Мирон Кіндій: "Кадрова політика "Енергії" мені імпонує"

08 жовтня 10:33
Переглядів: 196
Мирон Кіндій

Футзальні вболівальники навіть з невеликим стажем пам’ятають як ще кілька років тому у Львові був справжній міні-футбольний бум. Місто Лева на найвищому рівні чемпіонату України представляли одразу чотири професійні команди. На жаль, через складну економічну та політичну ситуацію в Україні у Львові залишилася лише одна команда, яка виступає в Екстра-лізі. Утім, мабуть, мало хто знає, що вижити «енергетикам» у доволі непростий час допомагають ентузіасти цього виду спорту - президенти колишніх львівських команд «Тайму» та ТВД Роман Кедик та Мирон Кіндій. Останній охоче погодився відповісти на запитання прес-служби клубу.

-Мироне Романовичу, у доволі непростий час Ви допомагаєте «Енергії». Що стало причиною такого рішення? 
-Таке рішення довго не приймав. У мене вже давно склалися товариські відносини з керівництвом клубу. Ситуація в країна зараз непроста, і для того, аби зберегти хоча б одну команду у вищій лізі, ми вирішили їй допомагати. З радістю відгукнувся на цю пропозицію, адже розумію, що керівникам клубу зараз дуже непросто. 

-Чи є бажання, аби в «Енергії» грало більше гравців з команди ТВД, якої, на жаль, уже немає?
-Приємно, що в команді грає Роман Кордоба і Тарас Кузь. Утім, це не головне. Підхід і робота керівництва «Енергії» і тренерського штабу команди є правильні. Вони роблять ставку на молодь. У мене немає жодних внутрішніх амбіцій, що в «Енергії» повинні грати люди, які колись грали в ТВД. Зараз в «Енергії» виступають ті гравці, які виявили бажання грати за цю команду і були потрібними тренерському штабу. Якщо відверто, то мої амбіції вщухли ще 10-ого травня 2010-ого року, коли у зв’язку з складною фінансовою ситуацією довелося розпустити команду ТВД. 

-Засумували за футзалом за кілька років?
-Непросто було лише перший рік. Футзал для мене був способом життя. Зараз уже так не сумую, оскільки три чи чотири рази на тиждень виступаю за команду ветеранів. Окрім того, часто доводиться грати і проти значно молодших гравців. Аби відродити команду ТВД на професійному рівні, потрібно, щоб пройшло ще багато часу. Сьогодні дуже непросто заробляти гроші на будівельному ринку. 

-Наскільки на Ваше рішення допомагати «Енергії» вплинула політика клубу, аби усі гравці були місцевими? Пригадую, ще кілька років тому у своїх інтерв’ю Ви на це звертали особливу увагу. 
-Це не було моїм головним рішенням. Так, політика команди мені імпонує. Ще раніше говорив, що у нашому місті повинні грати львів’яни. Хлопці, які приходили з інших областей, для мене були легіонерами. Приємно, що зараз в «Енергії» грають наші вихованці. Думаю, з часом до них прийдуть успіхи. Їм ще потрібен час, аби зігратися. Пам’ятаєте скільки хороших молодих хлопців було в команді ТВД і як їх тренував Роман Ковальчик?

Загалом, «Енергія» у своїй історії має достатньо переможних сезонів, тому не буде трагедією, якщо команда у цьому році не опиниться у трійці лідерів. Думаю, що «Енергія» потрапить у плей-офф, де будуть серйозні поєдинки. Можливо, зараз команда до кінця не готова, аби на рівних змагатися з «Локомотивом», проте пройде місяць-два-три і все стане на свої місця. Боротьба за медалі якраз і розгорнеться у плей-офф.

-Чи вірите в те, що з правильною політикою клубу до «Енергії» повернуться лицем більше львівських бізнесменів і команда стане фінансово міцнішою? 
-Хотілося б в це повірити, але меценатів, які охоче фінансують футзал, є дуже мало. Футзал не є олімпійським видом спорту, а, відповідно, не має бюджетного фінансування. Окрім того, зараз не той час, коли варто чекати, що люди так різко повернуть голову в сторону єдиної львівської команди. Звісно, це непросто. Потрібно працювати з людьми, які люблять спорт і футзал. Аби ситуація покращилася, треба бути патріотом цього виду спорту і сильно хотіти. Такий людей, на жаль, мало не тільки у Львові, а й в Україні.

-Поговоримо про теперішній чемпіонат України. Цього року на старт Екстра-ліги вийшли десять команд, що на три більше, аніж стартувало у минулому сезоні…
-Приємно, що є десять команд. А це означає, що в деяких людей попрацювали голови. Люди ризикнули піти у вищу лігу і, думаю, про це не пошкодують.

-За що, на Вашу думку, оновлена «Енергія» готова поборотися у цьому сезоні? 
-Повернуся до 2010-ого року, коли чемпіоном України став івано-франківський «Ураган». У плей-офф команда ТВД якраз і грала з «Ураганом». Вважаю, що наша команда уже на той час не була такою сильною, скажімо, як у 2008-ому році. Цю серію ми програли з рахунком 3:2. Зважаючи на це, боротьба була дуже серйозною. Плей-офф тим і цікавий, що будь-яка команда може дати бій. Якщо «Енергія» гратиме з «Локомотивом», винятку не бачу. Новий головний тренер команди Максим Павленко – досвідчений футболіст, класний тактик і стратег. Думаю, що знайде як достукатися до своїх підопічних і з кожним туром команда додаватиме.

На фото: Мастер спорту з футзалу, засновник фірми ТВД (Твій Вишуканий Дім), партнер СК "Енергія" Мирон Кіндій

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: