Микола Полюляк: "Виклик до збірної став приємною несподіванкою"

31 липня 08:38
Переглядів: 214
полюляк

У цьогорічному розширеному списку кандидатів до національної збірної є декілька дебютантів, котрі прогресом у власній грі протягом минулого сезону привернули увагу Євгена Мурзіна. Сьогодні пропонуємо дізнатися більше про Миколу Полюляка.

- Виклик до збірної став приємною несподіванкою. Я відчував радість від можливості захищати честь нашої країни, мати змогу тренуватися з найкращими українськими гравцями, – ділиться враженнями Микола.

Це для Вас новий колектив. Чи здружилися з хлопцями? Як працюється разом?

- Атмосфера у нас в команді хороша. З хлопцями я не був близько знайомий, перетиналися лише на майданчику, тому нині знайомимося. Загалом, у нас зібрано хороший колектив.

Ви вже маєте перші враження від роботи в збірній. Чим вона відрізняється від тих зборів, на яких Ви були раніше, в клубі?

- Тут коротші терміни підготовки до чемпіонату. Багато працюємо над фізичною підготовкою, намагаємося готувати максимально вдалі взаємодії, як у захисті, так і в нападі.

Ви все життя провели в «Політехніці», за винятком оренди в Білорусі. Які маєте цілі в баскетболі? Де хотілося би пограти?

- Хотілося би грати на високому рівні, в Європі, адже чим сильніший клуб і ліга, тим більше можливостей для розвитку і самовдосконалення. Прагну потрапити до заявки збірної і захищати кольори нашої збірної на чемпіонатах Європи, світу. Для цього потрібно багато працювати і доводити, що я гідний грати за національну команду.

Чи був у Вашій кар’єрі матч, який найбільше залишився в пам’яті?

- Я до всіх матчів намагаюся ставитися серйозно, тому для мене важливим є кожний з них.

Ви кажете, що хотілося би пограти в Європі. А стежите більше за Євролігою чи НБА?

- І за Євролігою, і за НБА.

Які команди Ваші улюблені?

- В НБА – «Сан-Антоніо Спьорз», в Євролізі – «Олімпіакос».

А гравці?

- В НБА мені подобається, як грає Кріс Пол. В Європі – Васіліс Спануліс.  

Запитання від одного з Ваших уболівальників, яке він залишив на Фейсбук-сторінці. Як Ви розпочали кар’єру баскетболіста і що порадите юним початківцям?

- Я займався в ДЮСШ Кам’янця-Подільського. Коли був школярем, грав за команду Першої ліги (Група «Захід») «ДіДіБао». Років у 16, поступивши у Львові на навчання, я потрапив до дубля львівської  «Політехніки». Юним початківцям пораджу працювати, тренуватися, завжди йти до своєї цілі, не здаватися і все буде добре.

В дитинстві самі хотіли займатися баскетболом, чи Вас привели до секції. А потім уже сподобався цей вид спорту?

- До секції мене привели друзі.  Мені сподобалося.

Хто з Ваших тренерів дав Вам найбільше?

- Певно, це Михайло Увалін. Коли він прийшов працювати з основною командою у Львові, мене вперше почали підпускати до основного складу. Я йому за це дуже вдячний. У нас в збірній хороший тренерський штаб, з  ними приємно працювати. Звісно, у кожного тренера свої вимоги, з кожним тренером пізнаєш щось нове. 

Чим любите займатися у вільний час?

- Тут є небагато вільного часу. Коли у нас вихідний, можу сходити на море. Взагалі, у вільний час люблю дивитися кіно, серіали.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: