Мирослав Ступар: "Суддівський комітет ФІФА, мабуть, зробить якісь висновки"

16 червня 19:07
Переглядів: 203
Ступар

Екс-арбітр ФІФА франківчанин Мирослав Ступар в інтерв'ю програмі «Мундіаль. Матч-центр» оцінив спірне рішення японського арбітра поставити пенальті в ворота Хорватії в поєдинку з Бразилією.

«У хорватів є підстави ображатися на Нісимуруа. 11-метровий, який призначили у їхні ворота, був дуже сумнівним. Фред знаходився спиною до воріт і відчував, що ситуація для атаки воріт неперспективна. Відчувши дотик Ловре, який поклав йому руку на плече, він звалився. Яке ж рішення повинен прийняти Нісімура?», - цитує Ступара сайт телеканалу «Футбол».

«Він знаходився в достатньо хорошій позицій і бачив руку на плечі, але чомусь він зафіксував порушення, хоча очевидного фолу там немає. І на такому рівні такий одинадцятиметровий, безумовно, ніхто не фіксував би. Якщо подивитися, як він фіксував порушення в центрі поля, то він дійсно тримав високу планку боротьби. А ось у цій ситуації падіння і руки в сторони від Фреда, мабуть, привели його до такого рішення. Він був поруч, і треба було просто продовжити гру. Це було б логічним у цій ситуації.

- Але Сколарі сказав, що багато разів переглянув цей епізод, і там був пенальті.

- Я теж бачив руку на плечах, але це не означає, що це порушення. Футбол - контактний вид, і боротьба дозволяється. Зрозуміло, що за допомогою рук не дозволяється боротися... Але таких моментів у будь-якій грі - безліч. Якби всі так фіксували фоли, як Нісімура, я думаю, рахунок був би з різницею не в 1-2 м'ячі, а набагато більше.

Я сподіваюся, що в наступних іграх арбітраж буде відштовхуватися від моменту. Тому що суддівський комітет ФІФА, мабуть, зробить якісь висновки, дасть якісь рекомендації. І я вважаю, що в даному матчі спрацював людський фактор. Японці ніколи не судили матч-відкриття чемпіонату... А тут таке призначення, яке дозволило японцям себе проявити.

В принципі, я думаю, він непоганий арбітр, бо фізично добре підготовлений, в центрі поля не заважав футболістам грати, але не розібрався в цій ситуації, і хорвати мають підстави, щоб ображатися. Рахунок не виражає переваги якоїсь команди, яка була в грі. Але так сталося».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: