Мирослав Ступар: "Українські судді бояться гравців "Шахтаря"

31 серпня 07:19
Переглядів: 842
Ступар

"Не треба менi тренувати, не треба гравцям грати у футбол, а президентовi витрачати 50 мiльйонiв євро. На полi все вирiшують суддi. Це безлад!" -- попри ймовiрний штраф, обурювався на прес-конференцiї Олег Блохiн.

Такою була реакцiя головного тренера столичної команди на подiї на полi в матчi "Динамо" та "Металiста".

Його пiдтримала низка ветеранiв "Динамо", якi вголос заговорили про те, що суддi знищують столичний клуб. Незадоволенi також футболiсти iнших команд, котрi не бояться говорити про те, що арбiтри беруть участь у закулiсних iграх.

Черговий футбольний скандал ми обговорили iз Мирославом Ступарем, вiдомим екс-арбiтром.

-- Чи справдi суддi почали заганяти "Динамо" у глухий кут пiсля того, як Григорiй Суркiс втратив крiсло президента Федерацiї футболу України?

-- Ми пам'ятаємо, як багато рокiв суддi створювали преференцiї київському "Динамо". Тепер можна зробити висновок, що минулися тi часи. Арбiтри допускають помилки не на користь киян. Та я б не сказав, що арбiтри заганяють "Динамо" у глухий кут. Вони просто допускають помилки, а кияни до такого футбольного життя не адаптованi. Не готовий i Олег Блохiн. Коли вiн тренував збiрну, то його команду так не засуджували. Блохiн не звик до неякiсного арбiтражу. Насправдi ж вiд суддiв страждають усi клуби.

-- Якi команди найменше потерпають вiд суддiвського свавiлля?

-- Нашi реферi iнодi бояться гравцiв "Шахтаря", зокрема Дарiо Срну. Вони не карають його за всi порушення правил. Причина в тому, що вони молодi та необстрiлянi. Коллiна залучив до елiтних матчiв хлопцiв, котрi не пройшли школи першої та другої лiг. Вони мали би допустити свою порцiю помилок у нижчих дивiзiонах.

-- Капiтан "Днiпра" Руслан Ротань назвав лише двох арбiтрiв, якi не беруть участi в закулiсних iграх, -- Юрiя Можаровського та Анатолiя Жабченка. Ви вiрите в те, що бiльшiсть наших реферi беруть хабарi?

-- Парадокс у тому, що нiкого не карають. Сьогоднi арбiтр вiдсудив погано, завтра ж його не вiдлучають вiд футболу, а призначають асистентом за воротами. I за таку роботу вiн заробить 8 тисяч гривень. Я б i сам хотiв мати таке покарання! За сiм перших турiв суддi допустили багато промахiв, а Коллiна жодного не покарав.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: