Микола СИЧ: "Англія не серйозний суперник для збірної України"

21 березня 09:02
Переглядів: 460
Сич

У чемпіонаті української Екстраліги настала пауза пов’язана з участю збірної України у матчах відбірного турніру чемпіонату Європи 2014 року. Як львівська «Енергія» заповнюватиме цю тривалу двотижневу паузу перед принциповим виїзним матчем із харківським «Локомотивом», а також про шанси збірної України у Туреччині  спілкувалися з головним тренером «енергетиків» Миколою Сичем.

-Як «Енергія» заповнюватиме паузу у чемпіонаті України викликану матчами збірної України?

-Четверо гравців «Енергії» викликані під знамена збірної України (Павленко, Макаєв, Бондар, Овсянніков, -- примітка автора), а решта 9 гравців плануємо завтра виїзд (розмова відбулася у вівторок, -- примітка автора) на 10-тиденний збір у Трускавець.

-А чого не вистачало «Енергії» в останніх трьох матчах?

-На останні три тури в іграх із «Єнакієвцем», «Кардиналом» та «ЛТК» не вистачило фізичних кондицій. Тому у Трускавці більше уваги приділятимемо саме фізичній підготовці футболістів. А враховуючи те, що «Енергія» три тури йде без перемог, ця пауза пов’язана з матчами збірної України піде для нас тільки на користь. Нам необхідна була така пауза. Це було добре помітно в останньому домашньому матчі з луганською «ЛТК». Тому 10-тиденний підготовчий збір до заключних ігор регулярного чемпіонату буде для нас корисним. Назад повертаємося 1 квітня, а далі розпочинаємо планову підготовку до виїзної гри з харківським «Локомотивом» 5 квітня.

-Охарактеризуйте прийдешню календарну гру з «Локомотивом» у Харкові?

-Ця гра буде дуже важливою для нас. Адже ми ще не добрали два очки, які б гарантували нам місце у раунді плей-оф. Відрив у нас є, але, якщо ми не набиратимемо очок, то цей відрив може розтанути. Тим паче, що з «Локомотивом» завжди принципові матчі для нас. Не варто забувати, що четверо наших та шестеро їхніх гравців викликані до лав збірної України. Суперники дуже добре знають один одного і завжди на майданчику викладаються із максимальною самовіддачею. У їхньому залі нам дуже важко грати. Тому хотілося б статистику матчів із «Локомотивом» на виїзді поправити.

-Чи можна вважати те, що і «Локомотив» і «Енергія» перед очним протистоянням будуть у рівних умовах, враховуючи те, що окремих гравців обох команд викликано під знамена збірної України?

-Моя особиста думка з цього приводу, перевага все-таки на стороні «Локомотива». Адже тренер збірної є також ще й головним тренером «Локомотива», тобто харківська команда буде під його керівництвом у Туреччині. А щодо «Енергії», то специфіка підготовки команди є трішки іншою, ніж у «Локомотива». Однак, враховуючи статус гравців «Енергії», їхній величезний досвід у міні-футболі, скільки вони всього пройшли і побачили, у цьому випадку не мало б зіграти суттєву роль у двобої з харків’янами.

-Відійдімо від чемпіонату Екстраліги. Незабаром збірна України в турецькому Ерзумі виборюватиме путівку за право потрапити на чемпіонат Європи 2014 у бельгійський Антверпен. Як охарактеризуєте суперників українців на цій стадії?     

-Англія, мабуть, не розглядається, як дуже серйозний суперник для збірної України. Все-таки футзал у цій країні тільки починає розвиватися і не є настільки потужний, як футбол. Хоча, до кожної команди треба ставитися з повагою. Турки грають в себе вдома грають та ще й вивозять нас кудись на високогір’я. Тобто вони використовують будь-яку можливість, щоб зачепитися за результат. Хоча, попри це, вважаю, що найважчою грою для України буде протистояння зі Словенією. На мій погляд, якщо ми пройдемо словенців, то у заключному третьому матчі з турками збірній України буде легше. Хоча турнір від турніру різниться. По ходу можуть бути й непередбачувані результати, хтось може зіграти унічию із командою не фаворитом. Однак, з огляду на тренерський штаб та підбір виконавців збірної, вважаю, що Україна повинна проходити цей бар’єр. На мій погляд, ці матчі повинні розглядатися, як підготовчі до чемпіонату Європи, а не як щось інше. Звісно, що наперед місце серед команд, які змагатимуться на чемпіонаті Європи в Бельгії ніхто нікому не гарантує, але ще раз підкреслю, що такі команди збірна України повинна проходити.

-Чи можна вважати, що Англія та Туреччина є слабкішими збірними від Польщі, з якою Україна грала два товариські матчі у Львові місяць тому?  

-Однозначно відповісти важко, бо матчі з Польщею були товариські і в них і в нас був склад експериментальний. Польща ж теж, мабуть, на офіційні матчі свій склад десь підсилить. Єдине, що можна сказати, що футзал зараз розвивається у всіх країнах, а тому прохідних матчів залишилося зовсім мало.    

За матеріалами Всеукраїнської газети «Спортивка»

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: