вважаєш, шанси у збірної України на вихід з групи на Євробаскеті, дивлячись на склад секстету (нашими суперники будуть Латвія, Литва, Чехія, Естонія та Бельгія – прим. авт.)?

Все залежатиме від того, як збірна буде підходити до кожної гри. Те, що зараз відсутні лідери, які були на попередньому Євробаскеті, нічого не означає, - команда готова боротися. Гравці готові віддаватися у кожному матчі, тому, думаю, маємо хороші шанси.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: