Мирон Маркевич: "Події на Майдані також вплинули на мою відставку"

27 лютого 06:52
Переглядів: 507
Маркевич

Кілька днів тому багаторічний головний тренер харківського «Металіста» львів’янин Мирон Маркевич подав у відставку.

 У розмові з нашим кореспондентом титулований тренер розкрив деякі секрети свого рішення. З Мироном Богдановичем вдалося поспілкувався на рідного для нього стадіоні у Винниках, на яке відомий тренер останнім часом з’являється все частіше.

- Мироне Богдановичу, чи вдалося уже попрощатися з «Металістом»?

 - Ще ні. З Іспанії повернувся не до Харкова, а до Львова. Ситуація на той час уже була непроста, маю на увазі події у Києві. У Харків, аби попрощатися з командою, я ще поїду. Не можу не попрощатися з працівниками клубної бази, де я прожив дев’ять років. Якщо буде можливість, хотів би сказати теплі слова і для вболівальників.

- Наскільки Вам важко давалося рішення подати у відставку після стількох успішних років в «Металісті»?

 - Рішення непросте. Особливо тоді, коли ти розумієш, що команда на другому місці. Ми усе починали з нуля і зробили серйозний європейський клуб. Це рішення давалося важко, однак на той момент я іншого рішення не бачив.

- Зараз у Вас більше відчуття спокою чи переживання за команду?

 - Хотілося б, щоб «Металіст» на своєму рівні був і надалі. Утім, хочеться мені вже відпочити. Дев’ять років була робота на результат. Кожна для нас гра була як остання і самі розумієте, що втома накопичилася. Було чимало нервових навантажень, тому вважаю, що я пішов вчасно.

- Чимало вболівальників сходяться на думці, що Ваше рішення про відставку зовсім не пов’язане з фінансовими проблемами команди, а є суто патріотичним і політичним рішенням.

 - Не без цього. Події в країні також відіграли свою роль. Ще раз скажу, що основна причина – це своєрідний протест. На жаль, командою майже ніхто не займався. Не так справа у боргах команди. Я привик до іншого, працюючи з попереднім президентом Олександром Ярославським. Він був постійно з командою і мені це допомагало. І це при тому, що Ярославський не втручався у мою роботу.

- Наскільки ситуація змінилася, коли президентом став Сергій Курченко?

 - Я це відчув одразу. На жаль, Курченко – людина, яка далека від футболу. Він його не розумів. Попри це, на початках ми жодних труднощів не відчували. Усе було нормально, команда грала добре, посіла у чемпіонаті друге місце. Словом, нічого поганого ніхто не міг передбачити. А після цього уже почалися проблеми. Зізнаюся, я уже давно хотів піти з команди. Коли завершилося перше коло, я говорив Курченку, що хочу піти з команди. Причина була та сама. А завдання було виграти перше місце та Кубок України. Я сказав, що з таких підходом до справи під такі завдання я не підпишуся.

- Мироне Богдановичу, ходять чутки, що люди від мера Харкова Кернеса та губернатора Добкіна Вам стали погрожувати через те, що Ви є патріотом своєї країни.

 - Ні. Такого не було. Можливо, десь за моєї спиною такі розмови точилися, однак не більше того.

- У пресі пишуть, що колишній президент «Металіста» Олександр Ярославський не хоче повертатися у Харків через Кернеса і Добкіна.

 - Мене це не дивує. Ярославський має право сказати своє бачення, адже він «Металіст» будував з нуля. Вважаю, що за цей період ми створили серйозний клуб. Знаю, що у нього були непрості відносини і з Кернесом і з Добкіним. Цими словами нікого тепер не здивуєш.

- Що скажете вболівальникам «Металіста»?

 - Можу сказати лише слова подяки за цю підтримку протягом багатьох років. Вони зробили багато, аби «Металіст» був таким, яким є він зараз. В цьому я впевнений повністю, а от що буде далі, я не знаю. Звісно, хотілося б, аби усе було добре.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: