Мирон Маркевич: "Відтік футболістів суттєво понизить рівень чемпіонату"

22 березня 09:16
Переглядів: 344
маркевич

Екс-наставник харківського «Металіста» в інтерв’ю «Газеті» висловив побоювання стосовно майбутнього нашого футболу та розповів про свої плани.

— Ви справді вважаєте, що через економічно-політичну ситуацію в Україні рівень нашого чемпіонату може опуститися до рівня першості Сербії?

— Усе залежить від розвитку ситуації в країні та від фінансування наших провідних клубів. Якщо лідерам удасться зберегти склади, то рівень і далі буде непоганим. Відтік футболістів, що визначають обличчя «Металіста», «Шахтаря», «Динамо» та «Дніпра», суттєво понизить рівень чемпіонату. Не хотілося б, щоб це сталося.

— Наскільки реальною є ситуація, коли іноземці почнуть відмовлятися грати за провідні українські клуби?

— Побачимо, що далі буде в державі. Ситуація ж непрогнозована, і ніхто не знає, як розвиватиметься.

— Що нині робите?

— Займаюся своєю дитячою школою у Вин­никах, готуємося провести турнір. Ось і всі мої справи.

— Це правда, що тренуєте любительську команду у Винниках?

— Ні, просто допомагаю головному тренерові порадами. В тренувальний чи ігровий процес не втручаюся. Це просто методична допомога. Там є хороший наставник, з яким команда двічі вигравала чемпіонат області. Футболісти також хороші. Я просто збоку спостерігаю за процесом і принагідно щось можу підказати.

— Після відставки з посади наставника «Металіста» ЗМІ вже сватали Вас у київське «Динамо», а потім — у «Дніпро». Це все чутки, чи диму без вогню не буває?

— Це просто чутки. Зі мною ніхто не розмовляв, жодних переговорів не було. В інтернеті будь-що можуть написати. Так зазвичай буває: щойно тренер звільняється, його починають усюди сватати. Ставлюся до цього спокійно, не звертаю уваги. Для мене тепер головне — відпочинок.

— Маєте бажання в майбутньому очолити якусь команду й пройти такий шлях, як із «Металістом»?

— Однозначно, працюватиму. Головне, щоб було цікаво. А просто так, щоб перебути якийсь час — це не для мене. Готовий долучитися до цікавого проекту. Інакше немає сенсу витрачати свій і чийсь час.

— Це правда, що недавно Вами цікавилися європейські клуби, зок­рема з Німеччини?

— Деякі розмови відбулися, але це все ще дуже сире, щоб про таке говорити.

— Про Вашу тренерську кар’єру відомо майже все. Але небагато осіб знає, яким Ви були футболістом. Розкажіть нам про свою футбольну кар’єру.

— Не роблю з цього таємниці. Футболіст з мене не вдався. Чудово бачив поле, читав гру, але Бог не дав мені швидкості, а без неї гравець — не гравець.

— Диплом тренера Ви здобули у Вищій школі тренерів у Моск­ві, а туди за радянських часів було дуже складно потрапити. Як Вам, нікому не відомому провінційному футболістові, вдалося пробитися у ВШТ?

— За мене замовив слово нині покійний гравець львівських «Карпат» Володимир Булгаков. Якби не він, мене, звичайно, ніхто не взяв би у ВШТ. Саме своєму товаришеві я багато в чому завдячую тим, чого досягнув на тренерській посаді.

— Хто з відомих людей навчався разом з Вами? Хто читав лекції?

— У нас була дуже хороша група. Навчалися такі відомі футболісти, як Едуард Стрєльцов, Юрій Сєвідов, Віктор Папаєв, Саша Авєр’янов та інші. Лекції читали дуже серйозні фахівці: Бєсков, Качалін, Люкшинов. Усі вони — заслужені тренери Радянського Союзу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: