Микола Шевчук: "Склалося враження про не зовсім чесне суддівство"

22 травня 13:27
Переглядів: 185
Микола Шевчук

Наставник калуської легкоатлетки Ганни Суслик - Микола Шевчук прокоментував виступи своєї підопічної на Кубку Європи зі спортивної ходьби, який відбувся у неділю, 17 травня, в іспанській Мурсії.

У змаганнях брали участь як дорослі спортсмени, так і юніори й юніорки. Україну представляли на цих змаганнях 18 атлетів, які спромоглися вибороти дві командні "бронзи" – у спортивній ходьбі чоловіків на 20 і 50 км.

Серед українських юніорів і юніорок, які змагалися за медалі Кубка Європи зі спортивної ходьби на 10 км, найкращого результату добилася уродженка Павликівки Калуського району, майстер спорту України Ганна Суслик. Ця 18-річна вихованка калуського тренера Миколи Шевчука подолала дистанцію за 49 хв. 49 сек., посівши в підсумку 12 місце. Іншим двом юніоркам, які виступали за збірну України, знадобилося більше часу, щоб прийти до фінішу. Інна Данилюк з Рожнятівщини посіла 23 місце з результатом 53 хв. 16 сек., а Ксенія Бєлова з міста Суми – 26 місце (55 хв. 17 сек.).

Переможницею ж Кубка Європи зі спортивної ходьби на 10 км стала росіянка Клавдія Афанасьєва (45 хв. 55 сек.). Її співвітчизниця Марія Лосінова з результатом 46 хв. 11 сек. здобула срібну медаль, а "бронза" дісталася іспанці Марії Перес (47 хв. 08 сек.)

Як повідомив наставник Ганни Суслик Микола Шевчук, на виступ його підопічної вплинула погода, а також суперечливе суддівство. "Я не їздив у складі офіційної української делегації в Мурсію на Кубок Європи, але дивився пряму відеотрансляцію цих змагань. Цього дня там було дуже спекотно, про що неодноразово наголошувала коментаторка, демонструючи на електронному табло температуру повітря - понад 30 градусів, - зазначив тренер. - Однак, мабуть, не ця обставина завадила й моїй вихованці Ганні Суслик краще виступити на Кубку Європи. Не хочу робити поспішних висновків, але від побачених окремих епізодів, які потрапили в ефір, склалося враження про не зовсім чесне суддівство".

Так, за словами Миколи Шевчука, Ганна перші 3 км дистанції пройшла в лідируючій групі і темп, який задавали росіянки, для неї не був незвичним, а потім раптово "випала" з цієї групи. Як виявилося, і це розповів вже знайомий тренер, котрий був в Іспанії на змаганнях, їй судді з незрозумілих підстав показали одну попереджувальну картку, згодом – другу, а пред’явлення третьої картки – це вже дискваліфікація. "Очевидно, таке упереджене суддівство настільки психологічно травмувало спортсменку, що Ганна вже йшла до фінішу не з наростаючою швидкістю", - говорить тренер. 

За словами Миколи Шевчука, у березні цього року в Івано-Франківську на зимовому чемпіонаті України Суслик подолала 10-кілометрову дистанцію за 47 хв. 10 сек. Такий найкращий особистий результат у поточному сезоні був і в іспанки Марії Перес, яка стала бронзовою призеркою Кубка Європи. А з інших його учасниць лише дві спортсменки мали вищий рейтинг за обох. "В Іспанії добре знали, що основною конкуренткою їхньої співвітчизниці в боротьбі за європейську медаль може бути Ганна Суслик, тому не виключено, що хтось міг "попросити" суддів звернути на неї увагу, - говорить тренер. - Подібні ситуації з упередженим суддівством на змаганнях зі спортивної ходьби виникають досить часто".

У командному заліку, де при визначенні місць враховувалися два кращі результати атлеток від кожної країни, українські юніорки посіли восьму позицію. Нагороди найвищого ґатунку виборола команда Росії, а срібні та бронзові медалі вручили відповідно іспанській та італійській командам.

Варто також сказати, що в Кубку Європи зі спортивної ходьби брав участь і один представник Івано-Франківщини. З юніорами на дистанції 10 км змагався Андрій Водвуд з Петранки Рожнятівського району. В Іспанії цей атлет хоча і досяг найкращого для нього результату в поточному сезоні (45 хв. 01 сек.), але посів тільки 30 місце. Трохи швидше подолали 10-кілометрову дистанцію два інші українські юніори – Едуард Забуженко (18 місце) та Олександр Жолоб (22 місце).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: