Мирослав Ступар відзначає 73-й день народження

27 серпня 22:50
Переглядів: 171
ступар

Сьогодні, 27 серпня, колишній арбітр ФІФА, а нині експерт Мирослав Іванович Ступар святкує свій 73-й День народження.

Мирослав Ступар народився в Івано-Франківську, де й провів більшу частину своєї ігрової кар'єри, виступаючи на позиції воротаря за місцевий "Спартак" (також пограв за хмельницьке "Динамо" та луцьку "Волинь").

В 1970-м році став футбольним арбітром, а вже через шість років відсудив перший матч вищого дивізіону радянського чемпіонату. Фактично одразу став залучатись до обслуговування єврокубкових та міжнародних поєдинків. Зокрема, Мирослав Ступар в якості головного арбітра відпрацював на матчі Чемпіонату світу-1982 між збірними Франції та Кувейту.

Той матч увійшов в історію через гол Алена Жиреса, котрий Мирослав Іванович відмінив, спочатку вказавши на центр поля. ФІФА прийняла рішення відсторонити рефері, щоправда, через більш ніж 20 років арбітрам була дана рекомендація в схожих ситуаціях діяти так, як вчинив Мирослав Ступар.

Всього за 14 років кар'єри арбітра він відсудив більше 200 матчів на найвищому рівні. Неодноразово входив до числа кращих арбітрів СРСР.

Після проголошення Незалежності став членом суддівського комітету ФФУ. Нині Мирослав Івановичпрацює в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника на факультеті фізичного виховання і спорту. Він є автором багатьох робіт з теорії і методики футболу та арбітражу.

Вітаємо Мирослава Івановича з Днем народження та бажає міцного здоров'я йому та його близьким.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: