Мирослав Ступар: "Особливих претензій до арбітра матчу "Карпати" - "Шахтар" бути не повинно"

18 вересня 09:51
Переглядів: 108
Мирослав Ступар
Мирослав Ступар, екс-арбітр ФІФА - про минулий тур ПЛ.

"Карпати" - "Шахтар". За винятком деяких моментів, Олександр Дердо впорався зі своєю роботою. У ситуаціях, коли попередження за грубі фоли отримали Олександр Кучер і Валерій Федорчук, можна було застосувати й жорсткіші дисциплінарні санкції. Проте варто розуміти, що арбітр не повинен бути формалістом, йому треба керуватися не тільки буквою закону, а й духом гри. Тут особливих претензій до арбітра бути не повинно.

Щодо епізоду на 51-й хвилині, коли Дердо призначив пенальті, то мав би ще й вилучити Антона Каніболоцького. Якби не порушення правил із боку голкіпера "Шахтаря", півзахисник "Карпат" Вадим Страшкевич мав би 100-відсотковий момент для взяття воріт. Дердо не бачив цієї ситуації, оскільки дивився у спину гравця. Спочатку він і 11-метровий не збирався призначати, а вирішив, що був фол у атаці. Добре, що допоміг додатковий асистент арбітра Костянтин Труханов, який зробив підказку, що порушення було в бік донеччан, причому у штрафному майданчику, й потрібно призначати пенальті. Коли забивав Ісмаїлі, Дердо правильно вчинив, що витримав паузу. Хоча невідомо, яке рішення він би ухвалив, якби бразилець не забив.

"Металург" Зп - "Чорноморець". Юрій Вакс гідно провів цей поєдинок. Правильно розібрався в єдиній суперечливій ситуації з Рієрою.

"Іллічівець" - "Зоря". Сергій Березка майже не помилявся. Справедливо вилучив Богдана Бутка, який лише за рахунок фолу останньої надії зупинив прохід Павла Худзіка.

"Арсенал" - "Волинь". Віталій Годулян рівно провів зустріч. Але деякою мірою на 11-й хвилині арбітра підвів асистент, який зафіксував неіснуючий офсайд у гравця "Арсеналу". А ситуація цілком могла завершитися голом, і добре, що результативна помилка не вплинула на підсумковий результат матчу, бо кияни зуміли вирвати перемогу. Ще хотів би сказати кілька слів про Віталія Кварцяного, якого Годулян попросив залишити технічний майданчик. Але цього могло би не відбутися, якби арбітр правильно трактував момент, який передував бурній поведінці керманича "Волині". Адже Олександр Романчук, попри те, що намагався уникнути порушення правил, все ж створив бар’єр для Сергія Симініна, тож арбітр мав призначити штрафний у бік "Арсеналу", але чомусь не зробив цього. Такий досвідчений рефері, як Годулян, не повинен припускатися подібних помилок.

"Ворскла" - "Севастополь". Перший матч Сергія Бойка, в якому до арбітра немає претензій. Він повністю впорався зі своїми обов’язками, правильно ухвалював дисциплінарні рішення, тож абсолютно справедливо зафіксував фол у Артема Громова, коли "Ворскла" створила небезпеку біля воріт "Севастополя". Мало того, що Громов заважав голкіперу, він ще й підіграв собі рукою. У цьому епізоді також треба відзначити допомогу додаткового асистента арбітра.

"Металург" Д - "Говерла". У цьому матчі помилялися тільки гравці. Арбітр Анатолій Абдула та його асистенти припускалися незначних огріхів, і в цілому відпрацювали на належному рівні.

"Дніпро" - "Таврія". Як і в Донецьку, Дмитро Кутаков відсудив на високому рівні. Суперечливий момент мав місце лише на 69-й хвилині, коли захисник "Таврії" зачепив ногу Романа Зозулі у штрафному майданчику. Після цього нападник "Дніпра" став апелювати до додаткового асистента, мовляв, чого не помічаєш фол? Але у цій ситуації я на боці Кутакова, який, на мій погляд, правильно оминув цей епізод увагою. Якби він призначив 11-метровий, було би набагато більше дискусій.

"Металіст" - "Динамо". Відповідно до статусу матчу була й бригада арбітрів. Хочу сказати: Анатолій Жабченко непогано відпрацював, картки дав лише наприкінці першого тайму, й після перерви не розкидався ними. Єдине - порушення правил проти Романа Безуса. Цей фол тягнув на пенальті, адже Папа Гуйє відверто притримував гравця "Динамо" руками у штрафному майданчику. Якби Жабченко призначив пенальті, було би легше його захистити. Хоча в Європі такий фол також могли би не помітити.

Загалом, за цей тур хочу похвалити арбітрів, які, як ніколи, добре виконували свою роботу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: