Мирослав Хом’як: "У 2017 році Асоціація футзалу Львівщини отримала чимало позитивних відгуків"

11 січня 15:40
Переглядів: 174
Мирослав Хом’як

Наприкінці грудня минулого року минув рівно рік з того часу, як Асоціацію футзалу Львівщини очолив Мирослав Хом’як. Ще на виборах президента АФЛ одним із своїх головних завдань на цій посаді він назвав об’єднати аматорський футзал Львівщини в єдину вертикаль. Як вдалося втілити в життя усе задумане та що ще вдалося зробити команді Асоціації футзалу Львівщини під керівництвом Мирослава Хом’яка, читайте в інтерв’ю прес-служби Асоціації футзалу Львівщини.

Перш за все хотів би усіх привітати з новорічними та різдвяними святами, – бере слово Мирослав Хом’як.  Протягом 2017 року команда Асоціації футзалу Львівщини зробила великий обсяг роботи, за що отримала чимало позитивних відгуків. Вважаю, найважливішим завданням для нас усіх було об’єднати львівський футзал під одну вертикаль. Буквально ще рік тому Асоціація футзалу Львівщини мала лише кілька команд і єдиний чемпіонат, однак, станом на сьогодні лише у Львові ми маємо вісім різних ліг, в яких змагаються близько вісімдесяти команд різного рівня. Окремо хотілося б відзначити роботу наших відділень в області: Миколаївського, Жовківського та Дрогобицького. Під нашою егідою там також проходять повноцінні чемпіонати, участь в яких беруть понад півсотні команд. А якщо врахувати чемпіонат серед ОТГ, який цього року ми провели вперше у Миколаєві, то цих команд буде ще більше. У 2018 році уже більше працюватимемо в тому напрямку, щоб наших обласних відділень було значно більше і кількість команд, які змагаються у місцевих чемпіонатах, лише зростала.

 Ставши президентом АФЛ, усю роботу команди Вам довелося ставити фактично з нуля.

– Так, оскільки ми почали з формування комітетів та складу їхніх членів, обрали голів дисциплінарних та ревізійних комісій, а також чотирьох віце-президентів АФЛ: Ігоря Матвійчука, Миколу Лук’янченка, Мар’яна Лозинського та Олега Верещинського. Кожен з них сам для себе обрав вектор роботи, над яким працював протягом року. Також було створено єдиний реєстр арбітрів та спостерігачів АФЛ до якого ввійшли, по суті, усі арбітри, які судили футзальні змагання на різних рівнях і до мого обрання: як і на обласних змаганнях, так і на всеукраїнському рівні. Куратором суддівського корпусу став Роман Проць – людина, яка дуже добре знає теорію і може будь з ким поділитися своїм досвідом. Приємно, що наші молоді арбітри цього року дебютували в Екстра-лізі (Олег Дуцяк, Орест Дуцяк – авт.), а Роман Проць провів близько десятка навчально-методичних семінарів для покращення роботи на матчах як і арбітрів, так і суддівських спостерігачів. Особливо було приємно бачити на цих семінарах багато наших молодих арбітрів, які у чемпіонатах Львівщини лише зараз тільки починають «набивати шишки». Повірте, у цих арбітрів є майбутнє і в недалекому майбутньому вони про себе ще заявлять. Загалом, футзал – непростий вид спорту для арбітражу. Як показує практика, арбітри помиляються на різних рівнях, в тому числі і на найвищому, однак, вважаю, що ми рухаємося у правильному напрямку.

 Не можна не відзначити успішну роботу окремих комітетів АФЛ, зокрема дитячо-юнацького, жіночого футзалу та ветеранського футзалу.

– Дитячо-юнацький футзал у нас отримав серйозний прогрес коли комітет очолив Ростислав Капітанець. Він не словом, а ділом показав усім комітетам як вони повинні працювати. Зараз під нашою егідою у Львові відбудеться повноцінні чемпіонати серед дітей різних років народження, а це не може не тішити. Поєдинки юних футзалістів інколи бувають й навіть цікавішими за баталії дорослих команд. Чимало хлопців показують непоганий рівень гри, на них звертають увагу і футбольні тренери. Приємно те, що Ростислав Капітанець разом з головою Комітету з організації та проведення змагань Петром Закалюжним активно долучилися і зуміли організувати Шкільну футзальну лігу Львова. Це дуже цікавий та масовий проект, який має своє майбутнє. Незабаром на нас очікує фінал Шкільної ліги Львова, участь у якій візьмуть кращі команд з різних шкіл нашого міста. Такий проект – це масова популяризація спорту та футзалу, зокрема, серед школярів. Протягом року ми провели чимало футзальних турнірів серед дітей як  на відкритих майданчиках, так і в залах. Окремо ми ставали також співорганізаторами різних дитячих футзальних проектів з ЛОО ФСТ «Колос», яку очолює Лілія Вілінська.

Щодо жіночого футзалу, то тут також є прогрес, оскільки цього року, окрім кількох одно-дводенних турнірів, ми провели повноцінний чемпіонат Львівщини, участь у якому взяли шість команд. За усі роки діяльності організації такі змагання ми провели вперше. Незважаючи на те, що чемпіонат був досить коротким (пройшов в одне коло – авт.), він залишив чимало позитивних відгуків.

Ветеранський футзал під керівництвом Івана Шимечка та Володимира Холявінського також знайшов свою нішу у нашому насиченому календарі. Цього року ветерани змагалися у різних вікових категоріях: як на відкритих майданчиках, так і в залах. Приємно те, що деякі наші ветеранські команди стали призерами чемпіонатів України у своїх вікових категоріях.  

 Цього року вперше під егідою Асоціації футзалу Львівщини відбулися чемпіонати серед військовослужбовців та студентів ЛНУ – «Кубок ректора».

– Це cталося завдяки нашим віце-президентам Ігорю Матвійчуку та Мар’яну Лозинському. Їхні пропозиції були підтримані, тому обидва турніри пройшли на високому рівні. Для прикладу, минулого року чемпіонат Львівщини серед військових та «Кубок ректора» ЛНУ також проводилися, однак, за словами людей, не на такому рівні, як відбулися цього року. Цьогоріч турніри отримав відчутні інформаційну підтримку. Переможець Кубка ректора – команда Факультету журналістики отримала право грати у четвертій лізі Львова, чим і успішно ним скористалася.    

Не можна не згадати про новий сайт АФЛ, який завдяки Вам отримав зовсім інше обличчя. Оновлення сайту було також одним з важливих завдань протягом року. Ми живемо у такий період, коли інформаційні технології вийшли на перший план. Старий сайт не міг залишатися у такому вигляді як він був, тому було прийнято рішення про створення нової веб-сторінки. На ній, до слова, як і на сторінках у соцмережі Facebook, висвітлюємо усю нашу діяльність. Комітет ЗМІ ми також вирішили розширити, тому у новому році очікуйте на ще більшу кількість ексклюзивних матеріалів від наших журналістів.

 Які у Вас футзальні плани на 2018 рік?

– Хочу вірити в те, що 2018 року нас чекає стрімкий розвиток. Ми уже запланували кілька інноваційних турнірів, включаючи заходи всеукраїнського рівня. Дуже сподіваюся на те, що футзал Львівщини у новому році перейде на зовсім інший рівень функціонування.

Джерело: Асоціація футзалу Львівщини

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: