Мирослав Ступар: "Івано-франківську федерацiю може очолити пристосуванець..."

27 грудня 19:39
Переглядів: 233
Ступар

На Iвано-Франкiвщинi назрiває змiна футбольної влади.

Нинiшнiй голова обласної Федерацiї футболу Вiктор Анушкевичус втратив свою посаду, на якiй попрацював шiсть рокiв. Аж 18 членiв виконкому федерацiї написали листа Анушкевичусу, в якому висловили недовiру керманичу обласного футболу. Мера мiста уже вiдсторонили вiд футбольної посади, а виконувачем обов"язкiв голови федерацiї став Тарас Клим, донедавнiй перший його заступник. Докладнiше про цей футбольний скандал ми розпитали Мирослава Ступара, легендарного iвано-франкiвського футбольного суддю, колишнього арбiтра ФIФА.

- Чому члени виконкому наполягають на змiнi керiвника обласної федерацiї?

- Не так члени виконкому, як одна людина яка стоїть за цим скандалом. Це Тарас Клим, перший заступник голови федерацiї футболу областi. Це вiн iнiцiював появу листа недовiри. Лист-ультиматум написано дуже неграмотно. Ще бiльше шокує той факт, що цей лист використовують як шантаж. Головi федерацiї футболу сказали: "Напишiть заяву на звiльнення, i ми цього листа нiде не опублiкуємо". Написав, нiби за власним бажанням, але лист отримав огласку. Тарас Клим висловлює недовiру президенту, хоч усi чудово розумiють, що голова федерацiї виконував здебiльшого представницькi функцiї, а всi найважливiшi рiшення ухвалював перший заступник Тарас Клим. Так було i за попередника Анушкевичуса, мера Iвано-Франкiвська, Зiновiя Шкутяка, який вiсiм рокiв очолював федерацiю. Клим був фактичним керiвником обласного футболу i навiть їздив на виїзнi матчi збiрної у складi української делегацiї, хоч така можливiсть надавалась тiльки головам обласних федерацiй. В Клима не виявилось елементарного такту i вихованостi, я не кажу уже про совiсть, щоб спершу все-таки подякувати Анушкевичусу за перiод спiльної працi. Адже на перших порах Анушкевичус достатньо вiдчутно фiнансував федерацiю, як особисто так i в якості мера мiста. Клим в одному з iнтерв'ю нарiкає на те, що мiсцева влада не може утримувати футбол. Виникає питання: навiщо вiн лобiював протягом 14 рокiв те, щоб мери очолювали обласну федерацiю?

- Як ви гадаєте, чи добре те, що мiський голова очолює футбольну федерацiю?

- Це риторичне питання. Але як показав наш досвiд, то скорiше всього - нi, мер повинен керувати мiстом. Я не захищаю нинiшнього голову федерацiї. Я б'ю на сполох, що на його мiсце може мiтить недостойна людина, яка використовує футбол для власних потреб. Стратегiчну мету, яку Клим поставив перед собою для виконання своїх шкурних iнтересiв ще в 2001 роцi,успiшно вирiшив. Пiд час каденцiї мерiв Тарас Клим побудував свiй власний п'ятиповерховий будинок на територiї федерацiї футболу областi, де вiдкрив ресторан, готель i навiть приватизував частину самого будинку федерацiї!? Питання, як так могло статись i взамiн на що - не менi вирiшувати. Клим добився своєї мети, i тепер йому мер вже непотрiбен, можна i самому очолити федерацiю i свої iнтереси переключити на Київ, адже першi "успiхи" вже є. Вiн не зробить нiчого для розвитку футболу, адже коли був першим заступником федерацiї, то по пiвроку не проводив засiдань федерацiй. Керiвники iнших обласних федерацiй дивувалися, коли чули, що Iвано-Франкiвськ не проводить планових засiдань До речi, саме Тарас Клим будучи свого часу керiвником ФК "Спартак" i "Спартак-2" знищив такий клуб як "Чорногора", засновниками якого були Прикарпатський нацiональний унiверситет iм. В.Стефаника i Iвано-Франкiвська мiська Рада. Власне з моєї iнiцiативи i iнiцiативи мера Зеновiя Шкутяка цей клуб успiшно проiснував шiсть рокiв. Ця команда подарувала Українi Iгоря Худоб"яка, вiдомого за своїми виступами в "Карпатах", а сьогоднi в росiйському "Ростовi", воротаря Ярослава Годзюра, який нинi захищає кольори грозненського "Терека", Петра Ковальчука, який недавно дебютував у Лiзi Європи у складi одеського "Чорноморця", а також воротаря одеського клубу Юрiя Мартищука. Чимало вихованцiв "Чорногори" грають у першiй та другiй лiгах. Число наших землякiв в елiтi українського футболу було би бiльше, якби Клим не поховав "Чорногору", без згоди унiверситету, як засновника, забравши в структуру ФК "Спартак", переiминувавши на "Спартак-2", а через пiвроку команди нестало, як i пiзнiше перестав iснувати i ФК "Спартак". Оце результат клопiткої роботи по розвитку футболу Клима.

- А може це сигнал "зверху"? Чи можуть цi подiї бути помстою Анатолiя Конькова та його команди за те, що торiк Вiктор Анушкевичус не голосував за кандидатуру Конькова на виборах президента ФФУ?

- Нi, рiч у тiм, що Iвано-Франкiвськ голосував за Анатолiя Конькова. А у листi Клима i пiдписантiв є дивнi звинувачення, що Анушкевичус не пiдтримав Анатолiя Конькова". Як це не пiдтримав? Особисто? Припускаю, що Клим займається пiдлабузництвом i показує Конькову, як вiн щиро вiдстоює його iнтереси.

- Чи справдi iвано-франкiвська федерацiя зовсiм не спiвпрацює з ФФУ? У цьому активно звинувачують Вiктора Анушкевичуса...

- Iвано-Франкiвськ спiвпрацює з Києвом як i ранiше. Рiч у тiм, що Тарас Клим має зв'язки у столицi. Вiн п'ять рокiв тому завершив суддiвську кар'єру. I цього року йому вперше надали право бути делегатом одразу на матчах чемпiонату України серед команд Прем"єр-лiги. Клим обiйшов другу лiгу, першу i вiдразу потрапив в елiту. Хiба це нормально? Клим умiє вести пiдкилимнi iгри. До речi, саме iз застосуванням пiдкилимних нечесних iгор вiн хоче керувати нашим футболом. Вiн дуже багато рокiв спiвпрацював з Вiктором Анушкевичусом i мiг спокiйно прийти та домовитися. Однак, цей функцiонер поступив пiдло i нечесно. I саме тому я боюся за розвиток нашого футболу, якщо до влади прийде ця людина. Тарас Клим - пристосуванець, який присмоктався до футболу i взамiн нiчого цьому видовi спорту не дає. Таких нечесних людей не варто допускати до футболу. Тарас Клим полюбляє коли його називають арбiтром ФIФА, така собi манiя величi, бо бiльше нiж на асистента був нездатний, але чомусь мовчить, що заради цього вiн переробив паспорт, в якому вiн нiбито народився у 1959-у, а не у 1958-у роцi. Я за те, щоб футболом керували молодi амбiтнi люди, а не кухарi-бiзнесмени, якi хочуть використати футбол заради свого добробуту. Хiба не смiшно, що федерацiя футболу є засновником продуктового магазину? До такого додумався хiба що Тарас Клим.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: