Микола Пукіш: "Тетяна Кіт довела, що здатна перемагати сильних суперниць"

15 вересня 17:38
Переглядів: 195
Кіт

Директор Калуської ДЮСШ "Сокіл" Микола Пукіш поділився враженнями від виступів його підопічної - борчині Тетяни Кіт, яка привезла "бронзу" з нещодавнього чемпіонату світу в Лас-Вегасі.

Зазначимо, що 21-річна калушанка Тетяна Кіт дебютувала на дорослому чемпіонаті світу з трьох видів боротьби, що 7-12 вересня проходив у Лас-Вегасі (США), і здобула для національної збірної України з жіночої боротьби бронзову медаль у ваговій категорії до 55 кг.

1

- Як оціните виступи Тетяни Кіт та інших українських борчинь?

- Бронзова медаль чемпіонату світу з жіночої боротьби - це, безперечно, високе спортивне досягнення моєї вихованки Тетяни Кіт, яка, до речі, з 1 вересня 2015 року стала студенткою третього курсу факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка. Шкода тільки, що вага до 55 кг сьогодні не є олімпійською категорією, тому для України вона не виборола путівку на Олімпіаду-2016.

Тепер у всіх трьох видах боротьби визначено по шість олімпійських вагових категорій. У жіночій боротьбі олімпійськими є вагові категорії до 48 кг, 53 кг, 58 кг, 63 кг, 69 кг і 75 кг. На чемпіонаті світу в Лас-Вегасі за українську збірну у ваговій категорії до 53 кг виступала Лілія Горішна, котра в 1/8 фіналу програла сутичку нігерійській спортсменці, а у ваговій категорії до 58 кг честь України захищала Лілія Горішна, яка теж з 1/8 фіналу вибула з подальшої боротьби за медалі, поступившись представниці Азербайджану.

У трьох найважчих олімпійських вагових категоріях, в яких виступали українки, основне завдання - здобути ліцензію на Олімпійські ігри 2016 року, що надавалася країнам, представники яких виборювали на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі 1-5 місця, виконала лише Юлія Ткач-Остапчук. Вона, як вже було наголошено, стала бронзовою призеркою світу у ваговій категорії до 63 кг.

2

- А чи варто було тренерському штабові збірної України з жіночої боротьби відряджати на ліцензійний чемпіонат світу борчинь вагових категорій до 55 і 60 кг, знаючи, що вони у США не змагатимуться за путівки на Олімпіаду-2016?

- А де ще інде, крім змагань такого високого рівня, тренери можуть перевірити реальні можливості спортсменів, їхні моральні, вольові, технічні й бійцівські якості. До того ж їм ще потрібно заслужити право поїхати на чемпіонат світу, щоб представляти на ньому свою країну. Тетяна Кіт в останні роки доволі вдало виступає на різних міжнародних змаганнях. Вона - срібна призерка молодіжного чемпіонату світу-2014, бронзова призерка Універсіади, була п’ятою на Європейських іграх-2015 у Баку. Тому цілком закономірно потрапила до складу національної збірної України з жіночої боротьби для участі в чемпіонаті світу й довела, що здатна перемагати сильних суперниць з різних країн.

Бронзова медаль у неолімпійській ваговій категорії є не менш цінною нагородою, як "бронза", яку виборола на чемпіонаті світу Юлія Ткач-Остапчук. При потребі тренерський штаб національної збірної України може перевести Тетяну Кіт і в легшу, і у важчу вагову категорію, адже українським борчиням у наступному році, коли проводитимуться ще три ліцензійні турніри, доведеться постаратися здобути для країни ще п’ять путівок на Олімпіаду-2016. І не так важливо, яка конкретно спортсменка зуміє виконати це завдання в тій чи іншій ваговій категорії, як те, щоб ці ліцензії Україна мала. А на головні змагання в Бразилію, звісно, будуть відряджені найсильніші на той момент українські борчині в конкретних вагових категоріях.

3

- Яких суперниць перемогла Тетяна Кіт на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі, а кому поступилася?

- Уже в першій сутичці Тетяні довелось протистояти досвідченій російській спортсменці, срібній призерці чемпіонату світу, бронзовій призерці чемпіонату Європи, переможниці багатьох престижних міжнародних турнірів Ірині Ологоновій. На жаль, моя вихованка їй поступилася з рахунком 0:4. Однак її суперниця потім перемогла ще у двох сутичках і потрапила у фінал, що дало Тетяні шанс поборотися за бронзову медаль. І вона таку нагоду не змарнувала. У втішній сутичці Тетяна вже в першому періоді перемогла на туше представницю Канади, володарку кубка цієї країни, срібну призерку Панамериканських ігор Жасміну Мьян, а в поєдинку за 3 місце подолала білоруску Катерину Гончар-Янушкевич з рахунком 5:0.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: