Мирон Маркевич: "У нашому футбольному господарстві треба навести порядок"

04 червня 08:25
Переглядів: 109
маркевич

Після фіналу Ліги Європи й завершального матчу чемпіонату проти "Говерли" ми поспілкувалися з наставником "Дніпра" Мироном Маркевичем.

- Мироне Богдановичу, з "Металістом" ви звикли до тривалого контролю м'яча і гри першим номером. Натомість із "Дніпром" майже всю Лігу Європи грали на контратаках. Не шкодуєте?

- "Металіст" підбирався під одну модель гри. "Дніпро" ще за Рамоса грав на контратаках. Я вважав, що не треба ламати все підряд і будувати заново. Треба відштовхуватися від тих гравців, які є. Коли я взяв команду з неї пішов Джуліано, на валізах сидів Стрініч. Новачки були гравцями не того рівня, який необхідний команді аби ставити атакувальну гру. Певний час ми визначалися зі складом і "Дніпро" дещо лихоманило. Коли склад кристалізувався, прийшла гра. Але теперішній рівень – межа нинішнього "Дніпра". Я хочу більшого.

- Скільки футболістів вам потрібно для щастя?

- Якщо залишиться Коноплянка, то ще п'ять. Пріоритетна позиція – лівий захисник. Фактично, цю Лігу Європи ми грали з чотирма захисниками. Край треба кваліфікований опорник і плеймейкер.

- З чемпіонату України можна взяти таких виконавців?

- Всі вони на контрактах в "Динамо" або "Шахтарі". Дуже рідко трапляється, що у цих двох клубах не помітили потенційно сильного гравця. У принципі з "Динамо" ми ще можемо взяти гравця, який не проходить до основного складу. Взяти когось із "Шахтаря" – нереально, бо дуже дорого. Тому шукатимемо за кордоном.

- Якщо матимете 5 кваліфікованих новачків – боротиметесь за "золото"?

- В Україні чемпіонат виграють лише дві команди – "Динамо" і "Шахтар". До цього звикли організатори змагань, судді, самі гравці. Треба щось неймовірне аби такий розклад поміняти. Поки я не бачу передумов для таких змін.

- Фахівці кажуть, що "Дніпру" утвердитися треба неодмінно хоча би раз стати чемпіоном.

- Хай фахівці покажуть, як це зробити. Ми не могли стати чемпіонами із "Металістом". А в тій команді грали Соса, Тайсон і Хав'єр. Насамперед у нашому футбольному господарстві треба навести порядок. Я би сказав мати дві речі – порядок і порядність. Все треба рішуче міняти, починаючи з суддівства. Звісно, з приходом Колліни ситуація змінилася на краще, але не до рівня тектонічних змін.

- "Дніпро" щойно програв фінал Ліги Європи. Якби можна було повернути час назад, ви би вдалися до тих самих замін, чи випустили би когось іншого.

- Мабуть, випустив би Бруно Гаму. Безус добре зіграв із "Шахтарем" хоча той матч, по-суті, нічого не вирішував. Думав, він зможе підсилити нас у фіналі. Та це Романові не вдалося. Не сказав би, що він у чомусь винен, але кілька необов'язкових утрат м'яча і все, до побачення, поїзд пішов.

- Здається, ви не надто задоволені його грою.

- Так, очікував більшого. Поки Роман нагадує валізу без ручки: і нести важко, і кинути шкода. Щоби вирости в справжнього професіонала й майстра, (а задатки в нього є) треба викинути з голови все зайве й каторжно працювати, забуваючи про все на світі. Тоді прийде гра і результат.

- Не боїтеся, що Ліга Європи "Дніпру" набридне? Щойно грали у фіналі, а восени знову груповий турнір.

- Я не хочу заглядати на півроку вперед. Треба вирішувати нагальні проблеми. Гравці мають відпочити, команда – доукомплектуватися. Тоді будемо бачити.

- Якісь плани з придбання гравців у міжсезоння є?

- На даному етапі я нічого не знаю, хоч являюся головним тренером. Все покрито мороком таємничості.

- Про Коноплянку щось відомо?

- Нічого не знаю.

- В "Дніпрі" назріває зміна поколінь. Ротаню незабаром 34, Селезньову й Федецькому – по 30. Маєте якісь запасні варіанти?

- Пару років ці хлопці ще здатні пограти на високому рівні, але в стратегічному плані треба готувати заміну.

- Мироне Богдановичу, щойно дублери "Дніпра" стали переможцями турніру. Можете назвати прізвища гравців, які на підході до основного складу?

- Непогані задатки бачу в Баланюка. З нього може вийти добрий нападник. Сваток, Близниченко – треба віддавати в оренду. В дублі вони вже пересиділи. Їм треба грати на серйозному рівні. Можливо, там хлопці розкриються. Як розкрився Мякушко в "Говерлі". Поки грав за дубль "Динамо" ніхто про нього не говорив.

  • Додамо, що в іншому інтерв'ю Маркевич розповів про "війну" за призові і своє тренерське майбутнє.

- Дякуючи футболістам за єврокубковий сезон, ви сказали, що вам як тренеру небагато залишилося. Що мали на увазі?

- Я не маю наміру до глибокої старості тренувати, мені вже 65-й рік пішов. Ще 2-3 роки попрацюю, а там треба і для себе трохи пожити. Раніше з дітьми тільки по телефону спілкувався, а тепер так із внуками. Крім того, треба давати дорогу молодим тренерам, футболістам. Нині є серйозні проблеми у збірної, у її комплектації. Потрібно, щоб молодь швидше "набирала". Від того клуби можуть програти, зате буде більше наших футболістів, молодих тренерів. Узагалі зараз зростає хороша плеяда фахівців.

- Кажуть, що всі призові за виступи в єврокубках, а це 9 мільйонів, УЄФА не заплатить "Дніпру" через старі борги клубу. Ви щось знаєте про це?

- Тільки те, що і ви – із преси, телебачення. Не в курсі справи. Знаю тільки, що ми заробили гроші, і хочу, щоб половину віддали команді, як це і було домовлено на початку сезону. Це я знаю точно і воюватиму за ті кошти. Ми заробили ці гроші, нам їх обіцяли віддати, і я наполягатиму на дотриманні домовленостей. Це знаю точно.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: